Аз пак да питам ?

  • 690
  • 9
Абе почвам да се чудя аз ли съм неграмотна или вече и аз не знам какво  Sad Преди време бях пуснала тема за кърменето и сега питането ми е пак по същия въпрос.
Не знам дали едно и също количество кърма излиза при кърмене и при цедене, но аз като се цедя, изцеждам 40мл. от двете гърди. Иначе пък постоянно са ми мокри блузите и като наближи време за папане, текват и двете гърди. Другото, което е при мен е, че едната ми гърда се пълни повече от другата и не знам това дали може да се нормализира.
Най-вече ме притеснява факта, че Лори не ще много много да суче. Засуква отначало и после спира, започва да си върти главичката и да плаче. Опитвах една седмица по начина за стимулиране на кърма, т.е. не съм й давала добавка, само я кърмех, но в крайна сметка тя си оставаше гладна. Просто не ще да суче до край, а примерно знам, че имам още кърма в себе си. А нали и докато суче, то се стимулира още повече отделянето на мляко, ама тя като не ще!?
Резултата след тази седмица (аз вече бях писала за това) се оказа, че тя не е мръднала изобщо на грамаж и доктора ми се навика едно хубаво. Започнах да й давам добавка, като преди това я кърмя, докато тя иска и след това й давам добавка (с лъжичка). На края аз се изцеждах, за да си продължа стимулирането на гърдите. Един ден реших да видя колко общо изяжда, защото не знаех колко дърпа от мен и се оказа, че яде около 60мл. То е ясно, че не й достига. Паралелно с това започна и много да връща млякото, от което се шашнах допълнително. Започнах да й давам с шише добавката, но в последно време реве 2 минути и си върти главичката (също като й давам гърда) и чак после започва да дърпа. Голям зор е това сучене дори и от шишето  Sad
Вчера като я прегледа доктора поне се оказа, че за 1 седмица е качила към 200-250г. А за повръщането ни каза да й давам добавка ама да е A.R. И наистина, спря да повръща, ама с това сукане голям зор. От гърдите ми пак си суче, но не до края.
Така ми се иска да е само на кърма и бих започнала пак да опитвам да й давам само гърда, ама тя като не иска да суче и ще остава гладна, какво да правя!?
Пак дълго стана моето описание и сигурно досаждам вече, ама вече съвсем се чудя как да процедирам в тази ситуация  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Si Key,
разбира се, че само с изцеждане не можеш да разбереш колко произвеждат гърдите ти. Има жени, които дори съвсем не могат да изцедят нищо, а кърмят успешно и дълго! Сукането на бебето няма общо с изцеждането. Това, че изцеждаш само 40 мл (което също не е малко), не е показател за това, колко мляко правиш.
Нормално е двете гърди да произвеждат различно количество мляко. Щеше да е странно, ако се пълнеха еднакво. С почти всички майки е така, няма какво да се нормализира тук.
Не разбрах как точно кърмиш. Бях ти написала да правиш switch-feeding, тоест да сменяш гърдите в едно ядене така, че от всяка да суче по два пъти по време на едно кърмене, и така млякото да й тече по-лесно, за да има желание да суче, и да стимулира лактацията. Същевременно с този метод гърдите се изпразват добре и бебето поема и от крайното, богато на мазнини мляко, което е важно за наддаването. Как върви кърменето, когато е сънена и нощем?
Щом даваш добавка, давай я с чашка, а не с биберон, тъй като така я караш да е още по-мързелива на гърдата: за сукането се ползват други мускули, и бебето може да предпочете "лесното" мляко от шишето.
Виж целия пост
# 2
Ами аз точно по този метод я кърмя - от двете гърди, като ги редувам. Обаче винаги идва един момент, в който тя отказва повече да суче, а аз знам, че има поне още малко Confused
Другото, което ме притеснява е, че за момента не й стига кърмата и трябва да й давам добавка. А как да я елиминирам тази добавка, не ми се иска да я оставям гладна? Да не говоря, че и с наддаването е зор, едва сега последната седмица наддаде. Пък и с това повръщане ... като повърне да й давам ли пак или да я оставям?
Абе уж всичко съм изчела по върпоса и пак не знам как да се справям Embarassed  Sad  По-точно да се справям ама само с кърма  Confused
Виж целия пост
# 3
Добавката елиминирай, като я даваш с чашка, а не с шише. Всеки ден давай по малко по-малко. Можеш и да я правиш маааалко по-рядка от указанията. Така ще огладнява по-рано и ще суче от теб (като няма биберон от който да суче къде да иде Wink)
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти за отзивчивостта - винаги откликваш на въпросите ми, страхотна си Grinning  
Ще пробвам така, дано да стане.
Виж целия пост
# 5
Не знаех, че имаш проблеми с кърменето:( Много съжалявам да го чуя. Важното е да не се отказваш!
Относно млякото - в последно време забелязах, че лявата ми гърда пуска много малко - Пламен като суче от нея и започва да се сърди, да вика...лоша работа.
Бо, много добре те е посъветвала да даваш с чашка адаптираното мляко. Явно госпожицата ще става елегантна и не си дава много зор да хапва Simple Smile
В темата за раждането ти бях споменала нещо за сродяване с моят юнак, но Дуци ме скастри набързо, та използвам случая тук да се пробвам Simple Smile
Не че ти бях много полезна, но надавам се съм те поразвеселила поне малко Simple Smile
Поздрави от нас!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: krassym
Не знаех, че имаш проблеми с кърменето:( Много съжалявам да го чуя. Важното е да не се отказваш!
Относно млякото - в последно време забелязах, че лявата ми гърда пуска много малко - Пламен като суче от нея и започва да се сърди, да вика...лоша работа.
Бо, много добре те е посъветвала да даваш с чашка адаптираното мляко. Явно госпожицата ще става елегантна и не си дава много зор да хапва Simple Smile
В темата за раждането ти бях споменала нещо за сродяване с моят юнак, но Дуци ме скастри набързо, та използвам случая тук да се пробвам Simple Smile
Не че ти бях много полезна, но надавам се съм те поразвеселила поне малко Simple Smile
Поздрави от нас!


Да, за съжаление ги имам и то не толкова, че нямам кърма, а защото Лори не ще да суче добре. От тук и не могат да ми се стимулират добре гърдите, та се получава супер омагьосан кръг. Не се е отбила, защото като съм й давала шише, пак е същата работа. Просто дърпа малко  Sad  Вече един месец се бориме с това, ама като гледам ... до кривата круша сме стигнали Confused
По отношение за сродяването - с най-голямо удоволствие  Laughing Пламен е такъв сладур, че не е за изпускане  Wink  Grinning
Винаги е хубаво като чуеш или видиш топли думи от приятел, действа много успокоително. Често пъти се чувствам толкова безпомощна, само при нас ли са толкова серт нещата ... та определено и подейства добре Grinning
Да цункаш юнака от нас с Лори  Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Само така! Пиши тук и ще намериш и утеха и съвети! Simple Smile - добре че винаги има доброжелатели!  Close-mas:
А Ели ще ревнува.... че един от ухажорите й се е преориентирал, но нали сме приятелки  Heart Eyes , ще ги делим мъжете  Tada  Tada  Tada

На мен напоследък също лявата гърда е по-оскъдна, ама ще видим ние тая работа... няма да я оставим на мира...

Аз по едно време също се бях изпошашкала с кърменето... ама оттогава давам на всяко хранене от двете гърди, та понякога и както казва Воо, по 2 пъти и сякаш й стига... ама и тя Елито се научи май да суче като хората...  #Milti  даже ми мрънка ако и дам само от едната Crossing Arms , сърди се и си чака и другата... Е, аз давам, какво да се прави!  Embarassed

Дано Лори скоро да се мобилизира и да суче по-активно!
А на теб мила майке-зайке, желая по-малко притеснения и съм убедена че и кърмицата ще дойде и бебка ще засуче!! Нали идва Коледа и стават чудеса и се сбъдват желания!  Close-mas:  Close-mas:  Close-mas:  #Silly
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Si Key
Ами аз точно по този метод я кърмя - от двете гърди, като ги редувам. Обаче винаги идва един момент, в който тя отказва повече да суче, а аз знам, че има поне още малко Confused
Другото, което ме притеснява е, че за момента не й стига кърмата и трябва да й давам добавка.

Si Key, казваш, че след като суче бебчо има още кърма и после, че се притесняваш, че не стига Shocked . Винаги ще има още малко защото гърдите ти продължават да произвеждат кърма и как не стига като има още?!
Ако детето си пишка и ака, изглежда добре - кожа и всичко останало, здраво е, расте на височина, увеличава времето, през което е будно и се интересува какво става наоколо за по-дълго време, не отслабва, значи си яде нормално. Ако се дават вода, биберони, добавки, сокове и други такива, може и да объркват детето.
Не позволявай на никой да те навиква ако ще да е супер доктор. Няма ли най-малко домашно възпитание Shocked !? Щото ти имаш нужда от помощ, разбиране и успокоение, не от викане.
За връщането на мляко препоръчват по-често и по по-малко да се храни детето.
Накрая пожелавам да се гушкате много и да си вярвате с бебчо, че ще се справите. Прилагай съвети, които са логични и пасват на вашата ситуация и не се паникьосвай.
Забравих - не очаквай през еднакви интервали от време бебето да наддава по един и същи начин.
Виж целия пост
# 9
Знаеш ли, сетих се още нещо!
Когато в началото имах проблеми със мързеливото сукане на Ели, педиатърката ме посъветва да си придърпвам зърното по време на сукане - така бебка се активира - и наистина така си беше - в момента в който спра да го придърпвам с другата ръка - бебка заспала... щом почна да дърпам, се усеща все едно ще измъкна цицата и почва да суче...
Малко е досадно, но дано ти помогне тая техника - пробвай и успех!  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия