аз да попитам...

  • 577
  • 9
колко грама е нормално да се качват първите 6 месеца от едно кърмено бебе и 500гр. не е ли малко да качи за първия месец newsm78
Виж целия пост
# 1
няма нищо притеснително според мен
все пак от кърма не трупат много
всяко дете е различно, все пак генът си казва думата
Виж целия пост
# 2
Моят син първия месец качи 450 г, а след това на тегло наддаваше и по-малко. Но си се развива напълно нормално.
Не се притеснявай излишно.
Виж целия пост
# 3
Моят свекър /фелдшер/ казва, че за първите 6 месеца трябва да качват средно по 600 грама, а за вторите - по 400 грама. Всяко дете е различно.
Виж целия пост
# 4
И аз знам, че първите месеци за нормално се смята наддаване с около от 200 до 600 грама месечно. Не се притеснявай излишно, моят син е на 1.7 години а няма и 10 килограма, въпреки че си хапва доста добре.
Виж целия пост
# 5
Задай си въпросът в Кърмене и захранване, ще получиш повече отговори и съвети.
Виж целия пост
# 6
Ами ние вече сме на 3 мес. и все още си качваме само по 500гр. на месец. И на ме н ми се струва малко, но детето си е много жизнено и добре изглеждащо, затова не се и притеснявам.
Виж целия пост
# 7
Първите 3 месеца качвахме по 800-900г, сега малко се понамали темпото, предния и този месец - по 500г.
Смятам, че е съвсем нормално да се качва по 400-600г на месец, то ако е по повече всеки месец, на 1 год. ще си имаш малко слонче Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз съм чела че първите 3 месеца се качва околокилограм, вторите 3 месеца по половин,третото тримесечие пооколо350гр и до година стават все по-малко на месец!В никакъв случай не искам да те притесня,ако детето е сито мисля че не трябва да се притесняваш.Все пак бебетата ни не растат по един калъп Peace
Виж целия пост
# 9
ами аз не питам за нас а за едни приятели-ние първите 2 месеца качихме по кило и сто,но това не ме притеснява и каката така ка4ваше първия месец900,втория 1300,третия 1600-но на годинката си беше 11кг.напълно нормално Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия