бясна съм на детегледачката!

  • 3 936
  • 63
и даже не мисля дали темата е за тук или не!

прибирам се вчера от работа и тя ме посреща с нова прическа. сиреч, за който не ми разбира смущението, бебето ми е прекарало един час във фризьорски салон - сред цялата смрад на химикали и хвърчащи косми. и салона знам - 1х2 метра е. полудях. направо акъла ми не го побира - как жена на 48 може да направи такава простотия. аз за 6 месеца нито, ама нито веднъж не си позволих да го направя, и още време няма да го правя, защото според мен не е редно. и ми се струва унизително да й го обяснявам като на идиот. да не коментирам, че това й е работно време...

това беше първото. второ, детето ми, което никога не е яло бисквити, защото преценявам, че не им е време още, е изяло там 2бр - немски, неясно с какъв състав. по рокличката установих, че със сигурност са били какаови. а може да са имали кафе, коняк, ядки, канела, индийско орехче и десетки други неща, които не са в менюто на 6 месечното ми бебе.

ей, за т'ва вече полудях. почнах да дишам дълбоко и да си повтарям 'спокойно, 'щото ако си бях отворила устата  #2gunfire и направо ми идваше да й отвъртя една.

та, спрях се. ама бях полудяла. мъжо се прибра вечерта, обясних му. той ми е коректив, за нищо не се сдухва, та понякога по него разбирам, че преувеличавам. е, и той полудя. най-вече за фризурата.

направо ми е унизително да чета конско на жена, която има син на моите години. ама може ли такава върховна простотия и безотговорност Shocked

е, оплаках се. не ми мина, ама поне не си го изкарах на колегите наоколо Wink

а как ще се справяме тепърва, не знам...
Виж целия пост
# 1
търси нова детегледачка. Аз така бих направила.
Но, преди това не пречи със спокоен тон да обясниш какви са твоите изисквания - къде може да ходи с бебето, какво може да яде, какво може да прави... всякакви такива неща, даже и да си го казала в началото.
Виж целия пост
# 2
Аз веднага бих си намерила друга детегледачка,не се знае утре къде ще заведе детето и какво ще му натъпче в устата.Постъпката и е меко казано безотговорна,направо да я  #2gunfire.Ако не я уволниш,поне и кажи всичко лице в лице,ако не я устройват твоите правила,да си търси работа другаде.Въпреки,че детето ми е на почти 1 година,майка ми и свекърва ми питат преди да и дадат нещо дали може или не.
Виж целия пост
# 3
Просто я уволни ако е от скоро с вас. Ако от сега се държи така очаквай още по-големи изненади без значение какво говориш и правиш.

За съжаление повечето бавачки не разбират, че гледането на дете за тях е РАБОТА, а не начин да убият времето и едновременно с това да спечелят някой лев.

Естествено има вариант ти да не си поставила ясно правилата...

Виж целия пост
# 4
Още по-унизително е да плащаш, за да ти гледат детето противно на разбиранията ти! Според мен маправо трябва да й кажеш как искаш да се грижи за бебето, какво яде, кога, къде може да ходи и т.н. Какво като е по-възрастна. Тя работи за теб! И ако още веднъж забележиш нещо, което да те подразни, категорично си търси нова детегледачка!
Виж целия пост
# 5
Обаче когато си я наемала си търсила жена с опит. Мда. Може би ще ти е по-лесно да обясниш изискванията си на някое по-младо момиче, което не си мисли, че знае по-добре от ТЕБ как да гледа ТВОЕТО бебе.
Виж целия пост
# 6
Леле, егати детегледачките ShockedЕдната дава бучки захар в попарата, друга води 6 месечно бебе във фризьорски салон ooooh!Ами почни да търсиш нова, на тази ако и се приходи на кръчма, познай с кой ще отиде Naughty
Виж целия пост
# 7
Обаче когато си я наемала си търсила жена с опит. Мда. Може би ще ти е по-лесно да обясниш изискванията си на някое по-младо момиче, което не си мисли, че знае по-добре от ТЕБ как да гледа ТВОЕТО бебе.
И определено ще се старае повече.
И ясни правила...то това важи за всяка работа.
Виж целия пост
# 8
може би трябва да уточниш дневната програма и да подчертаеш, че същата търпи корекции САМО след съгласуване с теб. Което не изключва възможността въпросната леля да си върши тайно това, което й хрумне.  А списък със забрани не можеш да направиш - все ще има нещо, което си пропуснала. Но не е трябвало да премълчаваш - казваш си веднага какво не ти отърва и това е. Ако и на нея не й отърва - гудбай.
п.п. моята детегледачка не сменяше памперса на Стеди "за икономия". И я извеждаше на разходка с лекьосана от пюре блузка / щото така или иначе пак щяла да се изцапа/. Това го научих от майките в парка, с които се засичали  по разходки и от купчините опикани гащури в коша за пране. Уволних я веднага.
Виж целия пост
# 9
Разбирам възмущението ти, но ми се струва, че е малко в повече.
За бисквитите си права. Но не виждам кой знае какъв проблем от това, че детето е било във фризьорския салон newsm78 Вярно, че не му е там мястото, но ... Rolling Eyes
Обясни на детегледачката, че това ти е неприятно. Кажи й какво точно изискваш от нея, какво може да прави и какво не.  Peace
Виж целия пост
# 10
ох само като 4ета и ме побиват тръпки-особено като знам 4е тези дни и аз ще търся детегледачка Sick
Виж целия пост
# 11
Не ми се мисли как бих реагирала в подобна ситуация  Close... майчице ...
Съвсем сериозно - бих я изхвърлила веднага , ако не и плащаш на час , бих я лишила и от заплата и щях да я разпъна на кръст да дава обяснения - тя на работа ли е или се развлича !
Ужас ! Много се ядосах ! Thinking
Виж целия пост
# 12
Ох, детегледачки. Twisted Evil
Имам богат опит с такива. Преди година, когато търсех детегледачка за моя син дойде една баба пробно за няколко дни да видим дали се справя. Бабата според мен беше над 70 години, но дойде на токчета, с костюм и грим, сякаш отива на модно ревю. Рекох си - няма лошо, нека жената се поддържа, явно това и дава самочувствие и тонус, въпреки че не си я представях как ще тича цял ден след палавия ми син с тези токчета. От дума на дума обаче стана въпрос, че тя всяка седмица ходи на фризьор.  Shocked И ми обясни как ще си води детето с нея. Представих си как влачи детето през парка /ние живеем на Хладилника, а фризьора бил в Иван Вазов/, детето дреме един час с нея във салона и после го влачи обратно до вкъщи. Позеленях. Изгоних я.
Та в този смисъл, разбирам те прекрасно. Моят съвет е първо да приказваш с нея и категорично да поставиш условията си - как да се гледа детето, с какво да се храни и т.н. Ясно ми е, че търсенето на нова детегледачка понякога не е най-удачния вариант, защото отнема много време и нерви, особено ако си на работа и те притискат срокове. На мен ми отне 2 месеца докато се спра на настоящата, НО и към нея имам забележки. Примири се, че идеален вариант няма и че ще трябва още много да преглъщаш. Не смятам, също така, че лекьосаната блузка е достатъчно основание за изгонване на детегледачката. Но разбира се всеки сам си преценява  до къде може да стигне търпението му. За мен е важно детето да се извежда, да е непрекъснато под наблюдение и да не се оставя без надзор, да е нахранено, наспано и облечено подходящо за сезона. Приела съм за себе си, че другите неща са дреболии  когато се ядосам за нещо си казвам на себе си "Ами като си си оставила детето друг да ти го гледа..."
Стана дълго, за което се извинявам. Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 13
Примири се, че идеален вариант няма и че ще трябва още много да преглъщаш. Не смятам, също така, че лекьосаната блузка е достатъчно основание за изгонване на детегледачката. Но разбира се всеки сам си преценява  до къде може да стигне търпението му. За мен е важно детето да се извежда, да е непрекъснато под наблюдение и да не се оставя без надзор, да е нахранено, наспано и облечено подходящо за сезона. Приела съм за себе си, че другите неща са дреболии  когато се ядосам за нещо си казвам на себе си "Ами като си си оставила детето друг да ти го гледа..."
Стана дълго, за което се извинявам. Дано съм била полезна.

В крайна сметка я уволни.
Виж целия пост
# 14
От личен опит знам, колко трудно се намира детегледачка, която да отговаря на всички изисквания. Компромис по отношение на гледането не трябва да се прави. Тези две неща в много случаи са в известен конфлик, който не ти позволява да изхвърлиш жената при първото провинение Rolling Eyes
Вземи поговори с нея. Това за бисквитите направо ме хвърли в оркестъра. Аз съм супер взискателна към храната на дребната и мога да си представя, какви очи ще опуля, ако някой ми каже, че е дал такова нещо на отрочето.
След като до сега не е имала други издънки, сядате, казваш и спокойно, разбирате се по човешки, като не е необходимо да се чувсташ така все едно я наставляваш. Ако те разбере - разбере, ако не - търсиш нова. В крайна сметка ти си и работодател и си в пълното си право да имаш изисквания към нея, още повече щом се отнася до детето ти.
Между другото аз много хубаво давам съвети, но съм се чувствала по абсолютно същи глуповато - неудобен начин, когато е трябвало да кажа нещо на нашата детегледачка Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия