отпуска за татковци има ли?

  • 1 459
  • 17
Искам да питам полага ли се отпуска на таткото за новородено и колко е?
Виж целия пост
# 1
На съпруга ми му дадоха една седмица /5 работни дни/, но май това е по желание на фирмата. Най-добре е да питаш счетоводителката или човека, който се занимава с тези неща, там, където работиш.
Виж целия пост
# 2
Абе в частните фирми често си правят оглушки за тези неща. То ти се полагат и минимум 20 работни дни отпуска в годината, ама аз не познавам някой дето да си ги е ползвал някога  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Ако говорим за отпуск по семейни причини-отнася се за сватба и погребение-мисля че е 3дни. Ако желаеш да ползваш майчинство-полага ти се!!! smile3508
Виж целия пост
# 4
Почти съм сигурна, че по Кодекса на труда и Закона за държавния служител, не се полага такъв вид отпуск. Единствено за сватба и погребение.
Виж целия пост
# 5
Няма такъв отпуск по Кодекса на труда...
Ако желае щастливия новоизлюпен татко може да си вземе отпуск за сметка на годишния платен такъв...
Виж целия пост
# 6
Няма такъв отпуск по Кодекса на труда...
Ако желае щастливия новоизлюпен татко може да си вземе отпуск за сметка на годишния платен такъв...




И аз така мисля
Виж целия пост
# 7
Не знам за отпуска...единствената привилегия от тоя род,която му се предлага е да поеме майчинството Party(макар,че не знам дали има толкова жертвоготовни татковци,че да отменят половинките си в това начинание Thinking).
Виж целия пост
# 8
Няма такъв отпуск по Кодекса на труда...
Ако желае щастливия новоизлюпен татко може да си вземе отпуск за сметка на годишния платен такъв...


Да,така направи моят мъж.Попита дали ще му дадат няколко дни и след отрицателен отговор си взе годишния отпуск.
Виж целия пост
# 9
Не знам за отпуска...единствената привилегия от тоя род,която му се предлага е да поеме майчинството Party(макар,че не знам дали има толкова жертвоготовни татковци,че да отменят половинките си в това начинание Thinking).

Моя,но само по документи Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Цитат на: reflex
Моя,но само по документи
  GrinningДокументи,документи,ама ако те ядоса някой път с нежеланието си да свърши някоя дейност относно  бебешока...вадиш му волеизявлението му,че ще бъде предана мама...а ти на гребена на вълната Peace!
Виж целия пост
# 11
По кодекс няма, ама ако във фирмата са разбрани...
Ние на нашия бъдещ татко сме му обещали отпуска. Лошото е че не се знае точно кога ще е събитието и не може да се заяви дата. А на доста места това е проблем.
Виж целия пост
# 12
По Кодекса на труда не е предвиден такъв отпуск.
Ако съпругът Ви има служебни правоотношения в Закона за държавния служител са предвидени 2 дни отпуск при честване на празници на негови деца до 18-годишна възраст. Справка чл. 62, ал. 1, т. 7 от ЗДСл
Виж целия пост
# 13
По Кодекса на труда не е предвиден такъв отпуск.
Ако съпругът Ви има служебни правоотношения в Закона за държавния служител са предвидени 2 дни отпуск при честване на празници на негови деца до 18-годишна възраст. Справка чл. 62, ал. 1, т. 7 от ЗДСл

Предполагам обаче питащия не е държавен служител.
Виж целия пост
# 14
Предполагам обаче питащия не е държавен служител.

По никакъв начин не е указано, затова не трябва да се изключва и тази хипотеза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия