Предразсъдък №8

  • 2 585
  • 9
В bg-mamma има чудесни материали за кърменето.

Ето отново прочетох материала за предразсъдъците  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=605
 и се спрях на  номер 8 "Докато няма кърма, на детето трябва да се дава вода"

Аз раждах в "Св. София" и там винаги ти дават едно шише с вода с глюкоза и едно с адаптирано мляко. И непрекъснато ми казваха да си му давам вода и адаптирано мляко щом съм нямала мляко. Тогава имах просто коластра. На мен млякото ми дойде към 7-я ден, когато най-сетне ни изписаха (Задържаха ни заради по-изразена жълтеница.)

От опита си съдя, че в болницата не само не помагат на майките с кърменето, но и предлагат практика, която би обезкуражила повечето майки.

Затова сигурно по-често трябва де четем този материал за предразсъдъците на Лилия Казакова.

А и също " Книга за кърменето" на Хана Лотроп.  Wink
Виж целия пост
# 1
Препоръчвам на всички майки които искат да кърмят да прочетат статиите за кърменето на страницата на mamma. Едно от най-важните неща за успешното кърмене е информацията.
Виж целия пост
# 2
Здравейте,
учудена съм от това поведение в родилните домове, аз раждах във Варна, в Окръжна болница, на сутрешната визитация педиатърката задължително пита всяка майка "Суче ли?", следва проверка за коластра и уверение че в скоро време ще слезе кърмата Wink Има си и специална акушерка,която всяка сутрин прави лекция за кърменето и показва нагледно с някоя от присъстващите майки и бебето и. Първият ден я бях изпуснала и тя дойде да ми покаже в стаята. Много съм и благодарна!! Simple Smile  Grinning  Laughing
Виж целия пост
# 3
Абсолютно съм съгласна. Преди да вляза в болницата бях прочела статията за предразсъдъците около20-30 пъти и благодарение на нея успях да закърмя бебето си съвсем успешно, нямала съм и болки кой знае какви и с нищо не съм си мазала гърдите. Единствено е лошо, че бебенцето там ти го дават през 3 часа (аз раждах секцио) и не може да се кърми на поискване, но засега всичко е наред и още си е само на кърма.
Съгласна съм, че тази статия трябва да се чете от всички, на които им предстои раждане, за да избегнат грешките и да се опазят от "помощта" в болниците:).
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Инка
В bg-mamma има чудесни материали за кърменето.

Ето отново прочетох материала за предразсъдъците  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=605
 и се спрях на  номер 8 "Докато няма кърма, на детето трябва да се дава вода"

Аз раждах в "Св. София" и там винаги ти дават едно шише с вода с глюкоза и едно с адаптирано мляко. И непрекъснато ми казваха да си му давам вода и адаптирано мляко щом съм нямала мляко. Тогава имах просто коластра. На мен млякото ми дойде към 7-я ден, когато най-сетне ни изписаха (Задържаха ни заради по-изразена жълтеница.)

От опита си съдя, че в болницата не само не помагат на майките с кърменето, но и предлагат практика, която би обезкуражила повечето майки.

Затова сигурно по-често трябва де четем този материал за предразсъдъците на Лилия Казакова.

А и също " Книга за кърменето" на Хана Лотроп.  Wink



 Не съм съвсем съгласна с теб за отношението към кърменето в "Св. София". аз също раждах там и също доста си поседях - 8 дена, пак заради жълтеница. Но наблюденията ми са много по-различни от твоите. На мен ми обясниха как да кърмя, и акушерките и педиатърките гледаха дали бебето суче правилно. Момичето в моята стая имаше много проблеми със слизането на кърмата, бебето беше гладно, но не искаха да и дават добавка, за да може да засуче правилно - изобщо добавките трудно ги изписваха, а почти всички майки на етажа кърмеха. Що се отнася за водата - никой не ме е карал да давам на бебо, заради което после страшно много се ядосвах, понеже аз го кърмех само, а ако бях давала и вода много по-бързо щеше да изчисти билирубина, а той беше със страшно завишени стойности. Така че всъщност в първите дни е добре да се приема въпросната вода с глюкоза - ние щяхме доста да си спестим от престоя в болницата. Сега за да не стане объркване или спор някакъв да поясня - при бебетата със силна физиологична жълтеница тя е по-продължителна ако са само на кърма, с което не искам да кажа да не се кърмят - напротив. Но освен фототерапията, начинът да се изисти организма от билирубина е и приемът на допълнително течности, т.к. той се изхвърля от организма чрез урината основно и изпражненията. Много задълбах, но жълтеницата на сина ми беше много тежка и много продължителна, което я направи и опасна, затова ми е болна тема.
 А по въпроса за болницата - не мисля че обезкуражават майките да кърмят - моите впечатления са съвсем различни - при нас определено бяха "за" кърменето.
Виж целия пост
# 5
Аз също раждах в "Св.София" -секцио и  съм напълно съгласна с мнението, че не ти обръщат особено внимание относно кърменето, стискат те до болка (по-късно установих сама, че имало безболезен начин, но уви късно!), натискат главата на бебето, съответно то се съпротивлява и настъпва един малък ужас и най-смешното е че идват да ти показват момичета които са поне с 4-5 години по-малки от теб (стажантки без бебета и никога кърмели) и се очаква от бебето да започне да суче. Точно поради тази причина моето бебе не засука, а най-голямото престъпление беше че имах кърма, която изцеждах в мивката и изхвърлях, впоследствие я спрях с хапчета, а пък то си пиеше адаптираното мляко!
Аз лично останах страшно разочарована от акушерките там, нищо че бях уж ВИП условия и раждане.
Виж целия пост
# 6
az sam ot dovolnite rodili v sv sofia i otnoshenieto na personala.imash emnogo lubezni akusherki koito mi pokazvaha kak da slagam bebeto,obesniavaha mi i t.n.sashto polzvah VIP-a i rodih sekcio Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Инка, ако те интересува да прочетеш повече за възгледите на Лилия Казакова за кърменето (само че на руски), можеш да посетиш тези страници:

http://www.yamama.ru/breastfeeding/index.html



http://www.mother.ru/grudnoe/
Виж целия пост
# 8
И аз раждах в "Св.София". И изобщто не съм доволна. Първо, аз неисках да кърмя. Все пак това си е лично решение на майката. Още от операционната ( родих секцио ) попитах към кого трябва да се обърна по въпроса. Препратиха ме към следродилно. От там ме препратиха към педиатъра. Той ме препрати към сутрешната визитация. А докато стане време за поредната сутрешна визитация вече бяха минали три дни и кърмата ми дойде. Оказа се че са ми запушени каналчетата и гърдите ми се надуха страхотно. След като три дена всички акушерки се изредиха да ме овикват, че не се изцеждам и да се опитват да ме изцеждат те - нищо не се получи. И след като три нощи не спах, а седях на електрическата помпа с почти никакъв ефект и с температура, извикаха лекаря, който ме 'изроди' и той ми предписа някаква инжекция. Тя ми помогна още на следващото кърмене. Всъщност една - единствена акушерка се отнесе по човешки с мене и ми грееше вода за компреси ( топла вода имаше 1-2 часа вечер ). Та само тази жена ми помогна, като ми показа как да се изцеждам и успя да уреди да си взема бебето при мене. Каза да го кърмя щом заплаче и да не му давам от водата.

Благодаря на тази акушерка ( мисля че се казваше Маргарита или нещо такова ).

Въпреки, стискането и явно не най-чистите ръце на акушерките, в следствие на което едното ми зърно се възпали и до сега ме боли ( сина ми е на 4 масеца ), кърмя Боби и все още не го дохранвам.

Съветвам всички майки - Вземете си детето при вас, назависимо дали сте с нормално раждане или секцио. Не чакайте точният час, за да го накърмите - то знае най-добре кога е време за ядене. И помнете - няма по-добра 'помпа' от гладното бебе.

Пожелавам успех на всички млади ( и не чак толкова млади ) майки с кърменето.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: summer
Инка, ако те интересува да прочетеш повече за възгледите на Лилия Казакова за кърменето (само че на руски), можеш да посетиш тези страници:

http://www.yamama.ru/breastfeeding/index.html



http://www.mother.ru/grudnoe/


Summer, много благодаря. Ще си запазя тези сайтове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия