кърмене, висок пролактин и втора бременност

  • 794
  • 8
мили майчета, моля ви кажете дали е противопоказно да се кърми детенце над 1 г. ако майката е бременна отново и има висок пролактин   /заради пролактином на хипофизата/. моят гинеколог ми каза че това е рисково, да спирам да кърмя и да взимам утрогестан за съхранение на бременността. в интерес на истината гърдите ми са станали много чувствителни и вече ми става неприятно кърменето Embarassed май е най-добре да спирам, а Confused а през лятото може ли да се отбива?
май станаха много въпросите но се надявам че както винаги вие ще ми дадете добри съвети.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Честита чудесна новина Praynig
Високият пролактин има отношение към забременяването и може да го затрудни. Но не и към бременността - напротив, дори битува схващането, че бременността е с благотворно влияние върху хиперпролактинемията.
Ето тук малко по въпроса:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d … amp;dopt=Abstract
Утрогестан може да се взима по време на кърмене - той е само прогестерон (съвсем друг е въпросът дали вземането му е необходимо и оправдано).
Ако кърменето те притеснява (заради бременността и пролактиномата) и вече не ти носи приятни усещания, значи сега е подходящия момент да започнеш полека да се отбивате, така че да протече максимално комфортно и за двете ви Grinning Да се отбива може по всяко време - наистина лятото не е най-подходящия сезон, но ако го правите плавно, същинското отбиване ще отнеме поне месец,т.е. ще е вече края на лятото. А и ако желаеш и се чувстваш добре, може да не отбиваш напълно, а да останете примерно с едно кърмене дневно за по-дълъг период от време. Изобщо - това, което те кара да се чувстваш най-добре, е най-доброто решение за вас Grinning
Лека и безпроблемна бременност и скоро пак ще си в редиците Praynig
Виж целия пост
# 2
Честита чудесна новина Praynig
Високият пролактин има отношение към забременяването и може да го затрудни. Но не и към бременността - напротив, дори битува схващането, че бременността е с благотворно влияние върху хиперпролактинемията.
Ето тук малко по въпроса:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d … amp;dopt=Abstract
Утрогестан може да се взима по време на кърмене - той е само прогестерон (съвсем друг е въпросът дали вземането му е необходимо и оправдано).
Ако кърменето те притеснява (заради бременността и пролактиномата) и вече не ти носи приятни усещания, значи сега е подходящия момент да започнеш полека да се отбивате, така че да протече максимално комфортно и за двете ви Grinning Да се отбива може по всяко време - наистина лятото не е най-подходящия сезон, но ако го правите плавно, същинското отбиване ще отнеме поне месец,т.е. ще е вече края на лятото. А и ако желаеш и се чувстваш добре, може да не отбиваш напълно, а да останете примерно с едно кърмене дневно за по-дълъг период от време. Изобщо - това, което те кара да се чувстваш най-добре, е най-доброто решение за вас Grinning
Лека и безпроблемна бременност и скоро пак ще си в редиците Praynig

благодаря ти Хедра много, за пожеланията и за отговора!
отново си отзивчива и точна, както винаги!
ние в момента сме на 2 кърмения -сутрин и вечер + понякога през нощта. май е по-добре първо сутрешното да махна, нали?
Виж целия пост
# 3
Сама ще видиш кое е по-безпроблемното - при повечето деца (макар и не при всички) е сутрешното, защото се будят весели, готови за игра и е лесно да им отвлечеш вниманието, докато вечер са уморени, кисели и имат нужда от разпускане, гушкане и успокоение. Детето самичко ще си покаже Grinning
Виж целия пост
# 4
Звездице, поздравления и от мен, за забременяването по време на кърмене. Щастливка си!  Hug А тежили Ти кърменето, та искаш да отбиваш? newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз имам две кухи яйца, които обясниха с пролактинома на хипофизата ми. В ендокринологична клиника София ми казаха да престана да пия бромокриптина когато ми дойде времето за раждане. Казаха ми, че е добре да кърмя 3-4 месеца и после да приключа и отново да започна с приема на бромокриптин. Моето мнение е, че 1 година е достатъчно да кърмиш детето си, но трябва да имаш предвид, че през това време пролактинома ти може да нарастне. Успех
Виж целия пост
# 6
калида, благодаря за поздравленията Simple Smile относно това дали ми тежи-да, тежи ми защото зърната са станали чувствителни и не ми е приятно.
патрициана,
аз пък имам един мисед аборт но никой категорично не ми е казал че има връзка, а само че е възможно. предишната бременност реших да не пия нищо за пролактина, но тогава не кърмех. слава богу си направих контрола на пролактина преди 2 м и се оказа че не е нараснал.
хедра, отново ти благодаря за уточнението!
Виж целия пост
# 7
Мацка, честито и от мен!!!  newsm51 newsm51 newsm51
Виж целия пост
# 8
...относно това дали ми тежи-да, тежи ми защото зърната са станали чувствителни и не ми е приятно...
Звездице, това е вече наистина основателна причина за отбиване- след като вече взаимното удоволствие е изчезнало по една или друга причина, прекъсването трябва да стане. Безпроблемно отбиване и лека, и приятна бременност Ти желая, мила! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия