Въпрос за ускорена утайка - СУЕ??

  • 8 633
  • 14
Мили мами имали ли сте сходна ситуация или знаете ли нещо повече за ускорена утайка: Значи бебка й правихме нормалните за кръв и урина изследвания, които се правят на 1 годинка - и преди седмица утайката и излезе 28 - междувеменно ни растат 4 зъбчета - вдигала е само еднократно температура след това, но го отдадох на зъбчетата. Днес отново изследвахме утайката - и за мой ужас е вече 50!!!!!
Искам да кажа че хемоглобина ни е 119, а левкоцитите също са в норма.
Единственото което ме смущава е че нослето и леко прохърква (не тече) - но пък от едни бактерии в носа да има такава утайка?!?!
Гърдичките и са чисти и гърлото също, както и урината е без бактерии!
Виж целия пост
# 1
Само да добавя - реално я изследвах пак за да видя какво става с утайката, защото исках да и сложа ваксината тримовакс...
Няма вид на болно дете Sad
Виж целия пост
# 2
Много е 50 СУЕ -лекарката каква ви каза ?Скоро да не е била сериозно болна и да е пила антибиотик newsm78
Виж целия пост
# 3
Ами не е била сериозно болна никога досега - както и антибиотик не е пила - единствено се страхувам че все пак я водя яла на кръвните изследвания - т.е. кърмя я към 7 сутринта, имате ли идея доколко това се отразява на утайката....
Ама все си мисля че едва ли пък чак толкова може да влияе?!?!
Виж целия пост
# 4
Едва ли се влияе Sad

Ние направихме на малката изследвания след закуската от АМ + бисквита и СУЕ е 4  Thinking
Виж целия пост
# 5
Не влияе храненето според мен. 50 СУЕ си е цифра отвсякъде... Идеи никакви ли няма педиатърът? Левкоцитите казваш са в норма...
Виж целия пост
# 6
абе да не е грешка newsm78 ама казваш, че това е даже 2ро изследване...не знам, но настоявай спешно док да си каже мнението. ако трябва, търси друг.
Виж целия пост
# 7
Значи личната ни лекарка е крайна - каза да даваме антибиотик.... Аз обаче антибиотик досега не съм давала въобще, а и някак при весело, видимо здраво дете не ми се счита редно. Поначало ходим и при класически хомеопат лекар с който се консултирах днес - тя е на мнение че нищо не трябва да правим и че "утайка не се лекува", поначало разбира се съм склонна да послушам хомеопатката ни но пък тръгваме на море след 3 дни и някак си ми не ми се оставят така нещата - но пък и антибиотик не бих дала ей така! за подсигуряване........ Thinking

Ако някой все пак е имал такива "аномалии" с утайката или може да сподели мнение....  bouquet
Виж целия пост
# 8
Потърси още едно мнение за да знаеш как да постъпиш  Thinking.Щом ще ходите на море  по-добре да си спокойна Peace
Виж целия пост
# 9
Утайка 50 е доста и говори за възпалителен процес някъде в тялото.Може да са стрептококи,стафилококи,коли и т.н.Моя съвет е да направите гърлен и носен секрет и стерилна урина.
Виж целия пост
# 10
Утайка 50 е доста и говори за възпалителен процес някъде в тялото.Може да са стрептококи,стафилококи,коли и т.н.Моя съвет е да направите гърлен и носен секрет и стерилна урина.

Утайка 15-20 също говори за такъв процес. Въпросът е, че е чак 50!
Tonito, казваш, че урината е без бактерии- говориш за стерилна урина, нали?
Виж целия пост
# 11
Да за стерилна!
Най-интересното е че детето още си е добре - видимо!
Виж целия пост
# 12
 Утайката не е достатъчно бързо реагиращ показател  и се нормализира за около 14 дни. За да си сигурна направи на детето изследване на С - реактивен протеин, той е показател за остри възпалителни и инфекциозни процеси, но джипките не го признават или не го знаят... ooooh!!Не давай антибиотици заради утайка!!! Успех и весело на морето!! Peace
Виж целия пост
# 13
Утайката не е достатъчно бързо реагиращ показател  и се нормализира за около 14 дни. За да си сигурна направи на детето изследване на С - реактивен протеин, той е показател за остри възпалителни и инфекциозни процеси, но джипките не го признават или не го знаят... ooooh!!Не давай антибиотици заради утайка!!! Успех и весело на морето!! Peace

Мерси - понеже ми се стори най-оптимистично настроена - имаш ли идея дали такава висока утайка може да се нормалицира от самосебе си?
Аз реално съм категорично против антибиотиците и оопределено немисля да давам такъв Wink
Виж целия пост
# 14
Ако няма причина да е повишена /инфекция, анемия/ до 10 -на дни би трябвало да спадне. Щом ви растат зъби и сте вдигали температура, може да сте забърсали някой вирус, буболучетат по- лесно ги пипват, когато има растат бивните  ooooh!, вероятно това е причината. Не е вероятно при нормални левкоцити, да имате инфекция, нуждаеща се от антибиотик. Не казвам, че мнението ми е меродавно, но когато се отнася за моите деца така разсъждавам. Успех и споко Peace!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия