Възможно ли е едноседмично бебе да има колики?

  • 1 870
  • 28
Здравейте мами!Моята бебка е вече на 8 дена и не  иска да заспива.Изкъпах я,накърмих я, заспа на гърдата ми,но след оригването и слагането в кошетката пак реве и не заспива,смуче биберона,и като го изплюе ревва.Така е още от предното ядене към 18h яде и оттогава не е спала.Възможно ли е това да са колики? ThinkingИ ако да-какво да правя???????????
и също така на тази възраст маже ли се личицето на бебето с нещо(крем,олио)?????
Виж целия пост
# 1
И Калина плачеше почти всяка вечер от 18 до 22 ч. - да, възможно е да са колики, но по-вероятно е по този начин да разтоварва бебчето, един вид да освобождава напрежението.
Виж целия пост
# 2
Ще обърна отговорите -
- За мазането на лицето , ами маже се разбира се , но е по - добре да вземеш кремче което е специално за лице . Мустела имат такъв , ползвала съм го и съм много доволна  Hug
- Може и да са колики , но може и да е гладна . Аз уж имах много кърма , бебчето уж се хранеше , мислехме , че плаче от колики , а той за 3 седмици беше наддал само 200 гр. ( още ми е мъчно) , така че отидете да я претеглите .
И последно - смятам , че никое бебе не плаче без причина !
Виж целия пост
# 3
Да, възможно е да са колики.
но по-вероятно е по този начин да разтоварва бебчето, един вид да освобождава напрежението.

А пък моя бебо плачеше от 22 до 24ч. и така целия първи месец1 #Crazy
При коликите моите бебоци се гърчеха доста специфично. Едни такива присвиваха крачета, че даже и попръцкваха.
Виж целия пост
# 4
нас ни изписаха на 2-рия де. На следващия корема на бебо щеше да експлодира от газове и докато не се изпръцка и изака се скъсваше от  рев по няколко часа  Confused
Напълно възможно е да са колики!
Виж целия пост
# 5
Честито бебче! Само радост да ти носи!   bouquet
Колики имахме от 4-я ден (нищо, че според педката преди 10-я нямало...)
Да не кърмиш под час? (на всеки 3 часа по 20 минути?) - ако да - това го има само в България!
Пиши на лични или ела в кърмаческия и питай там.
Не давай биба!!!!!
Защо искаш да я мажеш по личицето?  newsm78 Против слънце или по принцип?
Аз моята беба никога на съм  я мазала по лицето, а по тялото започнах след навършнате на 4 месеца. Но никога не сме използвали сапун, шампоан и прочие измивни вещества...
Виж целия пост
# 6
shankulova първо честито бебче.Може и да са колики,за тях аз съм давала отвара от копър(вместо вода) или Саб симплекс мисля,че бяха капките newsm78,но и моите при коликите,които не бяха много и не силни,си свиваха крачетата.
Ще обърна отговорите -
- За мазането на лицето , ами маже се разбира се , но е по - добре да вземеш кремче което е специално за лице . Мустела имат такъв , ползвала съм го и съм много доволна  Hug
- Може и да са колики , но може и да е гладна . Аз уж имах много кърма , бебчето уж се хранеше , мислехме , че плаче от колики , а той за 3 седмици беше наддал само 200 гр. ( още ми е мъчно) , така че отидете да я претеглите .
И последно - смятам , че никое бебе не плаче без причина !
А и тук съм съгласна-сина ми уж го кърмех,и спеше,той не е плакал много,издържаше по 2 часа,но нищо почти не е ял от мен-за 20 дена-18 грама Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 7
Възможно е бебето да плаче от колики.

Личицето не само, че може, но и е добре да се маже с кремче
Виж целия пост
# 8
И мойто дребосъче има колики от втората седмица и то доста силни Cry. Не иска да спи в леглото си, а само в мен или в седалката за кола,където крачетата са по-свити и горната част на тялото е повдигната. Ако го сложа в леглото се гърчи и пищи.
Биберон не иска въобще, кърмя го когато поиска, защото изглежда само това го успокоява.
Всички казват, че с времето ще се оправи. За сега ще се мъчим и ще чакаме този момент да отмине:peace:
Виж целия пост
# 9
Честито малко съкровище!!! Много да те радва и да те слушка !

Може да са колики - каката имаше от 5 ден. А може и просто да се разтоварва.
Ако са колики ще има специфичното свиване на краченцата и пръцкане. Гушкай повече, разхождай и дано бързо да отмине.   bouquet
Виж целия пост
# 10
И нащите започнаха на тази възраст. Давай капки, прави масаж, много помага затопляне със сешуар.
Виж целия пост
# 11
Здравейте мами!Моята бебка е вече на 8 дена и не  иска да заспива.Изкъпах я,накърмих я, заспа на гърдата ми,но след оригването и слагането в кошетката пак реве и не заспива,смуче биберона,и като го изплюе ревва.Така е още от предното ядене към 18h яде и оттогава не е спала.Възможно ли е това да са колики? ThinkingИ ако да-какво да правя???????????
и също така на тази възраст маже ли се личицето на бебето с нещо(крем,олио)?????

Може и да са колики - ако се присвива. На мен по-вероятно ми изглежда да е гладно бебето, щом цока по малко биба и после отново започва да плаче. Това за разтоварването не го вярвам много. Мисля си, че щом бебето плаче , то чувства някакъв дискомфорт - то няма друг начин да протестира.
От друга страна има бебета, които просто не искат да спят в кошарката, а близо до мама, но ти ще си прецениш дали този вариант те устройва.
Забравих да ти честитя - бъдете много здрави и щастливи с бебчето Hug
А за мазането на лицето - на моя син не съм го мазала.
Виж целия пост
# 12
Ако установиш, че са колики, помага слагането по корем на твоя корем.
Виж целия пост
# 13
Моят син имаше колики още в болницата, та не ме очудва ако е това.
Виж целия пост
# 14
Да,напълно е възможно да са колики.На дъщеря ми се появиха на 9.ден.Целият блок разбра Confused Не плачеше в определено време на деня,а винаги,когато беше будна.Ако ти позволява,слагай я по корем (моята не понасяше, плачеше още повече),това ги успокоява.Можеш да слагаш и затоплена кърпа на корема.
За мазането-мажех я със съвсем малко количество от олиото за тяло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия