Въпрос към софиянки за улица Раковски

  • 1 529
  • 11
Мъжът ми вдругиден ще ходи в София по работа, по-точно в Посолството на Молдова., което се намира на улица "Раковски". Ще го оставят някъде на летището, та въпроса ми е как да стигне до тази улица от там? Кои номера автобуси ли, тролеи ли  -  каквото има там, давайте насам. Всяко инфо ще е от полза!  Wink Само не предлагайте  такси.  Sick

Моля за помощ! Simple Smile

Тук е улицата и адреса: http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=7065e4513c85924c9591a14450245e … Name=&oType=9
Виж целия пост
# 1
Автобус 84 - слиза на последната спирка, пресича /минава през подлеза (вижда пред себе си Министерството на младежта и спорта), върви 3 мин. по "Гурко" и е там  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
От летището автобус 84 до спортната палата, а оттам може спокойно да се придвижи пеша. Спортната палата е последна и първа спирка на автобус 84. Намира се на бул. Васил Левски. Ще поеме по бул. Васил Левски на запад по посока НДК. Първото голямо кръстовище е с ул. Гр. Игнатиев (т.нар. Попа), оттам по-добре да продължи по бул. Патриарх Евтимий към Първа градска болница. При следващия светофар ще е на ул. Г. Раковски и завива наляво по нея между 9-та френска гимназия и болницата. Там вече трябва да се оглежда за номера на посолството.
Също до района на ул. Гр. Игнатиев и бул. П. Евтимий може да се придвижи и с автобусите, които се пътуват по Цариградско шосе, но това е когато се влиза в София от посока Пловдив.
От Варна се влиза по Ботевградското шосе и тогава се озовава на гърба на летището. От там може да вземе трамвай 22 към центъра и да слезе на спирката при паметника на Левски. Там вече може да се прехвърли на тролей 1,2 в посока към НДК и да слезе от тях на спирката при Попа (Гр. Игнатиев и П. Евтимий)
Питай, ако не е ясно. Но посоката от автобус 84 не е към Гурко, ул. Раковски е дълга и прави един завой към НДК.
Виж целия пост
# 3
Взима автобус 84 от летището, ще пътува доста, около 45 минути, слиза на последната спирка, на Гурко и бул.Васил Левски, точно срещу него е Спортната Палата ( по ново му Министерство на младежта и спорта), така се казва и спирката. Минава през подлеза и отсреща се качва на който тролей дойде за 2 спирки ( първата в на Попа, втората е на бул.П.Евтимий и бул.Витоша, там слиза). Връща се около 300 м.назад и е на Раковска и бул.П.Евтимий. Другия вариант е пеша по Гурко, до Гурко и Раковска ( на ъгъла има мебелен магазин Неосет) о т там да си търси номера на Раковска. Раковска е дълга улица, аз не разбрах кой номер се търси. newsm78
Виж целия пост
# 4
ииих какви сме упътвачки само Laughing! Да не вземе послед да каже някой, че софиенците били гадни! Hug
Виж целия пост
# 5
Чудя се  newsm78, дали трябва да има 4-ти човек, който да ти каже: Качва се на авт. 84...бла-бла  Crazy
Виж целия пост
# 6
ииих какви сме упътвачки само Laughing! Да не вземе послед да каже някой, че софиенците били гадни! Hug

Ма как ще сте гадни бе - само гаднички.  Laughing

Мерси на всички, ще му дам да прочете и да си запише, това с автобус 84 ми е ясно.  Grinning

Номера който търсим е 152.
Виж целия пост
# 7
Чудя се  newsm78, дали трябва да има 4-ти човек, който да ти каже: Качва се на авт. 84...бла-бла  Crazy

Може да има, може и да няма, на теб какво ти пука? newsm78
Виж целия пост
# 8
ииих какви сме упътвачки само Laughing! Да не вземе послед да каже някой, че софиенците били гадни! Hug
Имам два прекрасни спомена от такива упътвания.
Първо беше един дядо-Завиваш по Васил Коларов, не му знам сега името, после по бившата Георги Димитров, там имаше на ъгъла книжарница...  Mr. Green
Второ-исках да стигна до адрес пеша, а всички казваха-Качи се на тролея. Абе, искам да ходя пеша. Ооо, много е далече  Mr. Green (ставаше въпрос за километър)
Виж целия пост
# 9
взима си такси ...
да е по различно, стига с тоя Адски транспорт
Виж целия пост
# 10
взима си такси ...
да е по различно, стига с тоя Адски транспорт


Колко си умен само!  hahaha Ако ставаше въпрос за такси, мислиш ли че бих пуснала тема? Ама-ха!  #Cussing out
Виж целия пост
# 11
номер 152 е близо до Френската гимназия и болницата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия