Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 882 829
  • 2 912
# 2 235
И за Фуциталмик да питам - нямало го в складовете  newsm78 поне в Пловдив така ни казаха, като го търсихме тези дни.

Здравейте!

Да- и фуциталмик е във временен отказ и не се намира по складовете.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 236
Аз пък искам да попитам дали се намира Сулфагванидин по аптеките.
Имам половин блистер от преди 3г,и в момента ми трябва за съпруга ми...
Фигурира в сайта на Актавис,също и в списъка с одобрените лекарства
от Агенцията по лекарствата,а най-много се ядосах,като попаднах на  ТОВА ,по-точно-Приложение № 1 към чл. 1->II. От Държавна агенция "Държавен резерв и военновременни запаси"......  #Cussing out
Значи,за дарение може,а ние не можем да си го купим от аптеката!!!  Twisted Evil

Много моля,ако някой в София знае къде мога да го купя,да сподели!

Сулфагванидин е вече реликва. Той е спрян от производство за българския пазар. Доколкото знам, произвежда се за Руския и други неевропейски пазари, където регулацията не е толкова тежка, както тук.

Забравете го! Все едно, че никога не е имало Сулфагванидин. И без това той има доста тежки странични ефекти и прави доста тежки алергии.

Ползвайте нещо съвременно и доста по-безвредно.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 237
Благодаря,маг.фарм. Антон Вълев!
Виж целия пост
# 2 238
Аз пък искам да попитам дали се намира Сулфагванидин по аптеките.
Имам половин блистер от преди 3г,и в момента ми трябва за съпруга ми...
Фигурира в сайта на Актавис,също и в списъка с одобрените лекарства
от Агенцията по лекарствата,а най-много се ядосах,като попаднах на  ТОВА ,по-точно-Приложение № 1 към чл. 1->II. От Държавна агенция "Държавен резерв и военновременни запаси"......  #Cussing out
Значи,за дарение може,а ние не можем да си го купим от аптеката!!!  Twisted Evil

Много моля,ако някой в София знае къде мога да го купя,да сподели!

Сулфагванидин е вече реликва. Той е спрян от производство за българския пазар. Доколкото знам, произвежда се за Руския и други неевропейски пазари, където регулацията не е толкова тежка, както тук.

Забравете го! Все едно, че никога не е имало Сулфагванидин. И без това той има доста тежки странични ефекти и прави доста тежки алергии.

Ползвайте нещо съвременно и доста по-безвредно.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Благодаря за отговора,но бихте ли ми дали пример на съвременни и безвредни и същевременно толкова ефикасни лекарства за подобни състояния.Вашето мнение е особено важно в случая...Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 2 239
Благодаря за отговора,но бихте ли ми дали пример на съвременни и безвредни и същевременно толкова ефикасни лекарства за подобни състояния.Вашето мнение е особено важно в случая...Благодаря предварително.
[/quote]

Сулфагванидинът е сулфонамид с широк противомикробен спектър. Затова показанието му е при бактериални диарии. Използва се за стерилизация на стомашно-чревния тракт преди операции. Той въобще не се резорбира в кръвта- остава си в червата.

Както виждате, неговата употреба беше неправилно разширена (основно от практиката на някои лекари и най-вече, на всезнаещите медицински сестри) до поголовен прием за щяло и нещяло. Прекомерната му употреба води до дисбактериоза, която сама по себе си се характеризира също с .... разстройство, което не можем да овладеем понякога 3-4 седмици.

Съвременните препарати целят друго - да се възстанови баланса на чревната флора. Затова на пазара има най-различни препарати с активни (живи) млечно-кисели бактерии от различни видове. Някои от тях имат регистрацията на лекарствени препарати, други - на хранителни добавки. Това са: Салутил, Ентиросан, Лато 4, Лактофлор, Линекс, Ентерол и сигурно има още поне 6-7 имена.

При силно разстройство, важно е също да се възстанови водно-електролитният баланс на организма, затова има и специални препарати при мощни воднисти разстройства. Например: Хидрасек.

Ако разствойството не се повлиява от тях, има препарати за намаляване на перисталтиката на червата. Те действат централно и май са само различни имена на един лекарствен препарат- лоперамида: Имодиум, Лопедиум, Стоперан, Диаростад, Имомед... С този препарат трябва да се внимава много, особено при малки деца и много възрастни хора, защото лесно може да превърне разстройството в тотален запек и се получават много тежки усложнения.

Не забравяяйте и доброто действие на активния въглен, както и на бабешките рецепти (чай от джоджен, чай от жълт кантарион, капки йодна тинктура в чаша вода, прясно-разтворено сурово нишесте във вода и пр.), особено при вирусни разстройства и такива, причинени от настиване (лятно време много хора спят дибидюс голи и така им изстиват стомасите и на сутринта- разстройство без видима причина).

Ако след направено изследване се установи бактериална диария, тогава има ред препарати, включително и антибиотично лечение, което се назначава от лекар, според причинителя. Тук имена няма да изписвам, понеже са твърде много и твърде разнообразни и това си е наистина за лекар работа - трябва адекватна диагноза.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 240
маг.фарм. Антон Вълев ,много Ви благодаря отново за отговора,аз в началото не уточних,че разстройството се получи след прием на Авелокс.
Вече 5 дни не може да се възстанови напълно,лекарката му изписа Ентерол,който изобщо не повлия.
На листовките на  повечето препарати като Лопедиум и Диаростад и др. пише,че не се използва при "пациенти с диария, появила се по време или след терапия с антибиотици (антибиотик-свързан псевдомем-бранозен колит".....
Желая Ви хубав ден.
Виж целия пост
# 2 241
Здравейте, вземах лудиомил от 25 мг 3х1 доста време, по сема започнах да го намалявам, но от известно време усещам слаб тремор на ръцете, възможно ли е да е от лекарството?

Важно е да напишете за какво са ви го изписали този Лудиомил, вземала ли сте други препарати - изобщо, какво друго приемате освен него, и сега приемате ли нещо, вместо него.

Чак тогава можем да коментираме.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Благодаря сърдечно за отговора.
Лудиомила го пих за тревожно разстройство и хипохондрия.
Сега в момента го намалявам с цел спиране. В момента пия по половинка вечер. Преди да ми открият тревожното разстройсво пих доста препарати за нервната система - симпатил, дормиплант, маглек Б6, нервохил, ривотрил.
Вместо лудиомила сега не пия друго.
Виж целия пост
# 2 242
... Не ми е ясно точно на кое казвате "български" изследвания за влиянието на лекарството върху плода. Изследванията са международни. У нас също се провеждат такива изследвания, но това не значи, че са "български".
Всеки препарат следва да бъде изследван за множество състояния. Някои от тях се изследват и за тератогенност - способността на препарата да предизвиква малформации в плода или в развитието му. Всъщност, всички се изследват за тератогенност при животни, но само някои от тях - и при хора. Разбирате, че става въпрос за тестове с живи хора, при това- бременни жени!
Това са изключително скъпи изследвания, затова тези данни се ползват от всички по света.
Списък на лекарствата, които са тествани и е известен техният тератогенен потенциал, има тук:
http://www.eruditabg.com/?pid=41...

Благодаря за подробния отговор   bouquet

Да поясня за 'българските' изследвания - тъй като с група майки се вълнуваме от свръхмедикализацията на раждането в наши дни, участваме в различни дискусии и наскоро бяхме обвинени, че се позоваваме на 'чужди' изследвания, пък в България можело да са по-различни нещата. По друг повод беше, не беше точно за конкретен медикамент (макар че аз лично вярвам, че нещата седят по аналогичен начин с нашите и 'чуждите' изследвания), но аз реших и за медикаментите да питам превантивно. А изследванията, които се правят у нас, публикуват ли се някъде? Достъпни ли са за широката общественост и къде могат да се търсят евентуално?

В цитирания от Вас сайт ми стана много интересно да прочета, че Окситоцинът, който в нашите родилни домове се използва за "добър ден", го дават с рисков фактор за бременността Х (Експериментални проучвания при животни и кли­нични изследвания при хора са доказали съществува­нето на риск за плода от страна на съответното ле­карство. Рискът от евентуалното му използване при бременни превишава потенциалната полза)...
Виж целия пост
# 2 243
маг.фарм. Антон Вълев ,много Ви благодаря отново за отговора,аз в началото не уточних,че разстройството се получи след прием на Авелокс.
Вече 5 дни не може да се възстанови напълно,лекарката му изписа Ентерол,който изобщо не повлия.
На листовките на  повечето препарати като Лопедиум и Диаростад и др. пише,че не се използва при "пациенти с диария, появила се по време или след терапия с антибиотици (антибиотик-свързан псевдомем-бранозен колит".....
Желая Ви хубав ден.

Здравейте!

Точно във вашия случай сулфагуанидин е протовопоказен. Вашата схема ще включва много ентерол - поне 6 капс на ден (или прахчета - абсолютно идентични са), натурално кисело мляко и сухари. За съжаление, това ще продължи вероятно няколко седмици, за което трябва да сте предупредени. Също така, добре е да вземате активен въглен и да пиете изотонични разтвори - солеви. Има такива прахчета - Хидратин алфа или пък в магазините за спортисти се продават Изотоник - сокчета със соли Simple Smile

Това е за вас - никаква химия повече. И да пие чай от жълт кантарион!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 244
маг.фарм. Антон Вълев,благодаря Ви отново и отново,много ми помогнахте.   newsm20
В  крайна сметка и аз стигнах до този извод,че Ентеролът,Хидрасек и диетата са основното лечение за него.
Препоръчаха ми също и Линекс,дали да го давам? Аз първоначално се учудих на лекуващата ни лекарка как
изписва само Ентерол при такава тежка и продължителна диария...Но,неслучайно се учи  толкова години за това...   Embarassed
Ще последваме съветите Ви с надежда за бързо оздравяване,че се измъчи горкият,  smile3550 не съм го виждала толкова изтощен.  Cry
Виж целия пост
# 2 245
 Поздрави за компетентната помощ и съвети, маг.фарм. Антон Вълев. Моят проблем е следният - преди 6 дни си контузих глезена при падане от мотор. Направиха ми рентгенова снимка в ИСУЛ  и травматологът каза, че няма нищо счупено и спукано, като не ми предписа нищо за мазане. В първите дни отокът беше много голям и обхващаше ходилото и подбедрицата почти до коляното. Първо мазах с "Фелоран" - нямаше подобрение, след това компрес с "Антифлегмин" (ветеринарна паста с камфор и фенол) - отокът значително спадна за една нощ, след което се появиха две огромни синини, едната в областта на глезена, а другата малко над нея от външната част на крака. Сега редувам "Румалая" и "Антифлегмин", но все още имам лек оток в горната част на ходилото и около двете синини. Това, което ме притеснява повече е, че изобщо не мога да стъпя на крака си и в това отношение няма никакво развитие през тези 6 дни. Какво ще ми препоръчате да продължавам ли да се мажа със споменатите препарати или ще ми предложите нещо по-ефективно?
Виж целия пост
# 2 246
Поздрави за компетентната помощ и съвети, маг.фарм. Антон Вълев. Моят проблем е следният - преди 6 дни си контузих глезена при падане от мотор. Направиха ми рентгенова снимка в ИСУЛ  и травматологът каза, че няма нищо счупено и спукано, като не ми предписа нищо за мазане. В първите дни отокът беше много голям и обхващаше ходилото и подбедрицата почти до коляното. Първо мазах с "Фелоран" - нямаше подобрение, след това компрес с "Антифлегмин" (ветеринарна паста с камфор и фенол) - отокът значително спадна за една нощ, след което се появиха две огромни синини, едната в областта на глезена, а другата малко над нея от външната част на крака. Сега редувам "Румалая" и "Антифлегмин", но все още имам лек оток в горната част на ходилото и около двете синини. Това, което ме притеснява повече е, че изобщо не мога да стъпя на крака си и в това отношение няма никакво развитие през тези 6 дни. Какво ще ми препоръчате да продължавам ли да се мажа със споменатите препарати или ще ми предложите нещо по-ефективно?

Здравейте!

Поздравявам Ви за смелостта да се качите на двуколесно превозна средство със собствен ход! Сега, обаче, ще трябва да се въобъжите с търпение. Шест дни са твърде малко, за да ви отминат болежките, уви!

По отношение на Антифлегмина - този препарат е забранен в хуманната медицина, заради фенола, който се доказа, че е канцерогенен. Затова, мой съвет е да продължите с друго мазило, вместо него. Например, много добри резулати дава гелът Индовазин - той е специално предвиден за такива смели хора, като вас.

Който ви е препоръчал Румалая, можете да го поздравите- това е един невероятен продукт на индийците (май както всички техни).

От мазилата, които помагат добре, можете да се спрете на Конкия балсам (Pferde Balsam на немски - прави го немската фирма АСАМ и е много изгоден - към 5 лева за куия 250 грама) - има го във вариант с екстракт от конски кестен (Aesculus hypocastanum L.) и екстракт от арника. С него можете да мажете обилно или пък да правите компрес също. Дава невероятно добри резултати.

Не се очудвам, но е жалко, че лекарят нищо не ви е казал как да третирате крака - трябваше да Ви даде инструкции за компрес със спирт и риванол, лед и прочее нещшо в първите 24 часа след травмата.. Все пак, нали затова отивате на лекар!

Бързо оздравяване Ви желая,

маг.фарм. Антон Вълев

------
П.П. Надявам се не приемате леко-веселия ми тон в този постинг по лош начин- по-скоро искам да ви подвигна бойния дух, че моторист без възможността да си кара люимия мотор е като болен Simple Smile

Виж целия пост
# 2 247
Тук
Виж целия пост
# 2 248
Поздрави за компетентната помощ и съвети, маг.фарм. Антон Вълев. Моят проблем е следният - преди 6 дни си контузих глезена при падане от мотор. Направиха ми рентгенова снимка в ИСУЛ  и травматологът каза, че няма нищо счупено и спукано, като не ми предписа нищо за мазане. В първите дни отокът беше много голям и обхващаше ходилото и подбедрицата почти до коляното. Първо мазах с "Фелоран" - нямаше подобрение, след това компрес с "Антифлегмин" (ветеринарна паста с камфор и фенол) - отокът значително спадна за една нощ, след което се появиха две огромни синини, едната в областта на глезена, а другата малко над нея от външната част на крака. Сега редувам "Румалая" и "Антифлегмин", но все още имам лек оток в горната част на ходилото и около двете синини. Това, което ме притеснява повече е, че изобщо не мога да стъпя на крака си и в това отношение няма никакво развитие през тези 6 дни. Какво ще ми препоръчате да продължавам ли да се мажа със споменатите препарати или ще ми предложите нещо по-ефективно?

 Здравейте!

Поздравявам Ви за смелостта да се качите на двуколесно превозна средство със собствен ход! Сега, обаче, ще трябва да се въобъжите с търпение. Шест дни са твърде малко, за да ви отминат болежките, уви!

По отношение на Антифлегмина - този препарат е забранен в хуманната медицина, заради фенола, който се доказа, че е канцерогенен. Затова, мой съвет е да продължите с друго мазило, вместо него. Например, много добри резулати дава гелът Индовазин - той е специално предвиден за такива смели хора, като вас.

Който ви е препоръчал Румалая, можете да го поздравите- това е един невероятен продукт на индийците (май както всички техни).

От мазилата, които помагат добре, можете да се спрете на Конкия балсам (Pferde Balsam на немски - прави го немската фирма АСАМ и е много изгоден - към 5 лева за куия 250 грама) - има го във вариант с екстракт от конски кестен (Aesculus hypocastanum L.) и екстракт от арника. С него можете да мажете обилно или пък да правите компрес също. Дава невероятно добри резултати.

Не се очудвам, но е жалко, че лекарят нищо не ви е казал как да третирате крака - трябваше да Ви даде инструкции за компрес със спирт и риванол, лед и прочее нещшо в първите 24 часа след травмата.. Все пак, нали затова отивате на лекар!

Бързо оздравяване Ви желая,

маг.фарм. Антон Вълев

------
П.П. Надявам се не приемате леко-веселия ми тон в този постинг по лош начин- по-скоро искам да ви подвигна бойния дух, че моторист без възможността да си кара люимия мотор е като болен Simple Smile



 Благодаря Ви много за съветите, маг.фарм. Антон Вълев.
Виж целия пост
# 2 249
Какво мислите за капки за нос съдържащи Ефедрин ,Урбазон ,Сол ...... и още нещо -не мога да го разчета Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия