Ако едната гърда не пуска...

  • 925
  • 8
Кърмя вече 3 месеца.Всъщност цедя и давам от шише, защото работя. От самото начало едната гърда го дава много оскъдно, направо голяма мъка, напоследък забелязвам има случаи, когато няма и капка. Няма никакъв дискомфорт, та се чудя нормално ли е това? Мисля си ако имаше запушени канали щеше да се разбере по нещо, а сега видимо всичко изглежда добре. Та моля ви мами за съвет, ако някой има идея на какво се дължи това или си е нещо нормално да се включи с предложение.  Hug
Виж целия пост
# 1
Кърмя вече 3 месеца.Всъщност цедя и давам от шише, защото работя. От самото начало едната гърда го дава много оскъдно, направо голяма мъка, напоследък забелязвам има случаи, когато няма и капка. Няма никакъв дискомфорт, та се чудя нормално ли е това? Мисля си ако имаше запушени канали щеше да се разбере по нещо, а сега видимо всичко изглежда добре. Та моля ви мами за съвет, ако някой има идея на какво се дължи това или си е нещо нормално да се включи с предложение.  Hug

А нощем кърмиш ли? Може да даваш гърдата която не пуска нощем повече и това ще оправи нещата. Не-кърменето/само цедене/ при всички положения ще намали кърмата и най доброто което може да направиш е кърмене кърмене и кърмене като си у дома с бебето. Може да я увеличиш като вкараш 3-4 екстра сесии цедене на работа, дори и да са само по 5 минути.
При мен поне по време на криза помагаше само цеденето на всеки 30 до 60 минути за 2-3 дни/не съм цедила с часове - по няколко минути след лет-дауна, дори и да не пуска нищо/.  Може да се възстанови лактацията на пресъхналата гърда, просто я цеди по-начесто, и никога не позволявай да задържиш мляко повече от 4 часа без да изпразниш гърда.
Виж целия пост
# 2
Опитай когато сте заедно да предлагаш винаги първо тази гърда на бебето за да се стимулира.
Виж целия пост
# 3
А възможно ли е едната да пресъхне а другата да си работи?

Вечер не кърмя, малката спи по цяла нощ. Когато съм си вкъщи си я слагам на гърда. Но толкова често наистина не цедя. Правя го на 3 часа, има случаи когато минава и повече, просто някога нямам възможност на време да я свърша тази работа ( работя по 12 часа на ден). Когато почнах работа за няколко дни успях да увелича прозводството на кърма с допълнително цедене, но тази си беше все така. Най-вече ми е малко притеснено дали не е развит някакъв проблем, макар че ситуацията е такава от самото начало.

Деси и Силви, благодаря ви момичета за отговорите Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Срам ме е малко да призная, но да, сервирам само от дясно от месеци. Лошото е само визуално- едната напрегната, другата никой няма.
Виж целия пост
# 5
gal4w, ама хич ли нищо няма? Аз не съм и предполагала че може да стане така само с едната гърда.
Виж целия пост
# 6
Няма , не, детето я не щеше (заради зърното), ревеше си за другата и така стана. Не пречи нито на мен, нито на беба едностранчивоста  Laughing
Виж целия пост
# 7
Пробвай всички от дадените съвети и дано при вас има ефект. При нас за съжаление нямаше и практически 8 от 9-те месеца кърмене си беше основно от дясната гърда. На детето си му стигаше. Видима разлика между гърдите имаше само когато са препълнени. След като спрях да кърмя, разликата съвсем изчезна за окол десетина дни.
Виж целия пост
# 8
никак да не те тревожи това!аз кърмя само от дясната(от лявата ми е физически невъзможно засега) и проблеми нямам никакви(освен това,че едната е 2x по-малка от другата Embarassed).даже не се изцеждам от около 3 седмици-от време на време изтича по някоя капка и това е.ако искаш да произвежда и другата ти гърда  мляко-следвай гореописаните съвети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия