Феминистки ли сте?

  • 4 200
  • 73
Като аз това го разбирам така: Да не се съобразявате със стереотипите наложени в обществото за това какво може и трябва да прави/ от какво да се интересува /как да изглежда/ как да се държи една жена, а да се ръководите предимно от своите разбирания, интереси, желания, и темперамент. Да изисквате равноправие и уважение в семейството, на работа, и в обществото като цяло.
Аз определено ДА! Интересно ми е за вас това важно ли е или приемате тези стереотипи като правилни и нормални?
Виж целия пост
# 1
Да,определено!И добре,че си пояснила,защото много хора не разбират какво точно означава този термин възприемат феминистките като мъжемразки,дори лесбийки и тем подобни глупости.Определено съм готова да си защитавам правата и не робувам на глупави остарели схващания!
Виж целия пост
# 2
По твоите правила - ДА  Grinning
Изисквам , но и давам , уважавам съпруга си и си гледам семейството - за мен то е най - важно
( това май не е много феминистко , според по - крайните разсъждения )
Във работата , а и навън изобщо съм върл представител на това движение !
Виж целия пост
# 3
Това, което си описала, не е феминизъм, а самоуважение.
Виж целия пост
# 4
Това, което си описала, не е феминизъм, а самоуважение.
Peace
Виж целия пост
# 5
Харесвам изброените от авторката идеи ,  характерът ми до голяма степен е такъв , но не  смятам себе си за феминистка  Wink
Виж целия пост
# 6
Харесвам изброените от авторката идеи ,  характерът ми до голяма степен е такъв , но не  смятам себе си за феминистка  Wink
Peace
Виж целия пост
# 7
Не съм феминистка.
Виж целия пост
# 8
Това, което си описала, не е феминизъм, а самоуважение.


Това определено ДА  Peace Peace Peace


Но иначе доста голяма част от идеите на феминизма не ми допадат. Не определено не съм феминистка или поне се опитвам вече да не бъда.
Виж целия пост
# 9
По твоите правила - ДА  Grinning
Изисквам , но и давам , уважавам съпруга си и си гледам семейството - за мен то е най - важно
( това май не е много феминистко , според по - крайните разсъждения )
Във работата , а и навън изобщо съм върл представител на това движение !
newsm10
Виж целия пост
# 10
Нарекох го феминизъм, защото имах предвид неща като това например, дали бихте си избрали професия, която по-принцип се счита за мъжка или в която преобладават мъже, ако тя съвпада с вашите интереси; дали бихте настоявали съпругът ви да участва в отглеждането на децата, почистването на къщата и други такива домашни задължения, ако и вие работите извън дома; дали бихте се стремили към ръководни постове на работа, ако смятате, че имате качествата за това...  Все неща, които на пръв поглед са ясни и се подразбират (и наистина за много хора са въпрос на самоуважение)но на практика наистина ли го правим или се оставяме инерцията,  традициите и модата да ни диктуват поведението? Все пак да не забравяме, че до скоро (поколението на нашите баби, че и майки до някъде) се е считало за нормално да не се оставя наследство на момичето, да не се насърчава да учи, да не се изисква от мъжете участие в домашните задължения, а тези взаимоотношения не се променят толкова бързо. Сега пък на новото поколение момичета ми се струва, че му се внушава (от медиите и от това, което виждат като модел за успех), че най-ги бива за певици и държанки.  #Crazy
В това последното дано не съм права.
Виж целия пост
# 11
  Все пак да не забравяме, че до скоро (поколението на нашите баби, че и майки до някъде) се е считало за нормално да не се оставя наследство на момичето, да не се насърчава да учи, да не се изисква от мъжете участие в домашните задължения, а тези взаимоотношения не се променят толкова бързо. Сега пък на новото поколение момичета ми се струва, че му се внушава (от медиите и от това, което виждат като модел за успех), че най-ги бива за певици и държанки.  #Crazy
В това последното дано не съм права.
Права си , за всичко според мен , но не знам дали феминизмът е ключа към успеха на жените в живота , защото  жената е жена ,  не за да работи като заварчик примерно ...или поне аз не искам да доказвам себе си така . За мен е важна хармонията и баланса . Семейството е на 1-во място , съответно аз властвам в семейството , защото смятам че това е женска работа , патриархатът ми е чужд и това май е вид феминизъм .  Доказването в работата и обществото са след това, но  така  пък  излиза , че не съм феминистка...
Виж целия пост
# 12
Това, което си описала, не е феминизъм, а самоуважение.
Peace

 Peace Peace
Самоуважение да, естествено, но не съм по крайностите. По- скоро съм за равноправие, не държа непременно да се доказвам пред другия пол.
Виж целия пост
# 13
Шоколадкина, ако всичко това, което си описала е вярно...
То и аз съм феминистка...
newsm10
Виж целия пост
# 14
Ами в професията, която съм избрала преобладават мъже, според баща ми моята походка е срам за женската раса, в домакинството се боря за равноправие (как не ме огрява е друг въпрос), така че може би.
Ама по принцип сложно думи и определения не обичам, така ли съм или не съм, просто съм си аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия