Ще посъветвате ли детето си да учи висше образование

  • 3 876
  • 93
От малки сме слушали-"Който учи ще сполучи" ,а така ли е сега,когато има висшисти,които мият тоалетните и неграмотни,които имат големи фирми и успешен бизнес?
Виж целия пост
# 1
Къдърността на човек не зависи от това колко дипломи има.
Съвети не знам дали ще давам, на този етап мисля, че ще я оставя сама да прецени, но като порасне може да си сменя мнението  Laughing
Виж целия пост
# 2
да,ще го посъветвам,но няма да се налагам Peace

тити,виж часа
Виж целия пост
# 3
не само ще го съветвам - ще го бия, ако не иска да учи.

Особено езици.
Виж целия пост
# 4
Ми че то българската традиция повелява поне 1 вишу  Grinning Съмнявам се, че тук има хора, които след време ч под натиск на роднини, я за пред хорските очи, няма да натискат детето си да учи. Даже ще го издържат  Grinning

Аз моето ще го натискам за колеж, живот и здраве.
Виж целия пост
# 5
Да, според мен образованиено е важно. Ще съветвам, насърчавам и помагам както и колкото мога детето си да получи добро образование.
Виж целия пост
# 6
Не ми се мисли по въпроса!

Ама мога да давам съвети. Например: Дора, сложи едно интервалче между незнам, така че да стане не знам!
Виж целия пост
# 7
Ще ги посъветвам, да.
Това, дали ще учат висше, си е тяхна работа в последствие.

Аз все още вярвам в "Който се учи, той ще сполучи" - не се отнася само до висшето образование.

Не ме интересуват неграмотните с големите фирми, всеки да си гледа своята си паница Peace
Това, дали ще си миещ тоалетни висшист или не, зависи само от теб Naughty
Виж целия пост
# 8
Ще ги посъветвам, но дали ще настоявам - не съм сигурна. Може и сами да узреят, без мой натиск - ще им бъде наложено от Живота.
Виж целия пост
# 9
Ще оставя избора на него Peace
Виж целия пост
# 10
Задължително да.
Виж целия пост
# 11
Да, ще го посъветвам  Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
Като му дойде времето ще мисля.
Виж целия пост
# 13
Отговорих с "да", но имах по-скоро предвид да започне да учи, не толкова да го завърши на всяка цена. Моето мнение е, че през студентските години мирогледът ти се разширява и имаш достъп до повече информация, която, ако знаеш как да я търсиш и да я използваш, може да ти помогне да избереш сферата, в която искаш да се развиваш. Съгласете се, че на 18г. малко от нас са били ориентирани какво точно искат да правят като "пораснат" и как да си гонят целите.  Не всички цели изискват висше образование, но понякога то помага.

Не съм привърженик на принципа "учи за да не работиш" (то се видя, че доста такива хора сега наистина не работят), сега май е по-вървежно "работи за да можеш да си позволиш да учиш", но в един момент излиза по-лесно (и по-евтино) да надграждаш над едно базово ниво, отколкото да почваш от А и Б (поне в кетапите).

Виж, ако се окаже че щерка ми има златни ръце за шпакловчик, водопроводчик или автомонтьор, тогава "недей разваля хубавата жена, джанъм"! Laughing
Виж целия пост
# 14
Не ми се мисли по въпроса!

Ама мога да давам съвети. Например: Дора, сложи едно интервалче между незнам, така че да стане не знам!
Сега по-добре ли е? Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия