Ново инфо за АНТИ Д -ИМУНОГЛОБУЛИН

  • 4 740
  • 37
Туй ми го прати свеки,тя работи в НЦХТ.Умната ни "държава " е решила българското Анти Д да минава през посредник.Копвам директно информацията:

 ЛЕКАРСТВЕНИЯТ ПРОДУКТ АНТИ Д -ИМУНОГЛОБУЛИН - НЦХТ, ПРОИЗВЕЖДАН

В НЦХТ, СОФИЯ, СЕ ПРОДАВА ЧРЕЗ ФИРМА БУЛМАР – СОФИЯ 1612, УЛ. „ КОСТЕ –

НЕЦ “ № 1; ТЕЛ. 953 24 61 , 953 24 62

За цената-не можа да ми каже.
Виж целия пост
# 1
Ми поне е добре, че започнаха да произвеждат и българско. Че аз като раждах, имаха само вносно, което струваше около 160 лв. и НЗОК не искаше да го плаща, та сами трябваше да си го купуваме.
Виж целия пост
# 2
Цената е 25лв. или малко повече.
Виж целия пост
# 3
И не са точно на ул. Костенец, а малко по-забутано бл.26, вх. А, ап.18, ж-к Лагера. Най-добре им се обадете предварително.
Виж целия пост
# 4
Това се казва добра новина.  Hug

Преди два месеца ме накараха да си я платя, ама аз се опънах и си потърсих правата. Накрая естествено ми я сложиха без пари, но поне сега ще има алтернатива.
Виж целия пост
# 5
Мъжът ми ходи преди две седмици да вземе ваксината от въпросната фирма БУЛМАР.
Наистина струва 25 лева.
Сега фирмата се намира насред някакви пущинаци, които са доста трудни за откриване, но служител казал на мъжа ми, че ще се местят съвсем скоро.
Тъй че наистина по-добре предварително да им се обадите.
Виж целия пост
# 6
И аз си я плащах - 160лв + изследването на бебето - 60лв, егати смотаната държава  #Cussing out а пък сградите и колите на здравната каса може да са чисто нови  #Crazy
Виж целия пост
# 7
Извинете,че питам, но тази ваксина за какво е ? Търсачката нещо не работи.
Виж целия пост
# 8
Извинете,че питам, но тази ваксина за какво е ?

Бие се до 72 часа след раждане на майките с отрицателен резус фактор.
Позволява да продължите "производството" на наследници, ако таткото е с положителна кръвна група.  Wink
Виж целия пост
# 9
Извинете,че питам, но тази ваксина за какво е ?

Бие се до 72 часа след раждане на майките с отрицателен резус фактор.
Позволява да продължите "производството" на наследници, ако таткото е с положителна кръвна група.  Wink
да допълна, ако майка с отрицателен резус е родила бебе с положителен резус фактор
Виж целия пост
# 10
 да допълна, ако майка с отрицателен резус е родила бебе с положителен резус фактор
[/quote]

Да, но тъй като няма почти няма начин да се знае предварително кръвната група на бебока, щеш не щеш трябва да се запасиш предварително. Щото като знаем качеството на здравната ни система  #2gunfire , едва ли ще ти го дадат без разправии, а и не е много удачно таткото да търчи напред-назад, притискан от срокове.
Поздрави!  Hug
Виж целия пост
# 11
щом това не е по избор, задължително трябва да го поемат тия гадове от касата
Виж целия пост
# 12
щом това не е по избор, задължително трябва да го поемат тия гадове от касата

Да не спамя темата, ама не мога да се въздържа...  #Cussing out
Той на документи ти се полага, разбира се. Както ти се полага и определянето на кръвната група и изследването на антителата (пак свързани с резус фактора). Само че като идеш в частните лаборатории, които работят със Здравната каса (тъй като антителата специално не се правят в държавните, щото нямат нужната техника) с талон от гинеколога, всички те гледат ей така  Shocked . И викат: "А бе, ние работим със Здравната каса, ама при нас това не може...."  bash И навсякъде си плащаш.  newsm50
Тъй че по-добре да сме подготвени отрано и за своя сметка, отколкото после да стане някоя беля, заради стиснатата ни държава! #Sniper
Виж целия пост
# 13
В Св. София през 2003г. ми биха анти Д без никакъв проблем , просто след раждането направиха необходимото изследване на бебока , доидоха съобщиха ми коя кръвна група е и че е с положителен резус , след което ми поставиха инжекцията без пазарлъци. В същата болница правят и изследванията за антитела но аз не знаех , че касата ги покрива и си ги платих като поп , тогав бяха 20лв. и трябваше да ги правя три пъти.
Виж целия пост
# 14
В Св. София през 2003г. ми биха анти Д без никакъв проблем , просто след раждането направиха необходимото изследване на бебока , доидоха съобщиха ми коя кръвна група е и че е с положителен резус , след което ми поставиха инжекцията без пазарлъци. В същата болница правят и изследванията за антитела но аз не знаех , че касата ги покрива и си ги платих като поп , тогав бяха 20лв. и трябваше да ги правя три пъти.

Явно за три годинки нещата са се променили доста.  Thinking
Сега единственото държавно учреждение, където могат да ти направят изследване за антитела, е Центъра по хематология и трансфузиология (не този до Ракова болница, а този, който се намира зад хотел "Принцес"). Само че като отидеш да питаш, излиза една начумерена дебела лаборантка, която още от вратата те почва, че тия изследвания били платени и ти се кара, сякаш искаш да й откраднеш нещо.  #Crazy После ти казва, че цената е 47 лева и трябва да чакаш от три дни до една седмица, докато станат резултатите.  #2gunfire
Аз също ги правих три пъти, но в частна лаборатоия, където все още струват 20 лева, а стават готови за три часа.  bg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия