Как се полагат ... мъртвите

  • 19 466
  • 36
Не знам дали темата ми е за този форум, но снощи имахме спор за това как се полагат мъртвите в гроба( аз исках да местя спалнята ). Ако има просветени, моля кажете. Аз мисля, че главата е на юг а краката сочат север, но не съм много сигурна newsm78
Виж целия пост
# 1
Краката на изток за източно православните, а мисля за католиците на запад.

Бях се объркала - като грейне слънцето осветява лицето на паметника следователно главата е на запад
Виж целия пост
# 2
Краката са на изток, главата - на запад. Така са нашите гробища.
Виж целия пост
# 3
Краката са на изток, главата - на запад. Така са нашите гробища.
Peace
Виж целия пост
# 4
100% е главата на запад. Уж не съм суеверна, но внимавам да не спя с главата на запад. И също се слагат с краката към вратата и затова така също е хубаво да не се спи.
Виж целия пост
# 5
Накъдето е ориентирано гробището, няма да се цепим от групата я.
Виж целия пост
# 6
Краката са на изток, главата - на запад. Така са нашите гробища.
Peace
Така е.
Виж целия пост
# 7
баба ми и дядо ми са погребани с главите на юг - така са гробовете в тяхната редица, в гробището има и перпендикулярни на техните, а има и завъртени във всички посоки...

а за леглата у дома:
нашата спалня сега е с главите ни на изток, но допреди два месеца беше с главите на север.
на виктория възглавницата е на изток, а габриела спи в обратната посока.
в стаята за гости леглото беше ориентирано в посока изток-запад, но аз миналата седмица размествах и сега е в посока север-юг, пък гостите да си лягат както искат.
Виж целия пост
# 8
Във всички гробища, които съм ходила гробовете са ориентирани изток - запад, като главите са на запад.
Виж целия пост
# 9
Главата - запад, краката - изток.
Виж целия пост
# 10
Главата - запад, краката - изток.

Аха,така Peace
Виж целия пост
# 11
Накъдето е ориентирано гробището, няма да се цепим от групата я.

мдам, точно така си е....
наскоро се убедих, какво означават думите ти и на практика  Confused

А за у дома никога не съм се замисляла на къде спя. Thinking
Виж целия пост
# 12
на Централните софийски могат да се видят всякакви ориентации...При тая липса на места...На Бакърена също....

Много понеделнишка тема сте отворили. Sick
Виж целия пост
# 13
Мира, вярно е че темата е  Sick ама аз вече тотално се сбърках. В момента спим точно както умрелите Sick главата на запад, да ам според фън шуй трядва да спя точно така. Е кое е по правилно? #Crazy
Виж целия пост
# 14
Мира, вярно е че темата е  Sick ама аз вече тотално се сбърках. В момента спим точно както умрелите Sick главата на запад, да ам според фън шуй трядва да спя точно така. Е кое е по правилно? #Crazy

Добре де, ама зле ли ти е, неудобно ли ти е, търсене ли ти е? Ако да, ми размествайте, какво чакате! При нас краката сочат на запад, правилно, неправилно, няма мърдане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия