Шишета?

  • 3 004
  • 15
Знаете ли как мога да запазя шишетата, защото много ми се захабявят от стерелизатора?
Виж целия пост
# 1
Наливай си в стерилизатора вода, от кана Брита и няма никакъв варовик,  шишенцата са супер чисти и без петна по тях.
Виж целия пост
# 2
Wink  Stuck Out Tongue
Аз моите ги стерилизирам с преварена или трапезна вода на Кинли,,защото нямам кана Брита.Видинската вода е ужасно твърда и ако сложа направо чешмяна,едвам чистя после варовика.Продават и една спициална за ютии,акумулатори и т.н. и с нея също става (незнам дали при вас я има обаче).
Виж целия пост
# 3
Тук освен, че има проблем с водата няма нищо друго. Но поне имам Брита и ще сипвам от нея.
Виж целия пост
# 4
Ми аз си ги преварявам с чешмяна вода  Embarassed
Виж целия пост
# 5
С вода от чешмата и нямам никакви проблеми.
Виж целия пост
# 6
Тук в Бургас водата е много варовита и след изваряване,шишетата стават отвратително бели,покрити с варовик и се налага да ги мия повторно.Голяма хамалогия става.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: maeva
Тук в Бургас водата е много варовита и след изваряване,шишетата стават отвратително бели,покрити с варовик и се налага да ги мия повторно.Голяма хамалогия става.

При нас е същото.И на мен след изваряване ми се налага да мия,защото шишетата и бибероните са по-мръсни,отколкото преди.Но повторното миене не обезсмисля ли стерилизирането?!?Вече не знам какво да правя-скептично съм настроена към хапчетата.Мисля да закупя кана Брита(но това не се знае кога ще стане заради "онези" причини..Simple Smile..)Ама дотогава?!????
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Mini
Знаете ли как мога да запазя шишетата, защото много ми се захабявят от стерелизатора?

Докато са малки бебетата са много удобни стъклените шишета на Чико. На мен ми изглеждат най-хигиенични, пластмасата си е пластмаса. Ползвам за втори път стъкларията на Чико, май други марки стъклени шишета не съм виждала по магазините. Но трябва много да се внимава, особено като започнат да шават повече бебоците, защото стъклото може да се счупи и да ги пореже.
А и каната Брита е голямо удобство, според мен е по-практично от купуването на минерална вода. А и някак по-екологично - после не хвърляш пластмасови опаковки.
не беше умишлено това повторание за пластмасата  #Splat
Виж целия пост
# 9
Аз ги преварявам с вода от чешмата,ама посли мия с топла вода дане остават петна,понякога и със сапун
Виж целия пост
# 10
А защо не ползваш стерилизиращи таблетки или разтвор-има такива на Чико, много е удобно, бързо и чисто.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Mini
Знаете ли как мога да запазя шишетата, защото много ми се захабявят от стерелизатора?


Аз, засега ползвам само вода от чешмата и нямам проблеми, но водата в София е много мека и позволява това.

За да нямаш проблеми, изварявай водата, с която стерилизираш.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Shali
Wink  Stuck Out Tongue
Аз моите ги стерилизирам с преварена или трапезна вода на Кинли,,защото нямам кана Брита.Видинската вода е ужасно твърда и ако сложа направо чешмяна,едвам чистя после варовика.Продават и една спициална за ютии,акумулатори и т.н. и с нея също става (незнам дали при вас я има обаче).


Преваряването само концентрира варовика. Видинската вода е ужасна, купи си кана Брита и разликата е огромна. Дори софийкската вода, която ужким е по-мека, след филтриране става осезаемо по-вкусна и мека,
Виж целия пост
# 13
Цитат на: firebird
Цитат на: Shali
Wink  Stuck Out Tongue
Аз моите ги стерилизирам с преварена или трапезна вода на Кинли,,защото нямам кана Брита.Видинската вода е ужасно твърда и ако сложа направо чешмяна,едвам чистя после варовика.Продават и една спициална за ютии,акумулатори и т.н. и с нея също става (незнам дали при вас я има обаче).


Преваряването само концентрира варовика. Видинската вода е ужасна, купи си кана Брита и разликата е огромна. Дори софийкската вода, която ужким е по-мека, след филтриране става осезаемо по-вкусна и мека,


Ами все се чудя и мая за тази кана,защото ние от години пием само минерална,чешмяната я ползвам само за готвене,и за къпане де Wink  Grinning .Но наистина си заслужава инвестицията и може да си я поръчам за Коледен подарък Grinning .
Виж целия пост
# 14
Аз стерилизирам в електрически стерилизатор...Миналата седмица две-три шишета отидоха в кофата и бяха заменени с нови....Няма нищо вечно все пак,а и това е просто една пластмаса....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия