Хипоспадия?????

  • 1 991
  • 4
Здравейте,
Интересува ме всичко свързано с тази аномалия!
Какво може да включва увреждането?
Как протича лечението?Много ми се иска да изгледам някакви кадри от такива операций , но не намерих!
Възтановяването какво е ?
На каква възраст се прави операция?
Колко операции са нужни?

Много ще съм Ви благодарна за всякаква информация!
Особенно ако някой може да ми изтегли филмче на операция  bouquet
Виж целия пост
# 1
Миличка, влез в google,  запиши    ГИПОСПАДИЯ  и търси с *изображения* Има много материали, на руски са, но пък има и снимки на хипоспадия. Моето детенце е с друг урологичен проблем, но докато бяхме в детска урология, се запознахме с дечица с хипоспадия. Това, което аз мога да ти кажа е, че след операцията, детенце не лежи в реанимация, стои с катетър няколко дни, докато зарастне операцийката и след като го махнат ,само чакат да се изпишка и обикновено го изписват веднага. От родителите на детенце с хипоспадия ,разбрах че първо се прави корекция на каналчето и след време се прави още една операция - обрязване, която е съвсем лека и не се остава в болница . Детенцето беше на 1г.10м. В друга болница са им казали че ще чакат детето да стане на 3г. ,но в Пирогов са ги приели без проблем. Това ти го казвам с ясното съзнание, че всяко детенце си е индивидуално и само доктор може да каже с точност какво що и как...
Надявам се да съм ти била от полза. Ако става въпрос за твоето детенце, желая ви всичко да мине възможно най-леко и бързо!!! Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей мила,
много зависи от степента на Хипоспадиас- те са 4. В зависимост от определянето на тази степен са и операциите. Най-рано на около годинка може да се направи първата, като много зависи , ако е 1-ва степен то е само леко зашиване на фистулки за да се игради каналчето, поставя се катетър и цистофикс. Цистофикса се маха между 3 -5 ден след операцията, а катетъра 2 дни по късно и на следващия ден ви изписватл Консултация можеш да направиш в Пирогов или Правителствена болница и в двете сме лежали и знам какво е.
Кой определи тази Хипоспадиас? Правили ли сте консултация с уролог?
Пиши да разкажеш повече
Поздрави
Виж целия пост
# 3
hythfghjn
Виж целия пост
# 4
Здравейте, ще Ви бъда много благодарна, ако имате някакви координати на добър уролог, особено ако е от Пирогов! Предварително Ви благодаря за съдействието!

Желая на всички здраве!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия