Не се смейте, ама на кого се оставя молбата за напускане?

  • 650
  • 8
Ми питам, 'щот незнам. На главното счети ли, на кой.......

И дължа ли обяснение защо напускам Rolling Eyes.......


Намерих си нова работа, реално ще облекча настоящия си работодател, като не го карам да се чуди на какво място да ме върное след майчинството, но пък така коректно си ме пуснаха в майчинство и не са ме викали или търсили за каквото и да било, че ми е малко съвестно, макар да знам, че реално го облекчавам, освен това, че трябва да ми изплати неизползвания отпуск Rolling Eyes......
Виж целия пост
# 1
Ами мисля,че трябва на секретарката да я оставиш и тя да я предаде на шефа за подпис. Thinking
Виж целия пост
# 2
На секретарката или директно на бюрото на шефа  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
да, с входящ номер, както си му е редът. Едно копие за теб да остане
Виж целия пост
# 4
А трудовата книжка с молбата ли да оставя, или......

Много питам, обаче тия въпроси, свързани с персонала са ми от неясни по-неясни, направо нищо не разбирам Sick
Виж целия пост
# 5
По принцип се оставя в Личен състав или Човешки ресурси, или Документално обслужване - както се води отдела. В повечето фирми секретарките съвместяват и тази длъжност. Въпросът е в това, да ти даде входящ номер на молбата.
Виж целия пост
# 6
След като се разпише от шефа се дава в Деловодство от него (секретарка) за входящ номер,минава през ТРЗ ,а трудовата книжка ще я дадеш в Личен състав. 
Виж целия пост
# 7
Подаваш молбата в личен състав, ако имате такъв. Пишеш я в 2 екз., искаш входящ номер, единия екз. запазваш за теб.
Ако молбата е предизвестие от 1 месец, ще те освободят след 30 дена и тогава ще ти нанесат корекциите в трудовата книжка.
Ако напускаш по взаимно съгласие, до 7 дни работодателят може да забави отговора си. Затова е добре да поговориш с него, особено, ако ти трябва бързо напускане. Peace
Ако напускаш без предизвестие, с уведомление, дължиш обезщетение на работодателя за неотработеното предизвестие (но ти си в майчинство и за теб не важи).
 Трудовата книжка ще оставиш, когато ти я поискат. МОже да попиташ личния състав, може да има да нанася повечко корекции там.
Виж целия пост
# 8
Оооооууу, ще ви черпя виртуално с една студена биричка, че ме светнахте


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия