моля, препоръчайте кремче за слетобедна закуска

  • 1 481
  • 16
Здравейте,
Моля, да ме извините  за баналното питане... но уви тепърва се уча да приготвям кремчета /и не само  Cry/ за детенце, което уви не е много ящно.

От 2 дена детето отказва закуската, в това число плодовите дуети с извара на Хип.

Реших, че ако приготвя нещо непосредствено преди хранене, ще е по-приятно и вкусно.

Кремът от нишесте с адаптирано мляко, който бъркам от известно време, обаче не се сгъстява. Със същото нишесте го направих с обикновено мляко и веднага се сгъсти. Можете ли да споделите рецепти за кремове, мусове.... с какво нишесте е добре да се приготвят и когато се ползва адаптирано мляко... как да се прави, за да се сгъстява !?
Виж целия пост
# 1
аз приготвям от пудинга на д-р Йоткер ванилия и ягода,че карамела не го яде малкия. Правя го с прясно мляко, но ако е малко детенце го прави с адаптето. Технологията е същата както при приготвянето на другите кремчета, аз също понякога не уцелвам точните грамажи /слагам на око/и затова понякога ми е по рядко понякога гъсто.Ако го направя много рядко слагам бисквити вътре и става хем по гъсто хем по вкусно, може и плодове да сложиш стига да ги яде. Днес сложих в крема му корн флейкс защото нямах бисквити и пак стана добре.
Виж целия пост
# 2
в детската кухня тя вече е яла друго мляко освен адаптето,защо не и правиш кремчето с обикновено прясно мляко:)
Виж целия пост
# 3
нишесте ванилия и с добавка смачкан банан
нишесте в което набучваш 2-3 бисквити = бисквитена торта (за разнообразие може да сложиш и плод от компот)
нишесте+плод от компот/плодово пюре
ашуре (към нишестето се прибавя сварено жито)
нишесте полято с сироп
юфка
мляко с ориз
кускус с мляко
крем ванилия (като за торта: брашно, мляко, краве масло, ванилия, жълтък, захар) може и бишкота да се сложи и си става торта

НИШЕСТЕТА ПРИГОТВЕНИ С ПРЯСНО МЛЯКО
Виж целия пост
# 4
нишесте ванилия и с добавка смачкан банан
нишесте в което набучваш 2-3 бисквити = бисквитена торта (за разнообразие може да сложиш и плод от компот)
нишесте+плод от компот/плодово пюре
ашуре (към нишестето се прибавя сварено жито)
нишесте полято с сироп
юфка
мляко с ориз
кускус с мляко
крем ванилия (като за торта: брашно, мляко, краве масло, ванилия, жълтък, захар) може и бишкота да се сложи и си става торта

НИШЕСТЕТА ПРИГОТВЕНИ С ПРЯСНО МЛЯКО


много, много благодаря за идеите... може да изглежда странно...  Wink но определено имах голяма нужда от тази помощ  Sunglasses

знаете ли какви други кремчета мога да приготвям освен основно тези с нишестето
Виж целия пост
# 5
грис
кисел /той е без мляко/
кисело мляко с бисквити
... имаше някаква каша от препе4ено брашно, която беше много вкусна
Виж целия пост
# 6
Ако нямате алергия към краве мляко спокойно можеш да правиш кремчета от прясно мляко. В детските кухни кремчетата са с такова мляко
Виж целия пост
# 7
грис
кисел /той е без мляко/
кисело мляко с бисквити
... имаше някаква каша от препе4ено брашно, която беше много вкусна


тази каша от препечено брашно за закуска или обед е.... може ли рецепта... или ако имате идея някъде съхраняват ли се подобни рецепти... от петък спира детската кухня и по всичко личи, че съм в предстартова треска Wink
Виж целия пост
# 8
Според мен, но ние сме по-малки, можеш да даваш и различни комбинации с бисквити, вместо с нишесте/аз много не го долюбвам/:
кисело мляко с бисквити;
кисело мляко с бисквити+плод/банан, праскова, пъпеш, круша, ябълка и т.н./;
кисело мляко с бисквити+пюренце;
Ние много обичаме тези комбинации, пък са и по-леки - като за лято!
Виж целия пост
# 9
СлеДобедна закуска. Hug
Виж целия пост
# 10
опитай с бисквитена торта
аз също съм правила крем4ета с адапте, винаги си стават нормални Peace
Виж целия пост
# 11
опитай с бисквитена торта
аз също съм правила крем4ета с адапте, винаги си стават нормални Peace


Защото сигурно добавяш АМ, след като е готов крема, както и трябва, де.  Grinning

Аз за първи път чувам някой да прави крем с АМ, като вари крема заедно с АМ  Rolling Eyes

А по темата:
грис
мляко с ориз
крем на др. Йоткер
мляко с бисквити
кифла, кроасан, баничка
овесени ядки
мюсли

Кремовете и гриса правя с прясно мляко, като го разреждам 1:1 с вода
Виж целия пост
# 12
Защото сигурно добавяш АМ, след като е готов крема, както и трябва, де. 

какво добавям
прости за невежеството но не те разбрах какво е АМ newsm78
Виж целия пост
# 13
Защото сигурно добавяш АМ, след като е готов крема, както и трябва, де. 

какво добавям
прости за невежеството но не те разбрах какво е АМ newsm78
АМ=адаптирано мляко
Виж целия пост
# 14
За кашата от препе4ено брашно - дано някоя мама, която я знае, да ти я напише. Ако не, обещавам аз да се разровя из моите записки. Не съм я правила, но сестра ми я правеше на племенника и много му харесваше, а и на мен  Embarassed Mr. Green Ина4е, мисля 4е е подходяща както за закуска, така и за следеобедна закуска, но не и за обед... все пак е сладка. А дали няма да става и със малко сиренце ... ако даваш сирене де... Като видя рецептата, ще стае ясно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия