Какво се приготвя в тези формички?

  • 918
  • 14
Купувани са в магазинче за 1 лв. Имат тефлоново покритие отвътре. Искам да ги ползвам, за да зарадвам хлапето. Какво се приготвя в тях? Неизменния кисел? Мислех си за кексчета, но като се надуе отгоре и после като го обърна, ще се клатушка.  newsm78 На вас какво ви хрумва?
Виж целия пост
# 1
пълнят се с разтопен кувертюр,ш.е. марципан и стават като малки шоколадчета  Peace
Успех в начинанието.
Виж целия пост
# 2
 newsm78А кексчета няма ли да станат??? newsm78
Виж целия пост
# 3
Стават кексчета, като ги обърнеш 2 пъти, т.е. в положението в което са се пекли. А и крем карамел.
Виж целия пост
# 4
Желирани плодове или малки желирани тортички с блат от бисквитки, курабийки.
Виж целия пост
# 5
Дали няма да стане бисквитена тортичка?Мънички ли са?
Виж целия пост
# 6
Ако направиш кекс може после с ножа да отрежеш това, което е отгоре преди да го обърнеш и после няма да се клати...Дано да разбра какво имам в предвид. Blush
Виж целия пост
# 7
Ееей, супер формички!
Цената на брой ли е 1 лв.?
Според мен крем карамел няма да стане за мечето, но пък сърцето ще се получи. Сърцето май е подходящо и за кекскче.
Но за мечето аз бих пробвала желирана тортичка. Не знам само как ще се отлепи. Бих прилепила предварително домакинско фолио плътно за формичката. Това гарантира отлепянето. Украса след обръщането- очета, муцунка, коремче с поръсено какао, плодчета...
ох, като ги гледам и ми се развихря фантазията. Нали ги нямам... Joy
Виж целия пост
# 8
Да, цената на един брой е 1 лв. Нещо желирано и аз си представях. А тортата сигурно трябва да я правя на обратно. Да започна от компота на дъното, после крема и накрая да наредя бисквитките. Кексче с излязани издатини също ми се вижда лесно.
Малки са, събират се в дланта ми.
Виж целия пост
# 9
Имам абсолютно същите формички+ една във формата на мидичка.Точно кексчета правя в тях и стават страхотни.После ги рисувам с цветна глазура и малката ми племенница много им се радва.Единствения недостатък е,че се вадят малко трудно,така че идеята за фолио отдолу никак не е лоша. Simple SmileНо гарантирам,че не се надуват,защото тестото е малко и се изпича бързо.
Виж целия пост
# 10
Прищя ми се и аз да ги имам!
Сега ще ме накарате да се спусна чаааак до центъра да обърна всички подобни магазини, та да си купя... Tired
Виж целия пост
# 11
аз мисля, че ако правиш нещо с маслено тесто по няма да се надуе и по ще си запази формата.
Виж целия пост
# 12
Хм, не се сещам за нищо с маслено тесто.
А може би, ако е обилно намазана с олио няма да залепне?!
Виж целия пост
# 13
Кексчетата стават идеални.Като се надуят им отрязваш надутата част като изстинат и обръщаш. Така се прави с всички кексчета във фигурни форми.
Виж целия пост
# 14
moeto dete mi pomaga da prawime keks4eta w tezi formi. no i wsi4ko po nagore pisano e podhodia6to za tiah Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия