Каква е разликата между VIP стаята и обикнов. в "Св.София"

  • 1 483
  • 21

Имало обикновени и VIP стаи двойни и единични.Каква е разликата, някой да сподели?!И къде изобщо се намират, какво им е по-специалното, и какво е заплащането?Дават ли се някакви допълнителни пари извън цената на болницата?Какво да се носи за бебчо при едните и какво при другите?
Виж целия пост
# 1
Единичен ВИП=75 лв.
Двоен (то си е четворен всъщност)=30 лв.

Единичнич ВИП е много малка стая, а тоалетната представлява преграден ъгъл, не си залужава парите, според мен ...
Ето я:
Единичен ВИП
Тоалетната

Разликата с обикновените стаи е в това, че имат санитарен възел, в единичния е самостоятелен, а в двойния се ползва от 4 жени. Останалите ползват обща тоалетна на етажа.
Другата разлика е, че във ВИП-овете няма ограничение за свижданията и имаш избор дали да остане детето при теб или да е под грижите на персонала.

В албума на Collibri можеш да разгледаш останалата част от болницата Grinning
Виж целия пост
# 2

Извинявай но защо двойния VIP всъщност е четворен, нали са две легла в стаята?На отделен етаж ли е VIP и друг ли е обслужващия персонал?
Виж целия пост
# 3
Само едно уточнение на написаното от Никол.
Поне на втория етаж няма обща тоалетна на етажа (т.е. има, но тя е за "ромските" стаи - има нещо като негласно разделение - ромките са в дъното на коридора, защото предпочитат да са заедно, а и българките не искат да са заедно с тях... та те си имат отделна баня и тоалетна - обща на етажа).
Там двойните ВИП-ове са със самостоятелни санитарни възли, докато обикновените стаи също си имат баня и тоалетна (пада се по 1 баня на 2 стаи - намира се по средата).
Обикновени стаи има 2-ки, 3-ки и 4-ки.
В обикновена стая също имаш избор дали бебето да е при теб 24 ч. или не.
Единствената разлика между обикновена и ВИП-стая е в режима на свиждане и наличието на телевизор. Във ВИП може близките ти да влизат в стаята по всяко време (лично за мен в момента след раждането обаче това е по-скоро пречка). В обикновените роднините нямат достъп и официално (т.е. в предверието пред отделението) може да идват на свиждане само в указаните часове. Неофициално могат да идват по всяко време, но трябва да отивате в двора или в кафето (т.е. нямате право да стоите пред вратите).
Не мисля, че си заслужава да си плащаш ВИП. Тези пари ще са много повече от полза за детето ти, отколкото да ги дадеш за един телевизор и върволица от роднини.
Виж целия пост
# 4

Извинявай но защо двойния VIP всъщност е четворен, нали са две легла в стаята?На отделен етаж ли е VIP и друг ли е обслужващия персонал?

Защото 2 стаи ползват един санитарен възел, намира се м/у двете.

azaf, мерси за уточнението, аз не съм раждала там, само на обиколката ходих и карам малко по спомени  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Само едно уточнение на написаното от Никол.
Поне на втория етаж няма обща тоалетна на етажа (т.е. има, но тя е за "ромските" стаи - има нещо като негласно разделение - ромките са в дъното на коридора, защото предпочитат да са заедно, а и българките не искат да са заедно с тях... та те си имат отделна баня и тоалетна - обща на етажа).
Там двойните ВИП-ове са със самостоятелни санитарни възли, докато обикновените стаи също си имат баня и тоалетна (пада се по 1 баня на 2 стаи - намира се по средата).
Обикновени стаи има 2-ки, 3-ки и 4-ки.
В обикновена стая също имаш избор дали бебето да е при теб 24 ч. или не.
Единствената разлика между обикновена и ВИП-стая е в режима на свиждане и наличието на телевизор. Във ВИП може близките ти да влизат в стаята по всяко време (лично за мен в момента след раждането обаче това е по-скоро пречка). В обикновените роднините нямат достъп и официално (т.е. в предверието пред отделението) може да идват на свиждане само в указаните часове. Неофициално могат да идват по всяко време, но трябва да отивате в двора или в кафето (т.е. нямате право да стоите пред вратите).
Не мисля, че си заслужава да си плащаш ВИП. Тези пари ще са много повече от полза за детето ти, отколкото да ги дадеш за един телевизор и върволица от роднини.
Момичето го е обяснило много точно. Наистина и според мен няма смисъл от ВИП стая, не е кой знае какво повече от обикновената, пък и обикновените не са толкова лоши, след ремонт са, с алуминиева дограма, всеки ден чистят, тоалетната и банята не са мизерни. Има стаи и спо пет легла, аз бях в тройка и не ми беше зле, но и момичетата от стаите с по пет легла не се оплакваха, то пък така е по весело. А като си сама в стая - скука. А това за влизането на роднините в стаята - не мисля че е предимство, все пак не е хубаво там където има новородено да влизат външни лица.
Виж целия пост
# 6
аз бях във вип и макар да е лошо за бебето, реших така, защото имах нужда от морална подкрепа. да добавя - има и хладилник. доколкото разбрах, в обикновените стаи ти носят детето само за кърмене, докато във випа щеш, не щеш - при теб от 6.00 до 24.00. ад е. това е мое мнение. по-добре да не е при теб нон-стоп, та да можеш да се възстановиш от раждането. и без това в къщи нямаш избор.

но иначе стаята си струва - освен че е много чисто, сменят бельо и нощници всеки ден и носят храната в стаята.
Виж целия пост
# 7
аз бях във вип и макар да е лошо за бебето, реших така, защото имах нужда от морална подкрепа. да добавя - има и хладилник. доколкото разбрах, в обикновените стаи ти носят детето само за кърмене, докато във випа щеш, не щеш - при теб от 6.00 до 24.00. ад е. това е мое мнение. по-добре да не е при теб нон-стоп, та да можеш да се възстановиш от раждането. и без това в къщи нямаш избор.

но иначе стаята си струва - освен че е много чисто, сменят бельо и нощници всеки ден и носят храната в стаята.

Според мен най-важно е кое е добро за децата ми, а после за мен (особено в първите дни от живота им).
В "Св.София" (независимо от вида на стаята) изборът дали детето да е с майката или не е на самата майка. Може да го вземаш само за кърмене, може само за през деня, може и 24 ч. (моите деца бяха с мен 24 ч. и нямаше по-голямо щастие от това да съм с тях в онези часове). За самото дете е много важно първите си мигове да е с майка си, да се храни, когато има нужда (а не под час), да бъде гушкано и милвано, а и сменяно при нужда, вместо да му се налага моментално някакъв режим.
Хладилникът за мен лично не е предимство (всъщност, по мое време, имаше и в някои от обикновените стаи) - нали не съм отишла да готвя, а и близките ми идваха по няколко пъти на ден, та ми носеха пресни плодове, сокове и т.н. А и там готвят прилично (нито хубаво, нито лошо, но в АГ целта ми не беше да ям и да пия).
За чистотата - хигиената в цялата болница е на ниво. Аз раждах в жегите и минаваха по 3-4 пъти на ден да мият. Бельото също се сменя всеки ден, а храната ядеш в столовата (тъкмо на приказки с другите майчета), но при нужда (ако ти е зле, не можеш да станеш, не искаш да си оставяш бебчето и др.) също ти я носят в стаята (на мен ми я носеха, за да не оставям шушулките сами).
Т.е. според мен разликата е минимална (има някой плюсове в повече, но и някои минуси също в повече). Разликата е само, че за едните стаи плащаш от джоба си (всъщност, идеята е добра за неосигурени майки), а за другите ги плащаш от осигуровките си.
 Peace
Виж целия пост
# 8
аз бях във вип и макар да е лошо за бебето, реших така, защото имах нужда от морална подкрепа. да добавя - има и хладилник. доколкото разбрах, в обикновените стаи ти носят детето само за кърмене, докато във випа щеш, не щеш - при теб от 6.00 до 24.00. ад е. това е мое мнение. по-добре да не е при теб нон-стоп, та да можеш да се възстановиш от раждането. и без това в къщи нямаш избор.

но иначе стаята си струва - освен че е много чисто, сменят бельо и нощници всеки ден и носят храната в стаята.
Не е вярно! Бях в обикновена стая-беба беше през цялото време при мен. Иначе за ВИП-а-и според мен не си заслужава! Или си сама в единичен ВИП (ще полудееш, вярвай ми!) или с една жена в двоен.  Confused Аз бях с три други жени-беше мноооооооого готино. Вярно, че бях уцелила компанията, но едната казваше, че ако е във ВИП ще се показва на прозореца и ще моли хората да си говорят.
И в обикновените е чисто-чистят по няколко пъти на ден, сменят нощниците всеки ден...
Ти си преценяваш, но аз съм мноооого доволна от избора си! Peace
Пък и парите, които ще хвърлиш наистина не си заслужава!
Виж целия пост
# 9
Аз лично бях в единичен ВИП. Аз си избрах така, защото предпочитах да стои при мен мъжа ми, отколкото да има други непознати хора около мен. Никак не ми беше скучно,защото бебето си беше нон-стоп при мен и си стояхме само двамата. Дори на Нова година бяхме само двамата и си ни беше много спокойно. Аз лично съм доста притеснителна от други хора и все си мисля,че или ще им преча ,ако ми звънне телефона или ще направя нещо,коеот ще ги събуди или бебетата им може да са неспокойни и да плачат и това да се отрази на мен или бебо....така че всеки си избира сам. Аз съм адски доволна и ако имам второ дете отново ще го родя там при същия екип.  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз също бях във Вип стая, голям съм кретен за да мога да деля стая с друг непознат, а пък и тоалетна.
Исках и мъжа ми да си е при мен.
Виж целия пост
# 11
azaf ти е отговорила много точно.
В обикновената стая бебето не е при теб само ако си раждала със секцио.
Според мен има още един недостатък на двойния ВИП - споделяш стаята не само с твоите близки, но и с тези на другата жена в стаята. Тогава става много по пренаселено отколкото в обикновена стая. И не мисля, че на някой ще му е много комфортно да се грижи за бебчето си и да го кърми в компанията на непознати.
Аз исках ВИП стая, но нямаше свободна. На следващия ден се освободи, но аз вече я отказах. Предпочитах поне в първите дни при бебето ми да не идват много външни хора. Бях в стая с 3 легла, но в нея бяхме две жени. В другата стая от 5 легла бяха заети 3. Така че си бяхме почти като във ВИП. За мен това беше първо раждане, всичко ми беше ново и научих много от другите майки.
Виж целия пост
# 12
...
В обикновената стая бебето не е при теб само ако си раждала със секцио.
...

Така е, но само, докато си в интензивното.
После те превеждат в обикновена стая след раздвижването и пак можеш да си го вземеш при теб.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Здравейте майчета,аз сащо съм раждала в ''Св.София''.И двата пъти съм била в обикновенни стаи с по 2 жени.Много съм доволна,чисто е и прилично и децата си бяха при мен.Сащо така попаднах и на много добри жени и все още подържам жръзка с тах.
Виж целия пост
# 14
Аз ще раждам в Св.София.Мисля да сам в самостоятелен ВИП тьй като страшно се притеснявам от други хора.Заради проблеми с бьбреците през ноща ходя 4есто до тоалетна и ще се 4уствам кофти да тропам и да пре4я на другите май4ета а пьк и таткото ще може да идва когато си поиска.През другото време компанията на бебо ще ми е достать4на.Напьлно сам сьгласна 4е в двоиния ВИП ще е доста пренаселено и няма да е приятно да гледаш и кьрмиш бебето в присаствието на напьлно непознати хора.Големи балгодарности и на мам4ето което е побликувало снимките на болницата вав форума   bouquetнаистина е хубаво да видиш предварително обстановката в която ще се намираш.Още веднаж МНОГО БЛАГОДАРЯ  newsm47
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия