До мамите юристи...

  • 572
  • 9
Много съм ядосана... #Cussing out

Тези, които са от Варна знаят за папараците в двора на ритуалната зала. Един от тях ни принуди да се снимаме, за което удоволствие платихме 4 лева за снимка независимо, че си имахме наш фотограф (в двора на ритуалната зала имат право да снимат само техните фотографи  #Crazy).  Поръчахме си все пак един комплект снимки, но въпросният фотограф отказва да ни даде негативите. Искам да попитам как стоят нещата от законова гледна точка. Длъжен ли е този фотограф да ни даде негативите или те се водят негова интелектуална собственост.
Виж целия пост
# 1
Аз малко встрани от темата, но да те питам. Сигурна ли си, че е снимал с лента, а не с цифрова камера?... Защото тогава няма откъде да ти даде негативи.
В противен случай, май е длъжен да ти ги даде или пък няма право да ги използва без твое съгласие (ама дали в БГ има нещо такова, че товамай само по филмите съм го гледала).
Далеч съм от правото, особено интелектуалното  Peace.
Виж целия пост
# 2
Негативите не са негова интелектуална собственост! По принцип, ако ви е снимал без ваше съгласие носи наказателна отговорност и може да бъде съден. Ама струва ли си да се занимаваш?!
Виж целия пост
# 3
Как ще ти даде негативи, нали така ще си изкарате колкото искате копия и няма да си поръчате при него за 4 лв на снимка #Cussing out Не знам какво казва закона. Май е по-лесно да си сканирате снимките и да си извадите колкото си искате допълнително.
Виж целия пост
# 4
Няма никакво право! От ритуалната зала казаха, че не са в каквито и да е взаимоотношения с фотографите. Явно са си извоювали някакво право, което обаче незнайно защо никой  не оспорва. Още повече е противоконституционно да те снимат без твое съгласие.
Виж целия пост
# 5
"Един от тях ни принуди да се снимаме" - станало е с ваше съгласие, щом сте позирали за снимка
Виж целия пост
# 6
Не са негова интелектуална собственост. Трябва да ти ги даде! Но такова нещо като "принуждаване" от някой да снима  друг някой ,независимо къде и за какви пари, е незаконно. Ако ти се разправя- търси си правата, но малко е "след дъжд качулка"!
Виж целия пост
# 7
"Един от тях ни принуди да се снимаме" - станало е с ваше съгласие, щом сте позирали за снимка
едва ли ги е принудил, но ако са те снимали папарашката - снимат точно, когато трябва без да позираш - то тва е идеята и майсторлъка да стане снимката...
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за мненията! Реших да си спестя нервите и да не влизам в конфликти. Затова когато си получа снимките просто ще си ги сканирам.
Виж целия пост
# 9
Фотографиите са собственост на автора им, не на модела - справка Закона за авторското право и сродните му права.

Не се коси за такива неща. Такива хубави работи са ти се случили, остави го тоя и не си трови живота - не си струва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия