детски ортопед в Пловдив

  • 46 711
  • 28
здравейте!
Моля дайте ми съвет при кой детски ортопед да заведа сина си. Намерих информация от форума за д-р Янакиев, но не знам дали работи със ЗК, а в сайта му има телефон, на който като се обадих ми казаха, че ще приема само в четвъртък и във 2 градска болница. Мен ме интересува преглед с ехограф, който надали би могъл да стане на това място. Така, че моля, ако някой има по-пълна и прясна информация - да сподели. Благодаря
Виж целия пост
# 1
Добър е! Не работи със здравната каса.Прегледа струва 20лв.Има ехограф.
Виж целия пост
# 2
И двете си деца съм водила при д-р Токмакова и съм много доволна. Има ехограф.
Виж целия пост
# 3
По принцип с ехограф не може да се прецени дали има луксация или не, защото ехографията не е точен диагностичен метод/особенно ехография на тазобедрени стави при бебета/. Не се заблуждавайте, че ако един ортопед разполага с ехограф, то диагнозите, поставени от него са верни. Търсете ортопед с авторитет и опит, а не с ехограф.
Виж целия пост
# 4
А,как се преценява с напипване ли newsm78
Виж целия пост
# 5
Подминавам иронията, защото това може да го каже човек, който няма познания в тази област/искам да кажа професионални/. Отговорът е: Да, с "напипване" или така нареченият мануален преглед, след което рентгенография на тазобедрени стави /със защита на репродуктивните органи/. Както написах ехографията не е точен метод, тя може да бъде само ориентир, освен това най- важното е лекарят- има такива, които гледат, но не виждат. Затова написах да търсите лекар с авторитет и опит, а не с ехограф, защото ехографът може да седи в кабинета за престиж. За информация- диагнозата се поставя от лекаря, а не от ехографа.
Виж целия пост
# 6
Питах само,къде я видяхте тази ирония пък Shocked
Човек не може да знае всичко.Благодаря за отговора и ако може да препоръчате тогава лекар с авторитет.
Виж целия пост
# 7
Подминавам иронията, защото това може да го каже човек, който няма познания в тази област/искам да кажа професионални/. Отговорът е: Да, с "напипване" или така нареченият мануален преглед, след което рентгенография на тазобедрени стави /със защита на репродуктивните органи/. Както написах ехографията не е точен метод, тя може да бъде само ориентир, освен това най- важното е лекарят- има такива, които гледат, но не виждат. Затова написах да търсите лекар с авторитет и опит, а не с ехограф, защото ехографът може да седи в кабинета за престиж. За информация- диагнозата се поставя от лекаря, а не от ехографа.
Много се извинявам,но не съм напълно съгласна с това.По твоята логика не е нужен ехограф и в акушеро-гинекологичната практика.Те с напипване ще разбират колко голям е плода и пр.
Едно е да напипаш,а съвсем друго да го видиш.То ясно,че лекарят поставя диагнозата,но е хубаво все пак тя да е точна.И съответно,за да е такава е добре да има поглед върху нещата,доколкото е възможно.Ехографите мисля са създадени точно с такава цел.
Онтосно лекарите-би ли ме светнала кои са тези,които гледат и не виждат?

По темата-д-р Янакиев работи в Окръжна болница,също така наблюдава децата,които са записани в мед.център "Вела".Дали работи със здравната каса не знам,но ако искаш мога да разбера.Моите деца са записани в този център и ги следи безплатно.Лично аз съм много доволна от него.
Виж целия пост
# 8
Ехографията в акушерогинекологичната практика е едно и е необходима, докато в ортопедията /специално за диагностициране на луксация на тазобедрените стави при бебета/ не може да се разчита на нея. Написах, че тя не е от точните методи за поставяне на диагноза, защото се правят измервания в градуси, което не може да се направи с ехограф. За тази цел детето трябва да бъде неподвижно, затова е необходимо рентгенова снимка. А по въпроса за лекарите, има много, които гледат, но не виждат, била съм свидетел на много такива случаи, за които не искам да коментирам.В Черният списък има много такива, нали, даже и гинеколози.  Ехографията на тазобедрени стави е начин да платиш 20 лв. допълнително.Като добри ортопеди мога да посоча: Д- р Бегов, Д- р Симидчиев, Д- р Белев, Д- р Вальов- всички те са от Окр. б- ца, Пловдив. Във ВМИ нямам впечатления, затова и не пиша за тях.
Виж целия пост
# 9
Предполагам,че си наясно и с това,колко "безвредни" са рентгеновите облъчвания,нооо... не ми се коментира повече.
Всеки сам решава кое е най-добро за детето му!
Виж целия пост
# 10
Моля Ви ако знаете да споменете за вредата от рентгеновите облъчвания, тъй като нас вече доста ни облъчват /и не предприемат нищо за непродуктивните органи/ Може ли да ни кажете какво точно се предприема?
Що се отнася до Д-р Янакиев, не сме специалисти, но прави впечатление, че много бързо говори за операция и за нейните ползи, пък и от преглед на сайта му ... - изглежда с бизнес ориентация.
Виж целия пост
# 11

Моля Ви ако знаете да споменете за вредата от рентгеновите облъчвания, тъй като нас вече доста ни облъчват /и не предприемат нищо за непродуктивните органи/ Може ли да ни кажете какво точно се предприема?
Що се отнася до Д-р Янакиев, не сме специалисти, но прави впечатление, че много бързо говори за операция и за нейните ползи, пък и от преглед на сайта му ... - изглежда с бизнес ориентация.
Всичко, което написах по- горе е точно във връзка с това, и не знам защо на някои хора не им хареса, въпреки моите многократни обяснения. При рентгено графия на деца задължително се слага защита на репродукт. органи. Ако някой се направи на разсеян и не сложи, просто настоявате за това. А за Д-р Янакиев и прегледите му, мисля че няма какво повече да добавя. Лошото е, че още доста такива бизнес ориентирани лекари лъжат пациентите си, че вършат всичко за тяхно добро и ние им вярваме, просто защото не сме наясно. Свет, би ли написала защо ви правиха рентгенови снимки многократно и кой лекар ги назначи. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 12
Посещаваме д-р Янакиев по необходимост и, да-наистина е странен,но нали е важно да е добър?!?
Специализирал е при проф.Владимиров-София,ако това има някакво значение.
В крайна сметка всеки сам си преценява,но от обикаляне по всички доктори,на които мнение с мнение не се покриват- полза няма!!!
Виж целия пост
# 13
Танюха,
не знам от кога и за какво ходите при Д-р Янакиев.
Всичките ни познати казват, че е добър специалист.
Той ни постави "стремената на Павлик". След около седмица по стечение на обстоятелствата ни прегледа проф. Владимиров.
Първият му коментар беше: "В пловдив няма да се научат да слагат каишки!" и доста коригира поставянето. Обяснунието му за разликата беше доста логично. Немога да преценя дали правилно.
Но ако Янакиев е специализирал при Владимиров, защо тогава е налице огромна разлика в практикуването???
Виж целия пост
# 14
Хигиа,
Благодаря много за информацията.
Снимките са ни назначени от различни специалисти.
На третия ден - от педиатър заради травма при раждането.
На 40-ия ден от гастроентеролог заради акането и два пъти по-късно от проф.Владимиров, заради дисплазия на ставите.
При нито една от снимките не са покривани детеродните органи всъщност при първите две не съм присъствала. Но при последните сложиха само едно парче гума на пъпчето.
Може ли да ми кажеш подробности за вредите? И това само за малките бебета ли се касае?
Знам само, че когато кърмачки бъдат облъчени не трябва да кърмят в следващите 24 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия