"Химическа бременост"

  • 4 838
  • 7
Здравейте ! Във форума прочетох за така наречената химическа бременност  и ми се иска да разбера малко повече за нея. На моя приятелка и казаха ,че е имала такава. След положителен тест 6 дни след закъснението и дойде .На какво се дължи това и какъв може да е проблема /в некачествени сперматозоиди или в нея/.Фатално ли е и дали проблема е голям за напред?Благодаря Ви предварително !
Виж целия пост
# 1
Има се предвид, че от всички признаци за една бременност, при химическата са налични само лабораторни такива, т.е. биохимични- повишен вЧХГ.
Всяка, завършила с раждане, бременност е била химическа в началния си етап.
Установено е с проучвания на здрави доброволки студентки чрез изследване на менструална кръв, че огромен процент от  тях са имали бременност, за кото дори не са подозирали.
Това е едно от чудесата на естествения отбор, з-то обикновено така завършват непълноценнтите зиготи.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора !  Лекарят каза ,че щом има забременяване е добре ,но да не би това да не е истинско забременяване  и да има проблем .На какво може да се дължи тази химическа бременност /на негодна яйциклетка или сперматозоид ,на генетични или разни други/?Каква е вероятността да се повтори и трябва ли нещо да се пие профилактично. Дали лицето може да има пълноценни зиготи?
Виж целия пост
# 3
не си търсете повод за притеснения- жената е разбрала, че е бременна само по много рано направения тест и то защото е имала очаквания, иначе обикновино си чака повече от 6 дни закъснение за да се тестваш.
Разбира се, че ще забременее и износи друго бебе!
Успех!
Виж целия пост
# 4
Благодаря за компетентния отговор .Да си призная аз съм майката .Дъщеря ми от 1год.прави опити за бебе .Съпругът има хубава спермограма .Тя след този аборт получи силна гъбична инфекция и се лекува 3м. с фунгулон .След това  лекаря без всякакви изследвания/ само УЗИ/ и изписва Дуфастон от 12-25ден .Нейната ову е на 14 ден .Без доказан прогестеронов дефицит ще пие дуфастона .Да не би този прогестеронов препарат да й тушира овуто .Тя има доверие на лекаря ,но аз като почти всички майки се притеснявам .Моля за Вашето мнение  !Благодаря!
Виж целия пост
# 5
лесно е да се досети човек, че не питаш просто за приятелка Wink
Момичето не е имало аборт в тесния смисъл на думата, не го преживявайте като такъв, това само ще я травмира.
Случилото се и гъбичките нямат общо.
Щом овуто е на 14тия ден, да се започва прогестерон от 12тия не е много разумно, според мен, но от друга страна има и такива схеми.
Т.е. тя сега ще го пие докато работи за бебе, така ли?
Виж целия пост
# 6
Казано е да го пие два месеца 2*1 от 12-25ден .Забравих да пиша може би най – важното ,че миналия месец получи кървене на 13ден .Лекарят не иска още да пуска изследвания да не се травмира ,но не си ли заравяме главата в пясъка .Може би наистина има прогестеронов дефицит и това да е причина за не инплантирането и за кървенето .Сама разбирате ,че темата е много деликатна и АЗ мога само тук да търся мнение и съвет.Благодаря!
Виж целия пост
# 7
за да има вЧХГ, т.е. положителен тест, имплрантиране е имало.
А за профилактика на незадържането е даден прогестерон. Това е почти рутинна практика, смятам, че ви е рано за изследвания.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия