На4ален стадий на рахит

  • 5 536
  • 30
Ние сме на 3 есеца.Днес на консултацията пед каза 4е сме имали на4ален стадий на рахит.
Аз много се изненадах, защотосме по4ти постоянно навън на слънце ( с изклю4ение между 1 и 5), гимнастика правим сутрин и следобед, давам по 2 капки Вигантол, на адаптирано сме-милумил.Първия месец наддаде 1200, втория 1500, третия 800г.
Каза ни да пием вместо по 2 , по 4 капки вигантол и след 10дена контролен преглед.
Ако има някой с подобен проблем , да спопдели как сте се лекували и как се разбира 4е ве4е не сме с рахит.
Виж целия пост
# 1
Калина беше така като бебе. Лечението беше като вашето - увеличихме дозата на Вигантола.
Ние не разбрахме кога се е оправила, просто педито я опипваше някъде около ребърцата на контролните прегледи и установи, че вече няма рахит.
Виж целия пост
# 2
Без кръвни изследвания не приемай диагноза, няма как да се определи.
Виж целия пост
# 3
Уф, как ги определят тези рахити, че и така ги излекуват с един вигантол.   Crossing Arms Честно, диагнозата рахит е редно да бъде поставена след консултация с ортопед и след изследвания, а не от опипване и евентуално откриване на леко разминаване ребрата на гръдния кош (ковашки мях ли му викаха, какво беше)  Thinking
Виж целия пост
# 4
При нас педито го нарече рахитен синджир или нещо подобно... newsm78
Виж целия пост
# 5
При нас педито го нарече рахитен синджир или нещо подобно... newsm78

Нарича се рахитична броеница. Wink


Несериозно е да се поставя диагноза рахит 4рез опипване на ребрата.
Необходимо е кръвен тест и ренгенова снимка.
Друг на4ин няма.
Потърсете друго мнение!

Виж целия пост
# 6
Ами ние правихме кръвна картина преди 2 седмици, хемоглобина беше 104 (ако това има някаква връзка)
А ина4е тя ребрата не е пипала, само главата, каза 4е в на4алото по4вали да омекват костите на главата.Ина4е съм 4ела 4е обилното потене е признак(ма то в тая жега няма как да разбера дали е от рахит или от жегата) и т.нар.жабешки корем-разлят(това не го виждам при нас)
А също така каза да по4вам сок4ета и пюрета за да се оправи по-бързо, не знам това им али някаква връзка
Виж целия пост
# 7
Кръвните изследвания за рахита са специфи4ни-измерва се нивото на 25-hydroxy-vitamin D.
За сокове и пюрета забравете,много е малка още. Naughty
Най-вероятно му няма нищо на детенце.Достатъ4но е да излизате по 15мин. навън през деня,за да си набави необходимата доза вит.Д.
Виж целия пост
# 8
Кръвните изследвания за рахита са специфи4ни-измерва се нивото на 25-hydroxy-vitamin D.
За сокове и пюрета забравете,много е малка още. Naughty
Най-вероятно му няма нищо на детенце.Достатъ4но е да излизате по 15мин. навън през деня,за да си набави необходимата доза вит.Д.
+
Мекотата на главичката в областта на шевовете е нормално явление и НЕ е белег на рахит!
За останалото туинс-мама и Никол са се произнесли по въпроса окончателно и ясно.
Не давайте с лека ръка Вигантол на децата си! Искайте обективизиране на диагнозата с изследвания!
Виж целия пост
# 9
Ами и аз се изненадах, какъв рахит?
Нямаме и тнар "жабешки корем".Ох, обърках се съвсем.
А сок4етата и пюретата ми каза да ги по4вам не само заради рахита, но и заради ниския хемоглобин.
Не ми се искаше да ги давам още,ама ако ще повлияят на хемоглобина....
Виж целия пост
# 10
Оф този рахит Close.И на нас ни поставиха такава диагноза в 3-ия м. Увеличихме капките на Вигантола на 2 сутрин и 2 вечер.
Виж целия пост
# 11
Нямаме и тнар "жабешки корем".Ох, обърках се съвсем.
А сок4етата и пюретата ми каза да ги по4вам не само заради рахита, но и заради ниския хемоглобин.
Не ми се искаше да ги давам още,ама ако ще повлияят на хемоглобина....
Много деца имат "по-разлято" коремче, приличащо на "жабешко". Това също не е белег на рахит.
Не захранвайте преди 5.5-6 месец.
Виж целия пост
# 12
На мен хемоглобин 104 на 3-месечно бебе не ми изглежда никак нисък newsm78
Виж целия пост
# 13
И на нас вчера ни поставиха същата диагноза с опипване на ребрата!
Каза да давам по 2 капки Вигантол и повече слънце. Получавало се при т.нар "бързорастящи бебета" ми каза док. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА!!!
А за потенето- как да не се поти, като навън е 38 градуса?!?!?
Виж целия пост
# 14
И на нас вчера ни поставиха същата диагноза с опипване на ребрата!
Каза да давам по 2 капки Вигантол и повече слънце. Получавало се при т.нар "бързорастящи бебета" ми каза док. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА!!!
А за потенето- как да не се поти, като навън е 38 градуса?!?!?


Внимание!
Диагноза рахит не се поставя 4рез опипване на ребрата!
За тази цел се правят кръвни изследвания и снимка!
Всеки добър педиатър би трябвало да го знае. ooooh!
Аз ли4но бих била много внимателна с Вигантола.Този витамин е токси4ен във високи дози и може да доведе до отлагане на минерали в сърцето,дробовете и бъбреците.
За възрастните натряване с вит.Д настъпва след приемане на 50,000 единици на ден,за бебета дозата е 1000 единици.
15мин. навън са достатъ4ни за малките,за да си набавят необходимата доза!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия