Колко време ви бе нужно да се възстановите след секцио?!

  • 2 077
  • 16
... и нужно ли е вообще да се притеснявам за това?!  Praynig ...4е ве4е ме е подгонило шубенцето Sick newsm47
Виж целия пост
# 1
Миличка, от четвъртия ден бях напълно възстановена - нищо не ме боли, ходя нормално, вдигам тежко и въобще не се чувствам като раждала жена.
Успех ти желая и не се плаши - всичко ще е наред!  bouquet
п.с. В момента съм 6 кг. по - слаба от собственото ми тегло преди да забременея, почти нямам никакъв корем - всички казват, че раждането ми се е отразило много добре.
Виж целия пост
# 2
8 дни, след това не чувствах абсолютно нищо. Болка не чувствах още от 3-тия, по-скоро лек дискомфорт, но май беше повече от спането по гръб  Tired
Виж целия пост
# 3
около 5 дни - наистина дискомфорта е от лежането по гръб, а мястото на операцията дори не ме болеше, а само ме "дърпаше" - от конците. След свалянето им вече нямах никакъв проблем. Даже ми е странно като казват, че след секцио възтановяването е по-трудно. Но може би при мене е било много леко и затова...
Виж целия пост
# 4
При мен беше също около3-4 дни.Аз не очаквах че ще се въстановя толкова бързо!Не се притеснявай има дисконфорт,но не е нещо с което да не можеш да се справиш newsm10
Виж целия пост
# 5
3 часа след секциото ме вдигнаха на крака и на другия ден си се движих сама.аз усещах придърпване от операцията и ми беше трудно само лягането и ставането.Бебчо беше при мен в родилното и сама си се грижех за него.Мисли позитивно и леко раждане ти желая.всеки организъм се въстановява за различно време.
Виж целия пост
# 6
Възстанових се доста бързо, като се прибрах в къщи след изписването на 6 ден всичко си вършех както преди. Успех ти желания и леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 7
На седмия ден вече не чувствах нищо. Но и преди това нямаше болка, а само дискомфорт.
Успех и леко раждане Hug
Виж целия пост
# 8
При първото секцио ми трябвше доста време, за да се възстановя. Втория път още след прибирането ми вкъщи поех изцяло грижите за бебо и част от домакинството.
Виж целия пост
# 9
Не искам да те плаша, но аз се възстанових напълно ( т.е. нищо не чувствам, не ме "дърпа" шева) след 6 месец....Инае ставах и се разхождах от ден 3 след операцията, но си ме наболяваше като ставах , както вече казах до края на 6 месец...

Може да е от ЕГН-то и от това, че не бях подготвена психически ( при мен не беше планово ).
Всичко е много индивидуално. Не се притеснявай и Успех!!  bouquet

И да се похвалиш после bowuu
Виж целия пост
# 10
И на мен ми трябваше доста време докато се възстановя. Може би защото станах от леглото едва на следващия ден и повечко лежах, а казват, че колкото по-бързо се раздвижиш след операцията и го правиш често, толкова по-бързо се възстановяваш. Май е вярно. Така, че не се залежавай като мен в никакъв случай. После месец след това не можех добре да се изправя, защото все ми опъваше на мястото на операцията. След месец ми предстои второ секцио и мен ме надува шубето, но вече знам какво да правя. Успех и от мен!
Виж целия пост
# 11
Като ми махнаха конеца на 7-ия ден забравих,че имам операция.Но иначе на 3-4 ден вече бях екстра.
Виж целия пост
# 12
благодаря ви моми4ета - др. си е да ти кажат, 4е не е толкова страшно. Hug ... и да се надявам, следващия път като за4екна същата тема да сме с бебо на линия. newsm32
Виж целия пост
# 13
В момента в който ми свалиха конците,се по4увствах облек4ена.
Виж целия пост
# 14
След първото - 6 дни, т.е. след като ми свалиха конците вече бях "пушка"  Grinning След второто ми трябваше малко повече време - може би около 10-ина дни. Като под възстановяване разбирам вече да не си обръщаш внмание на операцията при леки дейности и натоварвания. Въпреки това аз, защото съм си малко страхлива, почти месец спях по гръб /никога преди това не съм го правила/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия