За майките...

  • 1 653
  • 20
Не знам вече... нямам нерви да се занимавам със собствената си майка  Shocked През последните 10-тина години се редуват следните периоди: в един момент решавам, че не искам да имам нищо общо с нея... но следва размекване - ама все пак ми е майка... трябва да поддържам някакъв контакт все пак. Ама... не се издържа просто  Confused
Помолих я сутринта да погледа детето, да изляза да свърша нещо - тя и без това все се натиска да идва без покана, поне да комбинираме нещата. Идва и от вратата започва да раздава оценки, мнения и нареждания... Детето кога е спало? Ами току-що стана. СЕГА СТАВА ЛИ?! Ужас, ама как така? Чак сега? Shocked А кога ще яде? Ами еди кога си. КАК ТАКА ЧАК ТОГАВА? А тия цветя тука защо си ги сложила във вода? Направо се садят. Ами имам нещо предвид...
И после казва: Ама защо се държиш, все едно аз не върша нещата както трябва? Което е безумно, защото точно тя се държи така! И е логично... не сме у тях все пак  Whistling Не схващам просто... 
Абе, в края на краищата, на 33 години съм и това е моята къща! Ама - казва тя - какво толкова направих, за да те накарам да кажеш, че това е твоята къща - демек, да изрека тая страшна обида към нея. Ами, факт - моя е къщата... няма нищо общо с нея! В крайна сметка  ми заяви, че много лесно можела да забрави пътя към МОЯТА къща - демек, заплашва ме!  Shocked Това вече преля чашата и ми се прищя да й кажа - ами давай, направи го... но отново си замълчах.
Носи ми с килограми разни полуизгнили плодове от вилата си... и не приема "не" за отговор - сърди се... Ама крокодили ще завъдим вече в къщи от тях!  #Cussing out Мие чиниите, уж да ми помага... макар че постоянно я моля да не го прави - защото после изглеждат едва ли не по-мръсни от преди миенето - мазни, с утайка от кафе по тях... ужас  Sick Забравя си нарочно разни неща, за да може после да идва пак, уж да си ги вземе... иначе знае, че няма да ми се иска да идва през ден и да виси с часове.
Отвратителното е, че тя по принцип се държи наставнически, когато смята, че някой зависи от нея - така беше, когато живеех с родителите си, а и в следващия период, когато имах глупостта да работя за тях и тя смяташе, че ме издържа - не че не си ги изработвах тия пари изцяло, ама от нейна гледна точка все едно ми ги подаряваха. Е, писна ми и напуснах... ама как така ще напускаш? това е семейният бизнес! Е хубаво де, ама не издържах... и това си е работа, а работа се сменя, като реши човек. И сега си въобразява, че не мога да се справя, ако не ми помага с детето! Вярно, че може да ме улесни - както днес - но всъщност сто пъти предпочитам да ходя по учреждения, банки и градски транспорт с детето, отколкото да й търпя магариите! Че се и сърди на всичко отгоре! Накрая ми се искаше да я изгоня и да се оправям сама, ама не ми се вдигаше още по-голям скандал от вече наличния  ooooh!
Не съм разказала всички дразнещи и вбесителни подробности, да не ви отегчавам... По-скоро ми се иска да получа някаква обратна връзка - аз ли нещо не съм в ред, или и други хора имат подобни проблеми с майките си? Защото повечето от приятелките ми си общуват съвсем нормално с родителите си, дори са приятелки с майките си и си пият кафето с тях с удоволствие, споделят си и т.н. - е, имат някакви проблеми, различни поколения все пак... но няма нищо общо с моята родителка, която, докато лежах в болница за задържане два месеца на системи, се появи на свиждане и ми заяви, че трябвало да намеря лаптоп, за да подготвя книгата, която е написала, за печат, от болницата - не можела да чака, докато родя, за да я правя тогава  #Crazy За такова нещо говорим... Crazy
Та при вас има ли подобни проблеми - егоизъм, драстична намеса и други неприятни страни на собствените ви родители? И най-вече - как се справяте с това и успявате ли да запазите някакви нормални отношения с тях?  Confused
Виж целия пост
# 1
Разбирам те напълно и адски много ти съчувствам  Confused Моята майка също е властна натура и мисли, че може да ми се меси в живота когато и както пожелане. И реша ли да й кажа или покажа грешките настава драма - сълзи, терзания, срадни, заричане повече да не ме погледне... Истински екшън  ooooh! Не ми стигат децата ами и тя ми изпилява нервите. Но какво да се прави. Майката си е майка и ни е за цял живот. Ще стискаме зъби и ще се надяваме и ние да не станем като тях един ден.  Crazy
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти... не е малко да разбереш, че не си единствен  ooooh! Аз наистина понякога си мисля, че проблемът би трябвало да е в мен... но не може да е изцяло - вероятно донякъде е така, най-малкото си изпускам нервите в един момент, като ми се насъбере много - иначе тактиката ми е да си мълча и да не й казвам неща, които няма да й харесат... демек, 90 % от живота си - та тая тактика е доказано печеливша, просто не винаги успявам да издържа  Confused
Моята не е просто властна, а... не знам каква е думата за това, просто  Whistling Аз още от тийнейджърка я игнорирам, но тя си го изкарваше на баща ми... това беше единственият начин да ме накара да направя, каквото тя иска. Тактиката вече не работи, но пък аз имам проблем с това да си скъсам отношенията с нея, както тя е направила с куп роднини - поради което на практика в момента имам само баба и сестра  Sad Имам и други роднини, но благодарение на майка ми сме прекратили отношения с тях. Много пъти съм мислила да им се обадя, но не смея, защото се притеснявам от реакцията им  Confused
Не знам... дано наистина не станем като тях  Sick
Виж целия пост
# 3
Майка ми е много разбран човек (някои във форума я знаят, защото им е преподавала), но свекърва ми е точно такава.
"Спазвай дистанция".
Виж целия пост
# 4
Споко, не е само твойта. Моята по друга линия ми вади душата, макар и не постоянно.

Единственото хубаво е, че нали ти е майка- дърлиш се не дърлиш, минава ти. Виж, за  свеки  Twisted Evil доста по-дълго ще ме държи.
Виж целия пост
# 5
Ами не знам... Свекърва ми е невероятно разбран човек - няма нищо общо с майка ми просто. Дори заради това май я бях идеализирала доста... защото е пълна противоположност на майка ми - и чак сега, след като се роди детето, май вече я познавам наистина. Пак я харесвам, но не я смятам за идеална, както преди  Simple Smile
А по въпроса с майка ми... Явно единственият начин е да съм безкрайно толерантна, да не обръщам внимание на глупостите й - те и без това повечето са дребни... Да, ама на човек му писва  #Cussing out Не може все да си мълчиш и да си казваш - ама тя на толкова години няма да се промени, какво да й забелязвам... Просто, като се виждаме по-рядко, все забравям - но истината е, че за мен тези отношения са една черна дупка, от която трябва да стоя възможно най-далеч, за да не ме засмуче - това е единственият начин да живея нормално. Може да ви се вижда преувеличено, ама... така е, за съжаление  Sad
Виж целия пост
# 6
Моята майка е друг случай , но имам големи проблеми с нея , после пак следва затишие и пак и пак ... Rolling Eyes
Също се опитва да ме командва , а и да ми натяква " колко много са ми дали ... "
Скоро  пак ме беше вбесила ... даже бях пуснала тема по въпроса !
Не знам ... няма оправия ... малко е грозно това , което ще кажа , но понякога си мисля , че бих живяла много по - добре , ако майка ми я виждах един път в годината примерно !
Виж целия пост
# 7
Маята майка е друг случай , но имам големи проблеми с нея , после пак следва затишие и пак и пак ... Rolling Eyes
Но все пак ми звучи, все едно има и нещо друго във вашите отношения. Дано... Лошото е, че при нас наистина няма  Sick Тъжното е, че като ми мина донякъде ядът, почувствах... облекчение  ooooh! Че известно време няма да ми се обажда и да ме тормози. Дори изчислявам - сега поне до първия рожден ден на детето, ако не й се обаждам, тя ще се сърди и ще си мълчи... а ако имам късмет, и до Коледа  Embarassed Сигурно гадно ви се струва, ама... факт.

Не знам ... няма оправия ... малко е грозно това , което ще кажа , но понякога си мисля , че бих живяла много по - добре , ако майка ми я виждах един път в годината примерно !
Абсолютно... и аз съм така  Shocked
Виж целия пост
# 8
Мда, не си сама в нещастието. Аз се оплаквам в някои теми за свекърви Simple Smile от майка си.
Виж целия пост
# 9
Мда, не си сама в нещастието. Аз се оплаквам в някои теми за свекърви Simple Smile от майка си.
Да... и аз съм го правила това  Mr. Green наистина има доста такива теми, знам - просто изпитах нужда да основа нова в чест на моето чудо, да мога да се оплача като хората  Whistling И да ти кажа, помага май...  Peace
Виж целия пост
# 10
Ами то си има решение на въпроса.Като виждаш,че не става и само си тровиш нервите - какъв е смисъла!?!Майка не  майка,нервите и спокойствието ми са ми нужни за да си гледам децата качествено!Затова и аз съм прекратила всякакви отношения с моите родители и повярвайте ми не съжалявам изобщо!Два пъти се опитвах и аз да оправяме нещата,че хайде заради децата(внуците) - да знаят,че имат и други баба и дядо,ама като се почна старата песен на нов глас,че и по-зле и ги отсвирих.Сигурно много хора няма да могат да ме разберат,но и никой не знае ада, през който преминах за да стигна до това ми решение!
Не съжалявам!Това беше единствения и правилен път за мен! Peace
ПП.И моята свекърва е злато в сравнение с майка ми(а и не само с нея)!
Виж целия пост
# 11
Ами то си има решение на въпроса.Като виждаш,че не става и само си тровиш нервите - какъв е смисъла!?!Майка не  майка,нервите и спокойствието ми са ми нужни за да си гледам децата качествено!Затова и аз съм прекратила всякакви отношения с моите родители и повярвайте ми не съжалявам изобщо!Два пъти се опитвах и аз да оправяме нещата,че хайде заради децата(внуците) - да знаят,че имат и други баба и дядо,ама като се почна старата песен на нов глас,че и по-зле и ги отсвирих.Сигурно много хора няма да могат да ме разберат,но и никой не знае ада, през който преминах за да стигна до това ми решение!
Не съжалявам!Това беше единствения и правилен път за мен! Peace
ПП.И моята свекърва е злато в сравнение с майка ми(а и не само с нея)!
Аз в никакъв случай не бих те упрекнала, най-малкото не знам какъв ти е случаят, но мога да предположа най-общо, като емоционален градус  ooooh! Просто аз още не съм намерила сили за такова нещо... а и баща ми за съжаление не е жив вече, така че майка ми на всичко отгоре е сама... въпреки немалката си възраст се справя прекрасно, така че всъщност няма повод да се притеснявам за нея - но все пак периодично ме загризва съвестта, че не й се обаждам и не й помагам. Примерно - май последният ни голям скандал беше пак по повод на прословутата й книга... която все пак ме изтормози да оформям, докато гледах посред зима едномесечно недоносено бебе  #Cussing out Хубаво, склоних да свърша това... без пари, естествено - нали ми е майка. Но тя ми се качи на главата и навръх Коледа ме погна да правя някакви генерални промени... е, откачих и й казах всичко, което мисля за нея - в резултат на което се отървах за известно време, нали се сърди... но на Нова година ми дожаля и й звъннах да я поздравя - нали знам, че тя няма да се обади... Такива работи  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Ех, тези майки - откак съм се омъжила и забягнах в София, вече не е толкова изнервяща, но въпреки това успява да ми вдига кръвното от време на време (дори по телефона).
Сега се опитва да ми диктува какви трябва да са ми отношенията и обръщенията към свекърите, как трябва да се грижа за мъжа си, как си нареждам къщата (и това по телефона Wink)
Виж целия пост
# 13
indian rose,от думите ти подразбирам,че явно си едно дете!Много гадно това,щото така пък съвеста ще те изяде.Моята майка поне си има сестра ми,която цял живот е манипулирала и задушавала с похватите си.Тя(сестра ми) и за това и не можа да създаде семейство,а е с 6 тодини по-голяма от мен!Да,ама аз бях тази с внуците,с които е толкова хубаво да се хвалиш пред хората....Както и да е!
Въпреки всичко си мисля обаче,че толкова психически тормоз не бих понесла,особено като знам,че в определен момент може да рефлектира в/у детето ми!
Успех каквото и да решиш!  bouquet
Виж целия пост
# 14
ох мила найстина е много лошо защото ти е майка, аз с моята нямам проблеми, говориме си като приятелки, но свекито е точно такава, добре че сме далече и се виждаме по един път в година за два дни, дано и аз бъда такава разбираща и подкрепяща майка, като моята
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия