За зъбите на бременната жена

  • 1 197
  • 21
Здравейте, току-що се прибрах от преглед при зъболекаря ми и съм доста объркана и малко притеснена. Когато му казах, че съм бременна той ми отговори, че нямало смисъл да правя зъби, освен, ако някой не ме заболи. Самата аз усещам със сигурност поне един зъб, който не е наред, но той ми каза, че едва ли не каквото се направи като пломби през бременноста няма да е много трайно за в бъдеще и понеже за пръв път чувам такова нещо искам да чуя и вашите мнения. Другото, което искам да попитам някой знаме ли откъде може да се намери примерно съдържанието на различните витаними и минерали в храните. Много ще съм благодарна на всички, които ми отговорят.
Виж целия пост
# 1
ами стоматолога ти е прав.Поне при мен беше така.Правих си пломба по време на бременоста и тя ми падна след време.
Виж целия пост
# 2
имах малък кариес към края на бременността и зъболекарката ми каза ,че след това ще го правим - да не съм родила там, ама на шега - незнам защо така ми каза тогава, но и нямах голямо желание да ми го оправя точно тогава Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз пък имах един зъб с кариес на прегледа за статуса и веднага ми го направи зъболекарят. След това ходих някъде към края на 8я месец - ако има нещо да го оправи, преди да съм заета с бебето. И тогава ми направи един. Тук са си пломбите, не са паднали вече 3 години...
Виж целия пост
# 4
Влеz и раzгледай теzи статии

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/656/69/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/344/69/

Не се притеснявай, няма да ти опадат zъбите докато си бременна, стига да се храниШ правилно и редовно да си пиеШ витамините Wink
Виж целия пост
# 5
И на мен ми се отчупи едно парче от пломбата и съм си записала час за вторник,да си я направя,че имам още 1 месец докрая и пък след като родя едва ли ще имам време за зъболекар newsm78
Виж целия пост
# 6
  И аз имам едни зъб с кариес,ама отпреди забременяването Confused-хич и няма да го оправям сега,защото без упойка не мога да търпя CrazyА иначе,превантивно,се старая да хапвам поне 1 коф.кисело мляко на ден,ако мога и повече Wink-отделно сирена,кашкавал....Но....при всеки е индивидуално-на някои тази засилена консумация на калций помага,на други -не Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
ами стоматолога ти е прав.Поне при мен беше така.Правих си пломба по време на бременоста и тя ми падна след време.
Виж целия пост
# 8
За първи път го чувам това-че интервенциите при бременност са нетрайни Rolling EyesЗнаех само,че по време на брененност доста от жените имат проблеми със зъбите.
Виж целия пост
# 9
И аз не съм го чувала това. Знам, че е проблем да се правят по- сложни интервенции заради упойката, ако се наложи такава.
Виж целия пост
# 10
ами стоматолога ти е прав.Поне при мен беше така.Правих си пломба по време на бременоста и тя ми падна след време.

Да ти кажа....това не е било от бременността, а от качеството на поставяне.
Препоръчително е дори да се пооправят малките проблеми в началото на бременността, за да не се налага да се стига до упойки...както и други са отбелязали преди мен.
Виж целия пост
# 11
Аз ходих на зъболекар тази седмица и тя каза, че трябва да започна да пия ЗИМАФЛУОР, не знам дали така се пише Simple Smile. И да хапвам повечко сиренце. После се консултирах и с гинеколожката и тя каза, че от 8-ми месец се почвал флуор-а, сега само другите витаминки.  newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз ходих на зъболекар тази седмица и тя каза, че трябва да започна да пия ЗИМАФЛУОР, не знам дали така се пише Simple Smile. И да хапвам повечко сиренце. После се консултирах и с гинеколожката и тя каза, че от 8-ми месец се почвал флуор-а, сега само другите витаминки.  newsm78

аз се консултирах с моя стоматолог и той каза, че флуора трябва да го започна в 5-тия месец за да подпомогна развитието на зъбните зародиши на бебока.
Виж целия пост
# 13
Аз ходих на зъболекар тази седмица и тя каза, че трябва да започна да пия ЗИМАФЛУОР, не знам дали така се пише Simple Smile. И да хапвам повечко сиренце. После се консултирах и с гинеколожката и тя каза, че от 8-ми месец се почвал флуор-а, сега само другите витаминки.  newsm78

Това за Зимафлуор- а е друга тема. Не съм пила никога, през втората си бременност нямах никакви проблеми със зъбите.
Виж целия пост
# 14
ами стоматолога ти е прав.Поне при мен беше така.Правих си пломба по време на бременоста и тя ми падна след време.

Да ти кажа....това не е било от бременността, а от качеството на поставяне.
Препоръчително е дори да се пооправят малките проблеми в началото на бременността, за да не се налага да се стига до упойки...както и други са отбелязали преди мен.

правилно,аз си направих 4 коронки в 5 месец и няколко кариеса оправих и всичко си е по местата Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия