ССК - София - въпроси, активисти, лактивисти

  • 421
  • 7
Уважаеми кърмещи и подкрепящи кърменето от София,

Както знаете, или не знаете (съвсем не е задължително да знаете) в събота плакатите, отпечатани за ССК кампанията за София ще бъдат готови в събота (защото печатаме във Варна) и в понеделник ще пристигнат в столицата по куриер или по друг начин. Плакатите са предназначени да бъдат поставени в стаите на родилните отделения на болниците в София, акредитирани по програмата "Болници, приятели на бебето". Давам тези разяснения само защото и аз знам само толкова. Въпросите ми са: има ли разрешение от шефовете на болници, респ. от шефовете на родилни отделения тези плакати да бъдат поставени в стаите? Ако има такова разрешение, то в кои болници ще се поставят плакатите. Питам също колко плаката ще са необходими и кой ще ги поставя. Тук е мястото да кажа, че аз събрах сумата, необходима за отпечатването на плакатите от приятели, подкрепящи кърменето. Затова много ме вълнува тяхната съдба. Също много се вълнувам и настоявам информацията, която дават, да достигне до току що родилите момичета. Защото те имат страхотна нужда от нея. За да кърмят бебетата си максимално дълго. Или изобщо да кърмят.

Предполагам, че всички са много ангажирани с останалите прояви в тазгодишната кампания, но, моля да ми дадете яснота по поставените въпроси.

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Смърфи а знае ли се поне кои са болниците "Приятели на бебето!"?
Виж целия пост
# 2
До колкото знам за София тези болници са - Майчин дом, Св.София и 2-ра градска.
Виж целия пост
# 3
От тях май само 2-ра градска е акредитирана, а другите работят по програмата...
Виж целия пост
# 4
http://www.bebemamabg.com/index.php?option=com_content&task= … =19&Itemid=38 Инфо от тук Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Хубаво. Всичко това е хубаво. Можем да разберем кои са тези болници. Въпросът ми е друг. Доколкото знам, активистите за София, с помощта на "Заедно с децата" трябваше да разговарят предварително с шефовете на отделения за разрешение за плакатите. Вие как си представяте акцията? Събираме се няколко майки, въоръжаваме се с тиксо и търпение и тръгваме да обясняваме кои сме и за какво се борим. Кой ще ни пусне в родилните отделения? Във 2ра градска изобщо не пускат външни хора в отделението - как ще се лепят плакати там? От опит знам, че така не се правят нещата.
Някой не е ли направил някакви предварителни уговорки? Хедра, Емем? Останалите Ла Лече в София?
Виж целия пост
# 6
Няма да е много просто.
Хубаво е да имате познат лекар и той да поеме ангажимента.
И за родилните домове е по-важно да има брошурки с полезно инфо, дето да се раздават... а плаката е само с възпитателна цел.
Виж целия пост
# 7
Няма да е много просто.
Хубаво е да имате познат лекар и той да поеме ангажимента.
И за родилните домове е по-важно да има брошурки с полезно инфо, дето да се раздават... а плаката е само с възпитателна цел.
Firebird, става дума за два материала, които имат томно информативен характер и които усровно нарчаме плакати заради размера им - А3. Едното е с инфо за правилното поставяне на гърдата, а дугото - т.нар. табличка на Пупон, но на български. Сега не мога да ти намеря линковете, но ги има пускани по др. теми
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия