Как да пренеса картина?

  • 1 185
  • 6
Предстои ми пътуване до БГ, от което ще си взема един от сватбените подаръци.

Става в-с за произведение на изкуството  -картина, която
има всички разрешения от Националната галерия и тн

Ще пътувам с Луфтханза

Въпроса ми е, към тези, които имат опит в това и са пренасяли нещо голямо (повече от 1 кв м е според мен)

- къде в София могат да я опаковат добре и да й направят дръжки , за да е удобна за носене. Или да купя специален кашон или нещо такова, откъде  newsm78

- ще ме качат ли Луфтханза в този багаж, имайки предвид, че почти няма да имам чекиран такъв... (  ю ще питам и в компанията)

Ако има някой преминал през подобно изпитание на нервите моля да сподели съвети, защото това чудо и тежи и най-малко ще съм гледка и половина по разните проверки и в самия самолет...



Виж целия пост
# 1

По принцип за да запазиш картината най-добре е да я носиш в цилиндричен калъф ( от опит ти казвам) и да разглобиш рамката, а после на място да я сглобите.  Относно това къде в София има такива калъфи не мога да ти помогна.
Не би трябвало да ти я пускат с багажа, виждала съм неведнъж хора да пренасят дори огромни чертежи, но и така да е в калъфа има най-малък шанс да я наранят например. Аз не пренасях твърде голяма, така че не съм 100% сигурна за Луфтханза, за сметка на това от Индия си носех в ръчен багаж една огромна медна статуетка, която ми беше подарък, а тя тежеше отгоре на това и нищо не ми казаха ( със същата авиокомпания).
Виж целия пост
# 2

По принцип за да запазиш картината най-добре е да я носиш в цилиндричен калъф ( от опит ти казвам) и да разглобиш рамката, а после на място да я сглобите.  Относно това къде в София има такива калъфи не мога да ти помогна.

И аз си пренесох "картинната галерия " тук по този начин.
Калъфи има в художествените книжарници.Имаше преди на паметника Левски...  newsm78  не знам дали още съществува.
Може и тук да видиш в същия тип книжарници или в картолериите.  Peace

Аз си ги носих като ръчен багаж!
Виж целия пост
# 3
И аз мисля 4е такова нещо САМО в ръ4ен багаж.
Да не говорим, 4е може и да из4езне ина4е!
Виж целия пост
# 4
Лени,аз бих си направила калъф сама,вземаш един дебел картон режеш го ,прегъваш го около рамката,лепиш с тиксо и после допълнително опаковаш с бяла хартия,връзваш с канап и толкова.
Щото ако е акварел лесно ще се навие в туба,ама ако е платно с масло или акрилна аз лично не бих го направила,има опасност да ти се напука.
Аз нали смятах да нося разни картини към бг другата година и мислех да ги опаковам по този начин именно защото са платна.И то канава опъната на рамка....невъзможно да се развали.А иначе не би имало абсолютно никакъв проблем да пренесеш картина!!!То си е подарък.Може би ще триабва да го опишеш като предмет който изнасяш и внасяш но нищо повече.
Виж целия пост
# 5
Защо не провериш на Шипка 6, там има много магазини за художествени материали Peace
Виж целия пост
# 6
По принцип най-легалния и безпроблемен начин да се изнесе картина е като отидеш до Художествената галерия на пл.Ал.Батенберг, да ти ударят печат отзад на картината, че не представлява национално богатство.Процедурата отнема няколко минути и преди струваше около 4 лв./ галерията не работи в понеделник/.  Не че иначе не можеш да я изнесеш, но ако се заядат, ще си имаш главоболия. Най-добре е  да попиташ и хората, които работят там как да я опаковаш, без да я нараниш. Но аз също смятам, че при всички случаи е хубаво да  е в ръчния ти багаж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия