дразните ли се на баби, които искат да ги наричат маминки

  • 10 215
  • 271
ужасно много се дразня, когато бабата иска да я наричат мама, маминка и т.н. моята свекърва твърдо й заявих, че детето си има една майка и че тя е баба, но познайте. уж се съгласи, но упорито продължава да се обръща към детето- кажи, маме. виж, маме и т.н. нейната майка за внуците й е мама. и явно и тя си прави някакви намеци да е мама еди-как-си.
на мен ми обяснява, че й идвало така отвътре. но повярвайте ми, достатъчно добре я познавам, за да знам, че не е така.
мъжът ми и дори свекър ми сто пъти й правят забележка, че и те се дразнят. но резултат няма. прави се, че не е чула.
вас дразнят ли ви тези обръщения.
Виж целия пост
# 1
ужасно много се дразня, когато бабата иска да я наричат мама, маминка и т.н. моята свекърва твърдо й заявих, че детето си има една майка и че тя е баба, но познайте. уж се съгласи, но упорито продължава да се обръща към детето- кажи, маме. виж, маме и т.н. нейната майка за внуците й е мама. и явно и тя си прави някакви намеци да е мама еди-как-си.
на мен ми обяснява, че й идвало така отвътре. но повярвайте ми, достатъчно добре я познавам, за да знам, че не е така.
мъжът ми и дори свекър ми сто пъти й правят забележка, че и те се дразнят. но резултат няма. прави се, че не е чула.
вас дразнят ли ви тези обръщения.
Да,дразнят ме.Лигаво ми звучи.Слава Богу при нас няма такава "традиция".
Виж целия пост
# 2
Ами щом не помага намека от страна на свекъра и мъжа ти, кажи й ти, на теб не вярвам да се направи на недочула  Twisted Evil

А по темата. ДА много се дразня като чуя някоя баба да вика на внука си маменце  Crossing Arms. Добре, че нямам такъв проблем  Grinning
Виж целия пост
# 3
Имаше скоро точно такава тема
иначе и мен м едразни
Виж целия пост
# 4
Да,дразнят ме.Лигаво ми звучи.Слава Богу при нас няма такава "традиция".
Peace
Виж целия пост
# 5
Имаше скоро точно такава тема
иначе и мен м едразни
Виж целия пост
# 6
Лигавщини. Това се отнася за бабите,де.
Виж целия пост
# 7
Нямам деца, но самата дума ме дразни много #Cussing out.Аз съм чувала че снахата например на свекърва си не трябва да вика "мама", а "маминка", а пък това за внуците ми се струва ужасно Sick
Виж целия пост
# 8
Лигавщини. Това се отнася за бабите,де.

Направо е УЖАСНО!
Виж целия пост
# 9
Много  #Cussing out
Лелята на мъжът ми е стара мома и баба му не дава на дъщеря ми да и казва бабо, а леля, защото не била омъжена и нямала деца  newsm78
Виж целия пост
# 10
Не съм имала такъв проблем,но сигурно няма да ми хареса Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
А аз мисля че се превземате излишно.
В българския има отделна дума за баба, но при други не е така
В много случаи те са производни от майка - на английски е grandmother, на немски  grosmuter( не претендирам за достоверност).
Та просто приемете че маминка е още една дума за баба, която съществува в нашия език.
както аз приех че не съм свако, а калеко
Виж целия пост
# 12
Аз казвах на баба ми мамо и името,защото тя ме е гледала докато тръгна на училище т.е първите 7 години.При това без никой да ме е карал.Незнам на другите,как им е звучало,но явно нея съм я чувствала повече майка от рожденната ми такава.
Това малко в страни от темата.
Виж целия пост
# 13
По - скоро са ми смешни  Laughing тя като си е баба и маминка и маменце и.т.н. както и да и кажеш , по - млада няма да стане !
За сега нашите баби не проявяват такива наклонности , майка ми се опита един-два пъти , ама ... приключи !
А и малкият като я види и почва да крещи БА - БА , БА - БА , та всички да разберат  Laughing
Виж целия пост
# 14
А аз мисля че се превземате излишно.
В българския има отделна дума за баба, но при други не е така
В много случаи те са производни от майка - на английски е grandmother, на немски  grosmuter( не претендирам за достоверност).
Та просто приемете че маминка е още една дума за баба, която съществува в нашия език.
както аз приех че не съм свако, а калеко

Тук е България и си имаме прекрасна думичка, т.е. БАБА. Свекърва ми и майка ми се разтапят, като я чуят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия