Ще ходим за първи път на планина, какво да вземем с нас?

  • 2 369
  • 6
Моля ви, дайте съвети. До сега не сме пътували никъде с малкия и ми се иска да го заведа за няколко дни в Троянски балкан. Но все се боя да не изпусна да взема нещо важно. Можете ли да ми помогнете със списъка с важните неща? А вие почивали ли сте на планина, как се държаха дечицата?
Виж целия пост
# 1
дебели дрехи Simple Smile/това е едно от най - важните неща когато ходиш на планина/.а за останалото - какво си вземате в други случаи.приятно изкарване Grinning
Виж целия пост
# 2
    Първия път и аз се притеснявах като теб, ама после разбрах че подготовката за планина е по-лесна от тази за море. Важно е да вземеш подходящи дрехи и най-вече обувки защото като завали по-бавно изсъхва, а пък нали ги знаеш децата все избират да стъпват в локвите. Зависи къде точно в троянския балкан ще бъдете. Ние сме ходили на Априлци и Шипково и там през деня е много топло има и басейни, за това можеш да вземеш и бански. Тази година ще ходим в Чифлик там водата в басейните е топла. Ако мога да ти помогна с нещо друго пиши.
Виж целия пост
# 3
Мдаа, за дрехите са казали и обувки по-възможност да имате в резерв, че сутрин обикновено е мокро, пък децата не се пазят много . Иначе вярвам, че ще му хареса на малкия. Ние миналата година ходихме като беше на година и 2 месеца - чудно си изкарахме. Стига да има де да щъка, да не е опасен терена - със стъпала и тем подобни, че все пак е малък.
Със сигурност няма да съжалявате за избора. Приятно изкарване ! thumbsup
Виж целия пост
# 4
Мисля, че не трябва да забравяш и крема за слънце с високия фактор.
Шапки, лично аз нося поне две, защото едната почти винаги я губим.
Нашите децата се чустват добре на планина и си отиграват наволя.

Почивайте активно, весело и приятно изкарване.
Виж целия пост
# 5
- повече дрехи, не само дебели, защото и да е топло може да няма къде да сушите ако се изапа примерно, обувки
- лекарства: за температура, черен въглен, нещо срещу повръщане, ако има алергии - необходими лекарства, кремче за намазване след ужилване от насекомо, парване от коприва и т.н., термометър и каквото още се сетиш от аптечката
- термус - за да имаше винаги топла напитка, ако стане студено и детето трябва да пие чай
- доастъчно завивки, одеала, мушама, която да слагате на тревата и да сядате отгоре, за да не пропуска влага
- дъждобрани
- крем против слънце - децта изгарят много лесно, особено на планина
- крем за подсечено дупе
- някакви играчки за детето, ако реши че природата не му стига  Wink
шапки са слънце, ако имат козирки - още по-добре
друго не се сещам, това май е основното
веселио изкарване!!!!!
Виж целия пост
# 6
Краси е на1.5г. . Миналата седмица бяхме в планина - дрехите които бях взела са такива които да се обличат една върху друга и когато стане топло - събличам по обратния ред.  Потниче, тениска, блузка с дълъг ръкав/памучна/-не дебела, екипче с цип или копчета отпред и къси гащенца. Това всичкото умножено по 4. Чорапки, кремче за слънце и задължително спрей против насекоми - когато излизате по полянките има много такива. , и лекарства разбирасе - за да реагираш бързо. Нашият бандит се разболя още на втория ден защото не изкаше да излиза от басейна, а в планината вятъра е прохладен - не е като на морето.
Приятна почивка!  family
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия