Наддаване на бебенце на 1 месец

  • 2 190
  • 39
Момичета, много съм притеснена! Извинявам се предварително, ако такава тема вече е обсъждана, но нямам сили да пускам търсачката. Проблемът е следният:

Бебчо се роди 2700, изписаха ни 2500. Обръщам се към мамите, родили бебчетата си горе-долу в тези кг. В сряда става на 1 месец и ще го водим при педито на теглилката. Днес по тел. тя ни заяви, че очаква от него да е наддал около 700-800 г!  ooooh! В противен случай трябвало да се дохранваме, за да наваксаме и достигнем бебетата, родени над 3 кг. Нямам кантарче вкъщи, но съм сигурна, че той не е наддал толкова много. Въпросът ми е нормално ли е да се очаква от детето за един месец да успее да навакса и какво ви казваха вашите педита?! Наясно съм, чи всяко бебе е индивидуално, но притесненията ми остават.
Виж целия пост
# 1
Ей я по-спокойно!
сина ми наддаде първия месец само 450гр
и какво от това
ето вече е на 4 години,и много ни радва.
освен това е съвсем възможно да сте наддали повече от тези700-800гр Simple Smile
Виж целия пост
# 2
А ти от къде си сигурна че бебчо не е наддал толкова? Ти си по цял ден с него и ти се струва че си е все същия,но той си расте ли расте  Simple Smile По-добре не се притеснявай предварително   bouquet
Виж целия пост
# 3
Ами видимо се забелязва, че дребчо е наддал, но все още е мъничък. Татето преди малко се премери с него и без него на кантара (малко смешно може да ви прозвучи), и присъдата е 3100 с памперс и боди..
Виж целия пост
# 4
ние се родихме така и наддаде 1300гр. за месец.спокоино аз все си мислех 4е надава малко но вси4ко бе6е ок
Виж целия пост
# 5
Ние сме със същия проблем - Калина се роди и я изписаха 2490. Сега е на 18 дни, днес педиатърката я измери и се оказа, че е наддала 300 гр., което било минимума.  newsm78 До навършване на 1 мес. ни постави за цел още 700 гр., за да стане 1 кг.  Shocked ! Само на кърма е, но явно не яде достатъчно...  Sad Много бързо се изморява и заспива, иначе е много редовна в хапването - на 2-3 часа си иска и е бая лакома...  Grinning Та мисълта ми беше, че лекарката ме посъветва да се изцеждам 15 мин. преди кърмене, за да я дохранвам с изцеденото след това. Ако имаш кърма, не би трябвало да се притесняваш... Малко е трудоемко, но... кво да се праи с тез врабчета малки...  Mr. Green Успех!  Grinning
Виж целия пост
# 6
ама какви са тия ултиматуми- за 12 дни 700 гр- как да стане- тая жена сериозна ли беше или се шегуваше... освен да го тъпчеш с пържоли на 1 месец- не знам друг начин

 pearly, ако е бебчето е наддало 5-600 грама няма от какво да се тревожиш- че и по- малко даже- на твое място не бих дохранвала дори да е качил само 300 грама- какво искат тия докторици- да отглеждаме прасета ли? всяко си е индивидуално- едно може да качи по кило през първите 3 месеца, а после да не мърда, друго пък да наддава по 300 грама в продължение на 6 месеца- не може всички деца под един шаблон да ги сложиш- щом детето ти не реве през 20 мин от глад-значи не му трябва дохранване
Виж целия пост
# 7
момичета не се шашкайте и не дохранвайте!!!! моя шишко (вече) се роди в 8 месец 2750 след 10 дни кувиоз и никакво хранене ни изписаха 2400 и само на кърма сега е 10 кг и 200 гр (а може и повече да е качил)
сега е много топло и не им се хапва на дечицата в момента се оборя със сестра ми която е дръгнала да дохранва нейното дете НЕ ГО ПРАВЕТЕ! всичко ще е наред само кърмете когато поискат и не давайте вода!!!
Виж целия пост
# 8
спокойно, не се шашкай - това първо
да, моят син се роди 2,900 кг, първият месец наддаде 900 гр
но, хранен е с АМ, освен това и аз, и мъжа ми не сме анорексично слаби
всяко дете наддава според начина си на хранене, спане, и най-вече - както му е записано в гените
ако нещо друго не му е наред - реакции, отпадналост и т.н., тогава има повод за безпокойство
хайде, след прегледа пак пиши
Виж целия пост
# 9
И аз мисля,че не трябва да се притесняваш.Тери се роди 2,500,изписаха ни 2,300 и за 1 месец наддаде 600 гр,обаче следващите два месеца наддаваше по 1,200кг
Виж целия пост
# 10
Ама изобщо не се притеснявай, ние също се родихме мънички 2,600, изписаха ни 2,500 после бързо, бързо наддадохме и вие ще наддадете, ако не тоя месец, другия има време само да са здравички.
Виж целия пост
# 11
Като чета разни историйки из форума, оставам с впечатлението, че повечето педиатри при най-малкия "повод" започват да препоръчват дохранване с АМ. И ние не правим изключение. Е, Калина се роди 3500, изписаха ни 3350 /нещо, което поне според мен не би могло да се вземе като напълно реална мярка тъй като никой не може да знае как мерят бебчетата/, а на първата консултация беше 3950. Т.е. наддала бе "само" 600гр. и педиатъра веднага каза да минем на хранене при поискване с препоръка за дохранване по 30гр. след всяко хранене... Бебка била в долна граница на нормално тегло - каквото и да значи това... newsm78

Не бива да се притесняваш изобщо. Природата си знае работата. Представи си само ако и от по-едрите бебета /примерно родили се над 4кг/ се очаква да наддават по 800гр.  месечно - че те на 6 месеца ще са почти 10кг, а това едва ли е нормално  Laughing
Не може всички бебчета да наддават еднакво. А и само от първия месец не може да се правят генерални изводи - така мисля аз.
 
Виж целия пост
# 12
Дидка се роди 2600 и първия месец наддаде 1200 само на кърма , не се притеснявай, важно е детето да е здраво
Виж целия пост
# 13
  Давай повече млекце и всичко ще бъде наред Peace
Виж целия пост
# 14
И на нас педито в началото ни каза, че очаква да наддадем 700-800 грама за първия месец. Само, че бебка на 20 дни тежеше едва 3,400 кг (роди се 3,150). Педито първоначално се ошашка, но след като й обясних, че сме само на кърма, се успокои и ми каза да не се притеснявам. След десет дни вече бяхме 3,800 - съвсем нормално тегло за кърмено едномесечно бебе Simple Smile)). Не се притеснявай - бебетата не нарастват постепенно, а скокообразно - важното е да е здраво и жизнено детенцето. И сега продължаваме да сме "в долната граница" Simple Smile, но пък за сметка се справяме перфектно с всички етапи на развитие Simple Smile).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия