Как се прави кюнефе??

  • 15 852
  • 23
Моля ако някой знае как се прави кюнефе да ми каже, или ако имате идеи къде мога да намеря рецептата, ще съм ви много благодарна!!!  Praynig Praynig Praynig Praynig
Това е вид турски десерт, адски вкусен и направо уникален!!!
Виж целия пост
# 1
Ако ползваш руски- виж тук, ако не - ще го преведа

http://www.kultur.gov.tr/RU/BelgeGoster.aspx?1C04EA51480895DAAAF … F1C634AABBF283B87
Виж целия пост
# 2
Моля те да ми го преведеш, ако не те затруднявам... Praynig Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Кюнефе със сирене

Захар – 450 г
Вода – 350 г
Прясно изцеден лимонов сок – 10 г
Сирене – 375 г
Маргарин (масло) – 200 г
Тел кадаиф (трябва да е някакъв вид кадаиф) – 500 г

В тенджера се налива водата, добавя се захарта и се слага на котлона да се вари. Преди да кипне се добавя лимоновият сок. Сиренето се нарязва или настъргва. Маргаринът се разтопява в тиган с обем 30 х 30 см. Добавя се кадаифът. Разбърква се, така че кадаифът да поеме мазнината. След това се разделя на 2 части. Едната част се разстила на лист, отгоре се поставя сиренето и се покрива с втората част от кадаифа. Пече се в затоплена предварително фурна на умерена температура за 30 мин. , докато кадаифът стане светлокафяв на цвят. Изважда се от фурната и се оставя да изстине 1-2 мин. След това се залива със захарния сироп и се закрива с нещо. Нарязва се и се сервира топъл.
Виж целия пост
# 4
Продава ли се кадаиф? АКо да къде? Може ли да се замени с тънки спагети или фиде ?
Виж целия пост
# 5
кадаиф се продава .търси в по големите магазини.
Виж целия пост
# 6
Кюнефе със сирене

Захар – 450 г
Вода – 350 г
Прясно изцеден лимонов сок – 10 г
Сирене – 375 г
Маргарин (масло) – 200 г
Тел кадаиф (трябва да е някакъв вид кадаиф) – 500 г

В тенджера се налива водата, добавя се захарта и се слага на котлона да се вари. Преди да кипне се добавя лимоновият сок. Сиренето се нарязва или настъргва. Маргаринът се разтопява в тиган с обем 30 х 30 см. Добавя се кадаифът. Разбърква се, така че кадаифът да поеме мазнината. След това се разделя на 2 части. Едната част се разстила на лист, отгоре се поставя сиренето и се покрива с втората част от кадаифа. Пече се в затоплена предварително фурна на умерена температура за 30 мин. , докато кадаифът стане светлокафяв на цвят. Изважда се от фурната и се оставя да изстине 1-2 мин. След това се залива със захарния сироп и се закрива с нещо. Нарязва се и се сервира горещ



Много, много ти благодаря!!!!!  newsm51 smile3525  Hands Clap newsm20  remybussi newsm81


Само да добавя, че аз съм го яла мисля с кашкавал отвътре... И отгоре беше поръсено с градинска чубрица за готвене!!! Сладкото с вкуса на чубрицата сътворяват невероятен и неповторим вкус!!! Без чубрица не е същото  Laughing

Дали ще стане с кашкавал всъщност?  newsm12
Виж целия пост
# 7

Дали ще стане с кашкавал всъщност?  newsm12
Че защо не?! Grinning
Виж целия пост
# 8
Ами то по рецепта е с кашкавал май. Сирене е брь|нза.

Кюнефе с сыром

Виж целия пост
# 9
Ами то по рецепта е с кашкавал май

Абе и аз така знам...  Thinking
Виж целия пост
# 10
сЬ/р е кашкавал
Виж целия пост
# 11
Малеиии...........скоро бях в Турция и как не го пробвах!!!  Sick #Cussing out Ядох само разни баклави

Ако някой го е правил може ли снимка???
Ще заменя маргарина с масло /маслото дава по-добър вкус/, и ще го направя с кашкавал както казваш, а не със сирене.
А ти сигурна ли си, че е било "градинска чубрица", а не "мента" ???

Само питам  newsm78
Виж целия пост
# 12
А ти сигурна ли си, че е било "градинска чубрица", а не "мента" ???

Само питам  newsm78

Класическо съчетание е например ягоди с мента, усилват взаимно вкуса си; върви със сладко така че пробвайте с мента


В рецептата се използвани 2 думи за сирене- сыр и творог, така че не знам какво сирене е точно  newsm78; то и кашкавалът е сирене - на англ. му казват "жълто сирене".
Има безсолни сирена за сладкиши, например крема сирене, с което аз правя чийз кейк , има и други, които не са популярни в БГ, но редовно чувам да се цитират в кулинарни предавания по чужди телевизии.

Така че молбата ми е като го пробвате с кашкавал или сирене, да споделите как е най-добре.

Продава ли се кадаиф? АКо да къде? Може ли да се замени с тънки спагети или фиде ?

Кадаиф се продава в арабските магазини. При него тестото се изтегля много фино и не се добавя сол. Мисля, че няма да се получи с фиде, защото е по-дебело, а се прави и с яйца (има друг вкус)

Виж целия пост
# 13



Сыр е точно кашкавал, а творог е извара. Аз съм правила нещо подобно с обикновена и с кашкавалена извара (тя е малко по-мазна), но май повече ми хареса с обикновената. Вътре обаче слагах индийско орехче и ким, за чубрица не съм се сетила.
Виж целия пост
# 14
Точно преди да стигна до финалното изказване, и аз се замислих,  дали пък няма да стане с кашкавалена извара?  newsm78
Определено ще е нещо подобно на кашкавал или кашкавалена извара.
В Турция съм виждала на някой от баклавите им и в сладкишите им нарязани на дребно зелени неща. Приличат на изсушена подправка смесена със сиропа.
Може да е "градинска чубрица", "мащерка" или "мента"....
Във всички случаи е освежаващо.

В обикновените магазини за хранителни стоки се продава сух кадаиф. Дори в нашия кварталния магазин има 2 вида на 2 различни фирми. Цената е 1.50 лв. за пакет към 450 гр. или 500 гр. бяха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия