как да откажа захарта в попарата?

  • 1 268
  • 21
мами, проблемът е следния:

когато дойде ред на попарата, детето си я прояде успешно един уикенд. после гледачката продължи да й дава през седмицата, докато разбрах случайно по броя бучки в кутията, че й дава захар Shocked явно тя е от хората, според които в попарата и макароните освен сирене се слага захар. нека не се обижда никой, но за мен това е извратено. сега имам трудната задача да откажа детето от захарта.

в момента отказва попара без захар. хапва няколко лъжички и спира да отваря уста. първо мислех да помоля лелята постепенно да намалява захарта, но не мисля, че мога да разчитам да се отнесе сериозно. сега смятам направо да спра попарата за седмица-две и после пак да пробвам, без захар.

въпросите ми са следните:
- за колко време да я спра?
- с какво да я заместя?
- сещате ли се за друг начин освен този да откажем захарта?

благодаря предварително за всички идеи!
Виж целия пост
# 1
И ние имаме същия проблем-не иска да яде попарата без захар. NaughtyКупих фруктоза и слагам по малко от нея в попарата,но и аз искам да започне да яде без захар и кус-куса по същия начин не иска да го яде като е без захар.Ннека някоя мама с по голям опит да даде идейки  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не ми е работа да се бъркам, но след като сега нямаш доверие на гледачката, каква гаранция имаш, че след това няма да започне пак да слага захар Confused
 Според мен я спри за около седмица и след това започни с много по-малко количество захар.Едва ли изведнъж ще я прояде без захар, но опитай.Според мен не опитвай да слагаш други изкуственни подсладители.Аз никога не съм давала попара със захар, но самия сухар( Пападопулус мисля, че се казваше) сладни много леко и придава приятен вкус.
 И да си създадеш респект над гледачката Naughty  bouquet
Виж целия пост
# 3
Можеш да започнеш постепенно да намаляваш количеството на захарта и постепенно-за 1-2 седмици примерно изцяло да я махнеш.
Виж целия пост
# 4
И аз мисля че ней лесно е постепенно, даже ако даваш мед ,замествай и намаляваш постепенно
Виж целия пост
# 5
И аз мисля че ней лесно е постепенно, даже ако даваш мед ,замествай и намаляваш постепенно

Аз мисля, че за мед е мноооого рано.

Опитай да слагаш една две лъжички АМ в попарата, така хем ще е подсладена, хем ще е по-вкусна и безвредна.
Друг вариант е да си препичаш хляб до по-тъмно кафяво, но не изгоряло. Препеченото придава по-сладникав вкус на попарата и много специфичен и приятен аромат. Аз така правя.
Виж целия пост
# 6
Аз явно съм извратена.
Идеята на Lilqna ми допадна-замени захарта с две лъжички АМ,то е доста сладко.
Виж целия пост
# 7
Аз практикувам по следния начин:
- Вместо чай правя попарата с АМ
- Вместо захар слагам малко пърченце банан-само така успявах да му я дам до скоро, но един ден нямах банан- и така си я изяде Peace
Виж целия пост
# 8
Можеш да започнеш постепенно да намаляваш количеството на захарта и постепенно-за 1-2 седмици примерно изцяло да я махнеш.
Подкрепям това предложение!
Моят син не искаше да си пие млякото, затова му го правех с малко захар. Постепенно намалях захарта до "чисто" мляко.
Виж целия пост
# 9
И аз слагах банан или плодово пюре в попарата, иначе не я ядеше  Peace


И аз мисля че ней лесно е постепенно, даже ако даваш мед ,замествай и намаляваш постепенно


Медът е алерген и не се препоръчва в кърмаческа възраст !


Виж целия пост
# 10
Аз също не ям попара и макарони със захар,ама чак пък да е извратено? newsm78
Според мен за 2 седмици постепенно намалявай захарта,като накрая изцяло я спреш.Така детето ще се адаптира и няма да усети разликата.
Успех!   Peace И пиши после какъв е резултата!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Алекс в началото я ядеше с малко захар, после просто спрях да му слагам и не е имало проблем. Яде си я с еднакъв апетит.
Слагай някакъв сладък плод или пюренце. Или малко АМ, както са казали и по- горе.
Виж целия пост
# 12
И аз мисля че ней лесно е постепенно, даже ако даваш мед ,замествай и намаляваш постепенно

Какъв мед, моля ви, говорим за 6- месечно бебе!  Crazy
Постепенно намаляване на количеството захар е най- удачния вариант.
А иначе можеш да заместиш попарата с каша от елда или просо. И каквато и да е бебешка каша, в нея можеш да добавяш сирене  Peace

Аз също не ям попара и макарони със захар,ама чак пък да е извратено? newsm78

Аз пък ям и двете със сирене и захар и не се чувствам ни най- малко извратена  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
И аз слагах банан или плодово пюре в попарата, иначе не я ядеше  Peace


И аз мисля че ней лесно е постепенно, даже ако даваш мед ,замествай и намаляваш постепенно


Медът е алерген и не се препоръчва в кърмаческа възраст !




Доста срещано, но погрешно схващане. Медът всъщност не е силен алерген. Проблем са едни спори, които понякога се завъждат в него и при деца до 1 година водят до Ботулизъм.

И аз съм от извратените - макароните със захар и сирене ги ям Mr. Green Обаче на бебето захар не давам Naughty
Та по въпроса ти: може да замениш попарата с овесени ядки, варено просо, варена киноа, елда. Товя всичкито с масло и сирене. Освен това както вече са ти споменала АМ е много добро решение. Всъщност при нас малката отказа АМ от шише и вече от доста време само така и правя закуските - нещо си + масло + сирене + АМ вместо вода или чай.
Виж целия пост
# 14
ееее, малко захар нищо няма да стане. Чак такъв педантизъм е пресилен. Peace
Замисли се и ти колко "вредни" храни ядеш. Wink или пробвай попара без захар - еми отврат си е  Wink аз щото пробвах и така знам от опит
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия