Моля спешно как се пише жалба до РУ

  • 9 183
  • 6
Мили мами, незнам дали темата ми е за тук, може някъде да има и сайт как се реагира при домашно насилие, но първо искам съвет от вас... В процес на развод съм и мъжа ми непрекъснато ме заплашва, че ще изхвърли мебелите ми, упражнява ми психически тормоз, тъй като живеем в едно жилище, изхвръля продуктите от хладилника, защото бил негов, чекмеджетата били негови и трябвало да се освободят. Кажете какво да правя и към кого да се обърна? Благодаря
Виж целия пост
# 1
Мила, не знам как се пише жалба или как се реагира в такъв случай. Можеш да потърсиш телефон на организации, които се занимават с жертви на домашно насилие. Дано не пострадаш преди това. Кураж!!!
Виж целия пост
# 2
Отиваш в районното, питаш на портала.Там ще те насочат къде е стаята.Заставаш отпред и чакаш, ще те поканят и пред дежурен ще опишеш на място каквото прецениш ти.Подписваш се.Това е.Обади се и на адвоката си да те посъветва как точно да реагираш при течащ развод, може да се процедира по друг начин.Ако го съдиш и развода е по вина-включи и това в жалбата си-системен тормоз, ако ти посяга -и бой.
Няма да се даваш-успех!След развода си изкарай ограничителна заповед-да не те доближава
Виж целия пост
# 3
Не се давай, не му позволявай да ти се качва на главата. ТЪРСИ СИ ПРАВАТА !!!!!
УСПЕХ, сили и много воля ти желая  Hug
Виж целия пост
# 4
Всеки път, когато мъжът ти те тормози по някакъв начин, особено ако изхеърля вещи и руши, се обаждаш в плицията и ги викаш. Да не те дреме изоооообщо. Те ще дойдат, ще вдигнат рамене, ще ви питат какво става и ще си отидат, НО са длъжни да документират. Не е зле да пуснеш и няколко жалби до съответното ви РПУ. Гледай мъжът ти да направи няколко сцени пред свидетели също така.

Всичко да е в рамките на 1 месец. Отиваш при адвокат и той ще пусне жалба за домашно насилие, а всичко изброено по-горе ще се обърне срещу мъжа ти.

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 5
Всеки път, когато мъжът ти те тормози по някакъв начин, особено ако изхеърля вещи и руши, се обаждаш в плицията и ги викаш. Да не те дреме изоооообщо. Те ще дойдат, ще вдигнат рамене, ще ви питат какво става и ще си отидат, НО са длъжни да документират. Не е зле да пуснеш и няколко жалби до съответното ви РПУ. Гледай мъжът ти да направи няколко сцени пред свидетели също така.

Всичко да е в рамките на 1 месец. Отиваш при адвокат и той ще пусне жалба за домашно насилие, а всичко изброено по-горе ще се обърне срещу мъжа ти.

Успех   bouquet

Благодаря ви, момичета! Обадих се на адвокатката си и тя ме посъветва да пусна жалба! За сега нищо не е разрушил само заплашва и ми изхвърля нещата от хладилника. Дава ми срокове аз какво да правя и кое да освободя
Виж целия пост
# 6
Можеш да пуснеш молба до съда по Закона срещу домашното насилие .
Домашно насилие е всеки акт на физическо, психическо или сексуално насилие, както и опитът за такова насилие, принудителното ограничаване на личната свобода и на личния живот, извършено спрямо лица, които се намират или са били в семейна или родствена връзка, във фактическо съпружеско съжителство или които обитават едно жилище

Молбата се подава срок до един месец от акта на домашно насилие

Чл. 5. (1) Защитата срещу домашното насилие се осъществява чрез:
1. задължаване на извършителя да се въздържа от извършване на домашно насилие;

2. отстраняване на извършителя от съвместно обитаваното жилище за срока, определен от съда;

3. забрана на извършителя да приближава жилището, местоработата и местата за социални контакти и отдих на пострадалото лице при условия и срок, определени от съда;

4. временно определяне местоживеенето на детето при пострадалия родител или при родителя, който не е извършил насилието, при условия и срок, определени от съда, ако това не противоречи на интересите на детето;

5. задължаване на извършителя на насилието да посещава специализирани програми;

6. насочване на пострадалите лица към програми за възстановяване.

(2) Мерките по ал. 1, т. 2, 3 и 4 се налагат за срок от един месец до една година.

(3) Във всички случаи съдът с решението по чл. 15, ал. 1 налага на извършителя и глоба в размер от 200 до 1000 лв.

 

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия