До мамите, приспиващи едногодишните си кърмачета на гърда

  • 491
  • 10
Мили мами,

налага ми се да отсъствам два дни - това ще е първият път, когато оставям сина ми през нощта (1 годинка и почти 2 месеца) на някого. Той все още се буди нощем и единствения начин, по който мога да го приспя, е с кърмене.

Дайте някакъв съвет, какво да прави майка ми, ако се събуди през нощта? Изпадали ли сте в подобна ситуация? Как се справихте?
Виж целия пост
# 1
Трудно ще е.
Не съм го оставяла още сам, но съм пробвала и шише с вода да му давам, и сок, и да го люлее баща му - не става.
Когато сме били на ресторант примерно и се е събуждал, е почвал да реве и веднага ми се звъни по телефона да се прибера.
Мисля че ще има голям рев и при вас. Но пък може и за добро да е - да престане да се буди нощем.
Виж целия пост
# 2
Той имаше периоди, в които не се будеше, но сега пак си се буди - имам съмнения, че му никнат кучешките зъбки SadSadSad

Иначе досега и ние сме били като вас - като се събуди, веднага ми звънят и аз се прибирам... От това най-много ме е страх - че ще реве, реве до захласване и не знам как ще спре с рева. Аз самата съм пробвала през нощта като се събуди да не му давам, обаче не спира да плаче...
Виж целия пост
# 3
Доскоро имахме същия проблем, който се разреши от само себе си в момента, в който изедникът започна да спи само веднъж дневно. Същия ден вечерта беше толкова уморен, че заспа в ръцете на мъжа ми, докато ми го носеше да го кърмя.
Оттогава все така заспива, баба му също го приспа успешно два пъти вече. Когато се събуди през нощта, може да заспи и в мъжа ми, макар че за по-лесно го взимам да го кърмя.
Ако детето все още спи два пъти дневно, пробвайте да махнете едното спане - вечерта ще е гроги и вероятно ще заспи бързо на гуш.
Ако ли не... не знам   Thinking

А, ЧРД  Grinning
Виж целия пост
# 4
По-дълъг сън би могло да се осигури и с достатъчно друга храна щом вече сте над годинка. Когато успявахме да дадем достатъчно друга храна, нашето дете спеше и по 7 часа без прекъсване. Е, трудно се оцелва кое е достатъчно и кое е прехранване, защото от последното пак се будят, но какво да се прави. Виж ако растат зъби, а то сигурно е така, ще се буди и ще трябва някой да го разнася,  успокоява, да предлага мляко, биберон или каквото там може да го успокои, колкото е необходимо, ако трябва и цяла нощ. Мисля, че е задължително да се казва на детето, че мама я няма за малко и ще си дойде, като се наспи.

Аз лично никога не съм отказвала на детето, когато сме заедно. Когато не съм там, то се примирява в един момент, но трябва да има любящ човек, който да поеме майчиното място с всичките несгоди, което това понякога носи. Майката не трябва да се чувства виновна, че й се налага да работи. Но и в друга тема съм изкавала мнението, че когато мама е с детенце, трябва да си ми дава да суче до насита.  
Виж целия пост
# 5
аз отсъствах единствено заради концерта на Депеш Мод и имам опит само за половин нощ - добра вечеря - нещо, което обича, за да не го откаже и да не е гладно през нощта, т. е. да се намали вероятността за събуждане; баня преди лягане; обичаен дневен сън, т. е. да не се пропуска или променя обичайното, за да не е нервно детето; шише с компот /специално я учих 4 дни преди това да пие с биберон, но след обилната вечеря почти не го е пила, не посмях да рискувам с адапте заради едни пъпки/; баба с по-здрави нерви и кръст /беба е заспала след много писъци и люшкане на ръце/
успех!
Виж целия пост
# 6
Преди известно време премахнахме нощното кърмене, като започнах да му предлагам вода или биберона.Това не го спря да се буди нощем , но вече само да се гушне при мама и да искара остатъка от съня при нас. За да не се буди нощем  за храна започнах да му давам вечер каша, а след това кърма за лека нощ и после кърмене сутрин рано към 6-7 когато се събуди , успокоява го и си поспива още малко.
Успех !
Това е повод да махнеш нощното кърмене, ако искаш разбира се !
Виж целия пост
# 7
Сам спря да се буди нощем около годинката. но започнат ли го зъбите, пак е кошмарно. Дано при вас да не е така. Приготви му нещо за пийване през нощта, обезболяващо за зъбките, ако растат в момента. Мъжът ми го приспива след такива изпълнения като ляга с него на едно легло и му пуска да гледа как се движи вентилаторът.  Joy Е, вероятно от еднообразната гледка заспива без рев и тръшкане.
Виж целия пост
# 8
Аз Калина я оставих за пръв път за цяла нощ преди около месец, когато с 2 приятелки от студентските ми години ходихме за 1 вечер в Албена. Но тя вече си спи през нощта, откакто махнахме нощното кърмене, така че проблеми няма. Приспиват се с баба си на нашето легло, с малко водичка, евентуално. Може би трябва да му даде малко по-солидна вечеря около половин час преди къпане и лягане, макар че, ако е от зъбките, се будят не за да ядат, а за утеха. Confused
Виж целия пост
# 9
Момичета, много ви благодаря на всички за отговорите и съветите. Аз последно реших да пътувам с нощен автобус, за да мога да съм при него, ако се събуди около 12. Дори си мисля независимо дали се събуди или не, да го накърмя в 12 - за всеки случай.

Мисля си също дали да не се опитам да го държа буден до по-късно - вместо да го приспя около 9,30-10, да е час, час и половина по-късно. Как мислите?

Ще се погрижа добре да си хапне за вечеря. А за пропускането на едното от двете дневни спанета на този етап е невъзможно - ще бъде адски кисел.

Още веднъж, много благодаря на всички ви!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз също съм опитвала по-късно лягане, но при нас не дава резултат. Обърква се режимът на детето и то самото се обърква, че нещо не е наред. Бих оставила вечерта да протече както обичайно. Тогава нещата са по-прогнозируеми. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия