С "наследствено" образование и професия ли сте?

  • 4 009
  • 102
И как влияят гените и в/у тази част от житието-битието ни?

Аз следвам стъпките на баща ми. По отношение на образованието. В професията имаме известна разлика (или прилика), но така или иначе сферите ни се препокриват.
Яд ме е обаче, че не се отдадох и на физиката (като леля ми) или на психологията (почти като чичо ми (Мир на душата му  Praynig)), та ето че пак гените си казват думата.
Медицината си ме влече само на ниво хоби, но то с толкоз докторЯ в родата, няма как и да е друго.
Ето - изповядах се, Ваш ред е!
Виж целия пост
# 1
Да. Майка ми и баща ми са били колеги в университета. Аз завърших същата специалност.
Виж целия пост
# 2
Никак LaughingМайка ми е завършила средно със специалност"Сервитьор", баща ми е също средно, ама каква му беше специалността newsm78Аз пък уча Икономика, висше демек Mr. GreenАй, ми кажете нашите как няма да са щастливци, а Crazy
Виж целия пост
# 3
Ами аз съм съвсем като мама и тате.
Първото ми висше е инженерно, като на баща ми, а второто дето ще го завършвам януари (дано) е икономическо.
Учих в същото средно училище и в същия университет като майка ми.
Като инженер ми беше много трудно да си намеря работа, дано като счетоводител да успея.
Виж целия пост
# 4
Да. Майка ми и баща ми са с една професия, аз също това завърших и сега работя в семейната фирма при майка ми.
Виж целия пост
# 5
Не! И слава Богу!! МЕИ - хич не се виждам...  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Не. Майка ми е със средно, специалност продавач-консултант, баща ми - също, но с някаква техническа специалност. Аз завърших право.
Виж целия пост
# 7
За образованието - да! И майка ми и баща ми са висшисти. Но те са филолози, а аз - юрист. Но пък гените са си казали думата по отношение на езиците - баща ми е с гръцки, майка ми - френски и английски, ние с братчето - английски също. Но пък евала правя на баща ми - с баща тенекеджия и майка шивачка сам се е борил и е постигнал много. Докато родителите на майка ми също са учили . баба ми полувисше математика, а дядо ми висше литература /за помощни училища/.
Виж целия пост
# 8
Май-май.Все още не съм завършила,но съм тръгнала по стъпките на майка ми,баща ми и едната ми баба Crazy
Виж целия пост
# 9
Не. Баща ми- електротехника, майка ми- детска учителка, аз- икономика Laughing
Виж целия пост
# 10
Не.Баща ми беше дипломат,майка ми-лекар.
Първото ми висше е философия и псохология, , а второто е  икономическо. Накрая мастера ми е МБА.
Може би това,в което си приличаме са езиците-баща ми говори -5 ,а аз 4!
И само два са общи и за двамата!  Peace
Виж целия пост
# 11
Не
Виж целия пост
# 12
Мда, дори и с мъжа ми и неговото семейство сме все в една област.
Виж целия пост
# 13
Аз съм по-образована от родителите ми  smile3529.
А за гена - всички съседи и познати твърдят, че съм умна като тях. Те са се отказали от учене рано, а аз продължих.
Но пък майка ми, аз и децата ми сме родени в 1 и съща болница  Laughing
Виж целия пост
# 14
Ами баща ми е военен - аз също. Майка е икономист, но работи като учителка - аз също съм завършила педагогика. Тримата имаме икономически магистратури.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия