Какво ще кажете за дебеличките мами?

  • 7 954
  • 47
От форум "Искам бебе" ме посъветваха да опиша и тук"Simple Smile
Както може би вече сте видели,аз съм една от многото заявили бебе:)))
За мое нещастие,преди 4г.пих разни противозачатъчни,които ми бяха изписани от лекарка.Врезултат на това напълнях за няма и 3 месеца с 30кг:(
След това каквато и диета да спазвах,нямаше резултат,а започна ли нормално да ис хапвам....ми се лепят още килца.
Ходих по какви ли не лекари-ендокринолози.Те ми правят изследвания-но не хормонални-правят ми пълна картина-и казват,че всичко е ОК.
Е да,ама аз като знам и си го чуваствам,че не е така....и така стигнах заветните килца............- над 100 са,но ме е срам да ис ги кажа.Иначе съм доста висока-178см, и те са си разпределени равномерно по тялото ми.....
Т амисълта ми е,че правих какви ли не опити с какви ли не диети-и нищо.Преди да напълнея бях 60-64кг.и сега се чувствам ужасно.
Не мога да си представя ако забременея,на какъв плондер ще заприличам.От това също много ме е страх.
Та споделете,чували ли сте дали пълничките дами карат по-тежка бременност,чувала съм,че повечето пълни жени раждат със секцио............и въобще ....всичко,което знаете по въпроса....
благодаря на всички
радвам се,че Ви има 35

а това сме ние с мъжа ми от сватбата
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=36444
Виж целия пост
# 1
Аз си мисля, че по-пълничка можеш да имаш повече проблеми през бременността. Все пак костите ти трябва освен твоите допълнителни кг, да поемат и кг от бременността. Органите ти освен за теб, трябва да работят и за бебето.
Не мисля, че си чак толкова пълничка.
Аз лично бих посвалила малко кг и след това бих забременяла.
Виж целия пост
# 2
И аз от хапчета качих много кила, под 30, но там някъде за 7 месеца. Забременях на 85 кг. и качих само 12 кг. за бременността, без да се ограничавам. Бременността ми е резултат само от 1 опит, беше изключително лека, без никакви неразположения, износих до края, родих бебе 3.600 кг. и 52 см., живо и здраво, сега съм с почти 6 кг. по-лека, от преди забременяването и свалям много по-лесно от преди  Peace
Наложи се секцио, но поради други причини, които нямат връзка с килата.
Аз винаги съм била с ниско кръвно и докато бях бременна най-много стана 110/80.

Консултирай се с лекар, за да прецени какво е твоето физическо състояние и после- каквото е писано   bouquet

П.П. Албумчето ти е много хубаво  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
  Здравей,Христина Hug ще си позволя да изкажа мнение,въпреки че не мога да споделя личен опит- несъмнено,по време на бременността ще качиш повече килограми-ако досега не си успяла по някакъв начин/нямам представа от режима ти на хранене,движение и т.н./ да свалиш излишните килограми,при бъдеща бременност евентуалните проблеми, с които можеш да се сблъскаш са високо кръвно, отоци, затруднено движение и т.н.Доколкото зная,лекарите ги водят като "рискова бременност",разбирай- "под особено наблюдение"-не съм специалист и не смея да се изказвам по-нашироко,и затова мисля,че е най-добре да се посъветваш с гинеколог.Желая ти успех,и скорошно присъствие като бъдеща мама в нашия форум  bouquet
Виж целия пост
# 4
От форум "Искам бебе" ме посъветваха да опиша и тук"Simple Smile
Както може би вече сте видели,аз съм една от многото заявили бебе:)))
За мое нещастие,преди 4г.пих разни противозачатъчни,които ми бяха изписани от лекарка.Врезултат на това напълнях за няма и 3 месеца с 30кг:(
След това каквато и диета да спазвах,нямаше резултат,а започна ли нормално да ис хапвам....ми се лепят още килца.
Ходих по какви ли не лекари-ендокринолози.Те ми правят изследвания-но не хормонални-правят ми пълна картина-и казват,че всичко е ОК.
Е да,ама аз като знам и си го чувствам,че не е така....и така стигнах заветните килца............- над 100 са,но ме е срам да ис ги кажа.Иначе съм доста висока-178см, и те са си разпределени равномерно по тялото ми.....
Т амисълта ми е,че правих какви ли не опити с какви ли не диети-и нищо.Преди да напълнея бях 60-64кг.и сега се чувствам ужасно.
Не мога да си представя ако забременея,на какъв плондер ще заприличам.От това също много ме е страх.
Та споделете,чували ли сте дали пълничките дами карат по-тежка бременност,чувала съм,че повечето пълни жени раждат със секцио............и въобще ....всичко,което знаете по въпроса....
благодаря на всички
радвам се,че Ви има 35

а това сме ние с мъжа ми от сватбата
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=36444


Здравей hristina_k
първо искам да те успокоя - няма такова нещо, че дебеличките жени карат по тежка бременност. Всичко си зависи от организма. Аз съм от твоята категория - още преди да забременея бях +100, но и аз съм висока и не ми личат килограмите. Изкарах много лека бременност - нито съм повръщала, нито ми е било тежко, нито съм имала зловещи киселини - нищо... Hug
За цялата бременност - а както виждаш от лентичката ми остават броени дни качих общо 18 килограма, които като цяло изобщо не са много, още повече, че моето бебче е доста голямо baby_neutral
И двете ми приятелки, които преди да забременеят бяха по 50 кг - качиха по 25 кг и после ги свалиха, разбира се. Така че не се притеснявай...Ето, последният месец не съм качила нито грам, а не съм спряла да ям. Хапвам си нормално...не се тъпча, но в никакъв случай не съм започнала да хрупам само моркови Joy
Колкото до секциото и това е мит. Аз лично ще раждам със секцио, но заради високите диоптри - късогледа съм и съм със 7 диоптра. Това е...Ако искаш пиши ми на лични.   bouquet
Виж целия пост
# 5
Като една дебеланка те съветвам да си свалиш килограмите преди да забременееш,защото има опасност(но не е задължително).Аз моите 30 кг ги качих по време на бременност(преди това бях с нормално тегло) и не е за разправяне какво ми докараха-виоко кръвно,прееклампсия......Пак казвам-не е задължително,но това е едно от най-лошите неща,които могат да причинят многото килограми по време на бременност.
Виж целия пост
# 6
Здравей Христина а3 няма да говоря от личен опит но моя много близка приятелка 3абременя с над 100 кг и искам да ти кажа че почти през цялата бременност не и пролича че чака бебе,просто коремчето и се пролича чак в 8мия месец и качи много малко кг а роди синаси 3550кг.Еслед това не е отслабнала но си стои на килограмите,на който беше преди да забременее,но тя така си се харесва а и мъжът и също не дава и дума да стане за диета,просто така си я харесва. HugНа теб ти желая да станеш мама и да не се притесняваш за такива неща.Ида не забравя да ти кажа че снимките са много хубави.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Аз съм от средно дебеличките мами и за разлика то предишните две бременности, когато забременявах на 63 и раждах на 78, сега забременях 73 и родих 85...
Пиша ти обаче, защото не е задължително много да напълняваш по време на бременноста, има една мама от Пловдив, която пише тук- ЗлаВещица, та тя - от ядове за жалост- качи само 4 кг. , а беше около 90. Пиши й , тя ще ти разкаже за себе си, но мисля че след съвет с лекар не трябва да се лишаваш от бебе.
 Чудесни снимки!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз съм в твоята категория. Нямах никакви проблеми по време на
бременността, не ми се ядеше, не ми личеше, не повръщах, не
погрознях. Е, в края на бременността вече ме болеше всичко, мислех
си, че ако бях по-слаба, може би ставите ми нямаше да се мъчат
толкова. Но пък говорих и с по-слаби момичета, и тях ги е боляло
накрая всичко.

Родих нормално, без секцио, никoй от придружаващите ме медицински
лица не ми е и намеквал за килограми, възраст и прочее.

Няма какво да се притесняваш. Ще ти следят кръвното, ще те
мерят, важното е да си дисциплинирана в яденето и да си с бодър дух.
И се надявам в родилната зала да не чуваш реплики от рода на "Как
ще я качим тая крава на магарето" (чувала съм, че в Майчин дом
била любима реплика).

Сега съм 5 кг по-малко от преди забременяването. Казват, че с
кърменето щяла съм още да отслабна. И да не отслабна, здраве да е.
Няма да правя кариера с тялото си тепърва.

А снимките от сватбата са ви много хубави! Горе главата и всичко ще е наред!




Виж целия пост
# 9
Здравей, аз забременях седемдесет и..., 1,70 съм и до момента съм качила 6 килограма, докторите казват, че на моите килограми не повече от едно кило на месец  Naughty . В петият месец накуп качих шест и ме сложиха на диета, варено месо и зеленчуци, много салати и ябълки, малко сол и захар. Свалила съм два килограма до момента и от сега натакък ще трябва да се контролирам, защото идват най-трудните месеци. Аз лично на твое място бих пробвала да сваля някой килограм, хем ти ще се почувстваш по-добре, хем за бебето е по-добре. Многото килограми са свързани с високо кръвно, натоварване на сърцето, подути крака и най-вече трудно раждане - е може да не е 100 процента така, но понеже няма гаранция по-добре да внимаваме  Hug
Виж целия пост
# 10
Още една потърпевша от противозачатъчни. Бях на 75 кг (при 156 см ръст) и износих без проблемно 2та си бременност. Раждане - нормално. Бях на същите килограми след това.
Успех! Не си сама.
Виж целия пост
# 11
много благодаря на всички Ви за съветите
Що се отнася до диетите....
Не е проблема в товамче трябва да се пазят...аз съм упорит човек и се сещам,когато бях по-малка съм сваляла 16кг/7-8клас пак имах прожблеми с кг./за месец.
Просто не ми помагат...
Ходих на фитнес преди сватбата.Вярвайте ми за 4м.с ходене да се потя през ден и с адски много лишения в хранит.режим-свалих 2кила за целият период.Около сватбата и по време на сватбеното пътешествие си хапвах нормално/аз по принцип хляб,пържено,сладко почти не ям,та и тогава не съм ги яла/,и автоматично наваксах килограмите,които бях свалила с много пот,та качих дори 1.
С нормално кръвно съм в момента и честно казано нямам здравословни проблеми/недай Боже/, а и мъжът ми си ме обича така......
Най-вече се притеснявам за бебо....искам да е добре..............
Чувала съм също,че докторите се отнасят с пренебрежение към  как да ги нарека.."Втора ръка"-по-пълните дами.Та не искам 9м.вместо да се радвам на предстоящото събитие да полудявам от мисълта как ще ме гледат на следващият преглед доктора и сестрата....а и в интерес на истината,сегашното ми състояние е следствие некомпетентността на техен колега...


мерси  на всички още веднъж и пишете
Виж целия пост
# 12
Аз родих в Майчин дом,където от простотия и от съревнование не стига ,че ми умориха бебето,ами и се чудеха какви са тия "сланини".Мръсници,на мен ми идваше да си ударя главата в стената,а те със сланините ми седнали да се занимават,простаци ,не ги е срам!!!!!!!!!!!!!Че като отворих оная ми ти уста,че като се развиках,като ги почнах всички заедно,да видиш как набързо млъкнаха и не посмяха повече да ми кажт каквото и да било.Не се притеснявай ,миличка ,хич да не ти пука,гледай си здравето само и ако се наложи пускай в ход тежката артиерия,да знаеш,че помага.Аман от доктори!!!!!!!!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 13
Мисля, че създава повече проблеми и е по-опасно една жена 45 кила да качи 45 и да влезе да ражда 90, отколкото друга 100 кг., да качи 10  Grinning
Виж целия пост
# 14
Едно време се опитвах да си сваля излишните килца с адски диети.Това,което постигнах беше два килограма по-надолу,но много здравословни проблеми от недояждане.Да отбележа,че и същевременно спортувах.При първата бременност качих 10кг,при втората-6кг,и сега съм си същата като преди да забременея-дебела.Забелязвам обаче,че откакто не пазя диети си поддържам същите килограми,не качвам.А си се храня нормално,без да прекалявам,но и без да си ограничавам постоянно.И ми е добре-дебела и щастлива,а не дебела и гладна.Проблеми със здравето досега нямам,дано и занапред е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия