Докога детето има нужда да суче?

  • 423
  • 4
Кога вашите деца престанаха да сучат, каквото и да било? Гърда, биберон, шише... палец?
В момента дъщеря ми е на 1 г и 9 месеца и единственото нещо което суче са моите гърди. Ще ми се да я отбия вече, но реално не познавам дете, което под 2 години да се е отказало от сукането изобщо. Дали тя има нужда от сукането (не от кърменето) или вече е достатъчно голяма за да не суче?

П.П Ако скоро е обсъждана темата се извинявам и моля за линк към нея, но с търсене не постигнах нищо.
Виж целия пост
# 1
На 1г 5м махнах залъгалката.Това беше последното нещо за сукане при дъщеря ми-бибероните смених с накрайници когато беше на 6м.
Виж целия пост
# 2
Няма да коментирам нуждата на детето да суче.Само ще кажа,че има и такива,които не са много по сукането.Моето отказваше,а умира от глад,отказваше да се храни и с биберон,та съм давала кърма с лъжичка-истински ад,ама няма начин.Почти всичко давах с лъжичка,само вода пиеше от биберон.И залъгалка даже не искаше и не сме ползвали. #Crazy
Виж целия пост
# 3
Аз махнах залъгалката когато Иво беше на 2г. и 1-2 месеца. Колкото повече растеше, толкова повече се вманиачаваше да я суче. Ужас просто. Един ден отказа да яде, защото за да яде, трябваше да си извади залъгалката от устата. Това вече преля всички налични чаши на търпението ми и взех нещата в свои ръце-разрязах я. Трябваха още 2-3 месеца, за да престане да я търси, но поне вече не я сучеше с такова настървение.
Виж целия пост
# 4
Сученето ги успокоява, но все пак зависи какво суче - палеца е кофти навик, който уви и ние имаме и аз се опитвам непрекъснато да му отнемам вниманието, но.......................а циците на мама са друго нещо - да суче докогато иска  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия