Домашни любимци

  • 1 987
  • 31
Здравейте, искам само да попитам специално за котките.Бременна съм в 3 - ти месец.Чувала съм и съм чела, че рискът от токсоплазмата е галям и да се избягва контакт с животни, също така и, че можело да се получат инфекций, при чистенето на тоалетната на котето / който има знае, че миризмата не е особено приятна /.Ако някой знае нещо по този въпрас нека пише.Благодаря предварително. Wink 
Виж целия пост
# 1
Ако котето е чисто и обезпаразитено, няма страшно.
Опитай с търсачката..ще излезнат много теми за това.
Виж целия пост
# 2
ами да мисля,че има опасност,но всичко си е индивидуално.Когато бях бременна с първото в апарт-та имахме и куче и котка,но не съм им чистила аз,а и слава богу не се разболях,но пък колкото и да чистиш след тях,мисля че не е добре за бебчето,защото все пак са животни и цапат навсякъде,а и наща котка няколко пъти се е качвала на количката на малкия и съм изпадала в ужас. smile3514Вече от няколко години нямаме животни,освен рибкте де и съм адски щащтастлива-няма мирзми newsm44
Виж целия пост
# 3
Ако котката е домашна - не излиза навън, обезпаразитена е и не й чистиш ти тоалетната - няма проблеми. Аз през цялата бременност имах контакт с котка у майка ми, но тя изобщо не излиза от къщата.
Виж целия пост
# 4
7 месеца от бременноста живях при майка ми , а тя има котка. Коткото не е излизала цял живот навън. Просто не съм чистила акитата.
Виж целия пост
# 5
Нямя проблем, ако котето е обезпаразитено и ваксинирано.Ако все пак се налага ти да почистваш котешката тоалетна, то можеш спокойно да използваш ръкавици  - гумени или за еднократна употреба.
Аз изкарах лека и безпроблемна бременност с моите котаци и досега си имам коак вкъщи и растат заедно с малкия Laughing
Виж целия пост
# 6
Ако котката е домашна - не излиза навън, обезпаразитена е и не й чистиш ти тоалетната - няма проблеми. Аз през цялата бременност имах контакт с котка у майка ми, но тя изобщо не излиза от къщата.
и при мен бе6е така но по добре избягваи контакт
Виж целия пост
# 7
    Мамите вече са ти казали, че ако е ваксинирано и обезпаразитено нямаш проблем! Все пак ако се притесняваш можеш да поискаш в някоя ветеринарна клиника да пуснат кръвни изследвания на котето за токсоплазмоза! Peace
Виж целия пост
# 8
Аз съм много против съжителството на бременна и домашни любимци, а още повече бебе и животно, нагледала съм се на такива ужасии, но не изкам никай да упреквам или да наставлявам, всеки сам си решава кое е добре и кое не !
Виж целия пост
# 9
Ето ти информация, прочети и си прецени сама:

http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/veterinary_medicine/art … toxoplasmosis.htm



http://www.bgvet.dir.bg/science/clinic/pardis/toxoplaxmosis.html

http://www.agro.ttm.bg/publish/zaici/parazitni_5.htm

Всичко за котките:
http://www.fdp-bg.com/vet2.htm



Иди да ти изследват и котката .........
Виж целия пост
# 10
Много благодаря за отговорите и за възможността да се запозная с това какво найстина е токсоплазмозата и всичко останало за нея.Но честно казано още незнам какво да правя newsm78.Още веднъж благодаря Wink
Виж целия пост
# 11
Ако си прочела какво е написано из форума, би трябвало малко поне да си се успокоила. Аз съм бременна в 10 г.с. и миналата седмина съвсем случайно научих за токсоплазмозата и се притесних ужасно, защото не само имам котка, но и доста я гушкам и целувам. Мога да те посъветвам веднага да си направиш изследвания ( в Цибалаб струват 38 лева и стават за 3 дена), за да се успокоиш. Иначе за в бъдеще не трябва да почистваш тоалетната на животното и си мий по-често ръцете. Само да добавя, че резултатите ми бяха готови вчера и за мое голямо щастие са отрицателни.
Виж целия пост
# 12
Основният източник на зараза с токсоплазмоза всъщност е суровото месо, а не котките. Котките са само преносител на болестта и то само при положение, че се хранят със сурово месо. Периодът през който се отделят яйцата и човек може да се зарази е 2-3 седмици след първото заразяване на котката. От там на татък животното вече не е е опасно. Ако котката не се е хранила със сурово месо и няма контакт с други животни или вече е прекарала токсоплазмоза не е опасна. Значително по- голяма опасност представлява яденето на месо, което не е подложено на термична обработка или пък тя не е била достатъчна.

Аз имах котка почти до края на 9-тия месец. После я дадохме за отглеждане, защото прецених че с бебе и котка ще ми е доста трудно. Беше ми много мъчно, но пък сега като ходя там го  виждам, че се  чувства направо прекрасно, имайки възможност да се разхожда из двора Grinning
Виж целия пост
# 13
здравейте всички.
разбира се както много от момичетата са писали в тази тема, всичко в ситуацията зависи основно от това дали наистина искаш да запазиш котето и ако какво сте склонни да направите с таткото за да намалите риска до минимум. Ние по стечение на обстоятелствата имаме 2 котки , които бяха на 2 години когато забременях. Имай в предвид обаче, че котките ни са 100 % домашни не излизат навън и са редовно обезпаразитявани и ваксинирани веднъж в годината, освен това не се хранят със никаква сурова храна ( тя е източник на опасност ). Когато забременях имахме разговор с доктора , който каза че при поддържане на висока хигиена няма опасност. Затова се разбрахме със таткото- той основно чистеше тоалета с гумени ръкавици, освен това почиствахме тоалетната и пода с дезинфекциращи препарати. Не мога да кажа че гледането на котки  дете е прекалено голяма тежест - всичко опира в любовта и желанието според мен.
Сега отново съм бременна, правиха ми изследвания за токсоплазмоза- всичко е ок, а котките са вече  10 години с нас и дъщера ни израсна заедно с тях - тя е на 8 години .
Поздрави
Виж целия пост
# 14
почти през цялата си бременност съм имала контакт с котка- имам я от 12години- никога не е излизала навън.Сега не живее при мен- просто ми беше жал на стари години да я местя в нов дом и е при майка ми...
На въпроса- чистила съм й тоалетната докато родих предимно аз-много рядко е бил друг- не съм имала проблеми,но личната хигиена след това е задължителна разбира се...
Детето си никога не съм пазила прекалено от нея- още на 10дни го заведох при котката-сега ако я пипа или лази по пода при нея- просто го измивам след това.Племенника ми е отгледан от раждането с нея- при положение че има асма и разни алергии,се установи че от котката няма нищо и това се дължало на придубития имунитет при съжителството му от бебе с нея
Лека бременност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия