Въпроси за захранването

  • 635
  • 10
След седмица започваме да се захранваме, а главата ми е бъкана с информация, че не мога да я сортирам вече.
Мисля да започна с пюре от млади морковчета на Хип. На втората седмица да вкарам картофи към морковите, на третата месо към тях, след това тиква и царевица. С това изчерпах първия месец от захранването и съм доволна. Даже и табличка на Excel съм си направила Laughing, че каквато съм отвеяна да не забравя нещо. Whistling
Да ама тук вече не знам другите храни кога да ги заменям. В осмия месец (т.е. 7 навършени) мисля следобед да почна да давам ябълка, после круша и т.н. Само, че кашата вечерно време кога да я дам, в седмия, осмия или деветия месец? Да не му стане много на детето и да избие някоя алергия. Ей от това най ме е бъзе. Sick #Crazy
Иска ми се да давам безмлечна каша и да я бъркам с кърма, че на тия изкуственяци хич не съм им фен. Какви каши има безмлечни освен оризова? Crazy
А още нещо, винаги ли трябва като въвеждам нов продукт друго нищо ново да не давам цялата седмица. С два нови продукта на веднъж дали няма да избие някоя алергия?
Виж целия пост
# 1
Предлагам ти новите храни - без значение каша или зеленчук, да ги даваш сутрин, за да можеш да забележиш навреме, ако детето реагира неблагоприятно на някоя.

Безмлечни каши на пазара има много, въпросът е там, където си ти, какво има. Тук има избор от безмлечни каши без добавена захар на Хумана, Фризо, на Беби, Блевит, както и някои на Слънчо.

Аз лично новите храни съм ги въвеждала на средно 4 - 5 дни, понякога по-нарядко - според това, какво намеря на пазара.

В общи линии се водех от тая схема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0
Виж целия пост
# 2
Добре де, ама като съм дала зеленчука по обед не мога да и дам след това веднага кашата. Нали кашата я глася за вечеря.  newsm78
Като почна да давам каши да спра ли въвеждането на нови продукти сутрин?
Мерсаж за линкчето Hug
Виж целия пост
# 3
Дорит, ще се опитам да отговоря на някои от въпросите ти...
Не че съм много сведуща, но от около десетина дни започнах да  захранвам Вики и личния ми опит, съчетан с това, което прочетох, може да ти бъде от полза.

Аз лично започнах с оризова безмлечна каша на Милупа. Има още два вида безмлечни каши на тази марка. Ето ги:



По принцип всички нови продукти се въвеждат сутрин, за да се проследи по-лесно евентуална алергична реакция. Веднъж въведен един продукт, го изместваш във времето, в което обичайно мислиш да го даваш - като следобедна закуска или вечеря. Аз лично всички нови продукти ги давам около обед, а не сутрин, когато Вики не е в настроение за опитване. Така че прецени сама кога да ги даваш според настроението на бебко.

Не се страхувай толкова от въвеждането на нови продукти. Ако не е налице наследствена предразположеност към алергии или проявена досега алергична реакция, спокойно можеш да даваш нов продукт през интервал от 3-4 дни. Алергичната реакция се проявява сравнително бързо/24-48 часа/.
Виж целия пост
# 4
Дорит, извини ме, че се намесвам така в темата ти,но и аз имам въпроси относно захранването.
Бебока преди време направи алергична реакции от храна, която бях консумирала и по този повод се захранваме бавно.И в тази връзка искам да питам ако е имало реакция към ябълката на пюре мога ли да я въведа във вид на каша като начало.Има ли плодове и зеленчуци, които се водят слабоалергенни?
Благодаря ви предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
{Тони}, първо благодаря за отговора . Ти с какво бъркаш кашата, с вода или с кърма? Знам ги тия каши, и при нас ги има, ама педиатрите тук съветват да се захранва с морков, защото е на водна основа. Кашите били бъкани с въглехидрати и така само се помпат бебетата. В кърмата има достатъчно, нямало смисъл да се захранва с каша. Смятам да ги послушам, ама туй въвеждане на кашата вечерно време още си остава загадка за мен.

muushu, стига да има кой да отговори, не се притеснявай, че пишеш. Hug Аз самата съм много боса в таз насока, така че за съжаление не мога да ти дам съвет. Blush
Виж целия пост
# 6
ако е имало реакция към ябълката на пюре мога ли да я въведа във вид на каша като начало.Има ли плодове и зеленчуци, които се водят слабоалергенни?
Благодаря ви предварително. Simple Smile
Не зная колко съм компетентна по тия въпроси Embarassed, но логично е в кашата да има ябълково брашно, за да е самата тя ябълкова. В такъв случай бих я оставила за накрая... Възможно е реакцията ви да е била не към ябълката конкретно, а към някое вещество, с което тя е била третирана - консервант или инсектицид, зная ли... но за по-сигурно не бързай да я предлагаш под никаква форма.
Виж целия пост
# 7
{Тони}, първо благодаря за отговора . Ти с какво бъркаш кашата, с вода или с кърма? Знам ги тия каши, и при нас ги има, ама педиатрите тук съветват да се захранва с морков, защото е на водна основа. Кашите били бъкани с въглехидрати и така само се помпат бебетата. В кърмата има достатъчно, нямало смисъл да се захранва с каша. Смятам да ги послушам, ама туй въвеждане на кашата вечерно време още си остава загадка за мен.



Дорит, оризовата каша е добър вариант за начало на захранването, защото е лесносмилаема, не натоварва стомахчето и рискът от алергична реакция е нищожно малък.
От личен опит се убедих в това - на Вики оризовата каша му понесе прекрасно за разлика от моркова. Следващата храна, която въведох след кашата, беше именно пюре от моркови. За съжаление, не му се отрази много добре. Като че ли именно от тях получи колики и се запече, което пък ме принуди да въведа на бърза ръка круша и тиква. Сега съм спряла изцяло моркова и му давам само оризова каша/не всеки ден/ и пюре от тиква или круша. Не мога да ти опиша каква е реакцията на Вики, като види лъжичката Heart Eyes Такава радост е... Joy
А кашата в началото я разреждах с кърма/много бързо се втечнява/, след това с вода/Вики обаче не я харесва в този и вариант особено много/, а сега с пюре и малко АМ.

Виж целия пост
# 8
А има ли някакво чалъмче да се избегне АМ в кашата? Не ми се дават изкуственяци, при положение че имам достатъчно мляко.
Значи сега даваш каша вечер, а круша и тиква на обед, или пак не съм разбрала? Blush newsm78
Виж целия пост
# 9
А има ли някакво чалъмче да се избегне АМ в кашата? Не ми се дават изкуственяци, при положение че имам достатъчно мляко.
Вариант 1: безмлечна каша, в която добавяш кърма за разреждане.
Вариант 2: бемлечна каша с вода - така и така кърмиш, набавя си нужното мляко.
Виж целия пост
# 10
А има ли някакво чалъмче да се избегне АМ в кашата? Не ми се дават изкуственяци, при положение че имам достатъчно мляко.
Значи сега даваш каша вечер, а круша и тиква на обед, или пак не съм разбрала? Blush newsm78

Има, естествено, Доня не WinkПроклетница го е написала.
И без това няколкото лъжички каша, които се дават в началото, просто няма време кога да се втечнят/ако я правиш с кърма/. А и ако не се размотавате много-много, пак можеш да я дадеш в сравнително гъсто състояние.

И пак не си разбрала Hug Майтап.
По-скоро аз не съм обяснила Crazy
Засега нямам за цел да заменям хранене, а и не съм толкова редовна и усърдна в даването на храна, различна от мляко. Но ако давам каша или пюре от круша, ги давам около 4-5 часа следобед, а ако давам пюре от тиква, го давам на обяд.
Друг е въпросът, че на моя хубостник много му се услаждат и реша ли да заместя хранене, поне от негова страна няма да срещна никакъв проблем Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия