Зелен чай и бременност?

  • 4 005
  • 14
Здравейте майчета?
Знаете ли дали пиенето на зелен чай Sanie - мисля, че се казваше - с разхлабително действие вреди при ранна бременност?
Виж целия пост
# 1
Въобще не си помисляй да го пиеш!!!!!!!!!!!В него има сена ,я тя е категорично забранена при бременност!Още повече ,че можеш да загубиш бебето.Моя приятелка прокърви и докторите казаха,че се дължи на него!И това не е единичен случай!
Виж целия пост
# 2
не, не и не - спазмите предизвикват контракции. Не само него, но и други  слабителни не бива да се приемат
Виж целия пост
# 3
не се пие нито сега, нито по време на кърменето
Виж целия пост
# 4
Не се пие това го знам със сигурност от доки,а абсолютно подкрепям мнението на Асса Hug
Виж целия пост
# 5
нееееееееееее  smile3514
Виж целия пост
# 6
Вреди до толкова, доколкото освен сена съдържа и алое,дразнещо матката.Ако не разрешиш проблема със запека по по-безобиден начин,е по-добре силно разреден чай от чиста сена(филтърче),отколкото запек-може да бъде също толкова фатален.
Виж целия пост
# 7
Аз съм го пила през цялата бременност. Не знаех че е толкова вреден Sad. Пишеше че не се препоръчва на бременни, защото можело да предизвика контранкции. При мен нямаше такъв ефект.(Аз получавах контракции от слабителните шоколадчета)
Виж целия пост
# 8
Много обичам зелен чай, но знам че не е препоръчително и го спрях. Можело да предизвика контракции. Попитай лекаря си за това.
Виж целия пост
# 9
Имах запек по едно време,но изрично ми казаха да не го пия.Макар и да познавам жени,които са го пили-в крайна сметка ,ако нищо друго не помага Sad.Ако проблема ти е запек пробвай с алтернативни методи като сок от сушени сливи(оставят се във вода и тази вода после я изпиваш),круши-на мен лично само те ми помагаха.
Виж целия пост
# 10
 
Здравей и от мен!
 Никакъв зелен чай Naughty
  Ето ти малко стара информация която ан мен преди време ми помогна, дано ти свърши работа newsm10



http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2
Виж целия пост
# 11
Аз го пих през цялата бременност, тъй като нищо друго не ми помагаше /а и след консултация с генеколог/ и не съм имала проблеми. Дори така и не разбрах какво са контракции - преносих 11 дни и родих секцио в крайна сметка.
Виж целия пост
# 12
Не е ли по-добре да се пие Дуфалак или Блевит - L. На Блевита изрично пише, че се препоръчва на бременни жени.
Виж целия пост
# 13
На мен ми казаха че мога да пия "Майчин лист" ако имам проблеми с ходенето по голяма нужда- на него пише че става и за бременни и за кърмачки! Hug
Виж целия пост
# 14
През цялата бременност пих Гуталакс -по препоръка на лекар. По 3-4 капки и се чувствах добре. До колкото знам това е най-безобидното за бременни. Струва около 6-7 лв. от аптека.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия