Съвети за домакинята

  • 4 324
  • 29
Днес разглеждах стари списания и прочетох много интересни неща,които ме провокираха да пусна тази тема.Незнам само дали заглавието пасва,но...
   Момичета мисля,че тази тема ще е от ползва за всички newsm78.Идеята ми е всеки да сподели "малките си тайни" и полезни съвети за неща,с които всяка от нас се сблъсква.Например как да прогоним хлебарките,как се справяме с мравки,как съхраняваме продукти и т.н.Ето малко от мен
1.Молци-поставете в стаята съд със солена вода и в нея ще се съберат молците от стените и таваните.
2.За паяжините-забършете ъглите на таваните с кърпа,потопена в 100гр.оцет и 100гр. вода
3.Мухите и комарите бягат от миризмата на босилека-поставете китка босилек на прозореца,за да не влизат в стаята
Сега е ваш ред,ако открия още нещо ще пиша пак. Peace
Виж целия пост
# 1
http://magi.triada.bg/article.asp?topic=MA  Wink
Виж целия пост
# 2
В едно списание четох ,че петуниите действат както босилека за комарите.
Против мухъл се забърсва с оцет и се оставя за малко и после се отмива.
Виж целия пост
# 3
Индрише на балкона също гони комарите!
Виж целия пост
# 4
За да не ви люти докато режете лук,след като го обелите го накиснете за малко в студена вода Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Такива съвети за домакинята аз си ги колекционирам от година, а може би и повече Simple Smileот списание "Журнал за жената".За тези, които не знаят, там има една рубрика "Практични съвети"на-вече за готвене, чистене, цветя и др.Даже съм си направила папчица и всяка седмица като си го купувам, тази страничка със съветите си я късам и обратно в папката Препоръчвам на всеки това чудесно списание:)
Виж целия пост
# 6
Белла, аз оттам научих, че като си пресолиш ястието може да сложиш една гъба печурка в него да абсорбира солта.
Виж целия пост
# 7
Белла, аз оттам научих, че като си пресолиш ястието може да сложиш една гъба печурка в него да абсорбира солта.
Може, има още много такива съвети, ако си пресолиш ястието какво да сложиш за да неутрализира солта.Това което съм запомнила, беше следното:за идеално чисти прозорци, витрини, огледала и пр.винаги се бършат от вътрешната страна вертикално, а от външната-хоризонтално с вестник.Стават огледално чисти WinkИзпитано е хиляда пъти, вервайте ми
Виж целия пост
# 8
А потъмнели прибори как се чистят?
Виж целия пост
# 9
по повод мухъла, да питам- на уплътнителната гума на хладилника ми се появи едно такова черно, мисля че е мухъл. Чистя го, то пак се  появява. Някой да е имал подобен проблем и да се е справил?

За гуменото уплътнение на пералнята пък да не говорим- там понеже се получава един улей, вечно пълен с вода, не мога да ви опиша каква гняс е колко ми е отвратно като го чистя.

та ако някой има решение на проблема ми.... smile3511 newsm17
Виж целия пост
# 10
Опитай с оцет ,остави намазан хладилника за едно денонощие и после го измий с веро
Виж целия пост
# 11
За гуменото уплътнение на пералнята пък да не говорим- там понеже се получава един улей, вечно пълен с вода, не мога да ви опиша каква гняс е колко ми е отвратно като го чистя.

та ако някой има решение на проблема ми.... smile3511 newsm17


Пера всеки ден , а пералнята ми е вече на пчти 6 години- нямам плесен или мухъл или нищо подобно по нея, но никога не затварям вратата й. Винаги се проветрява и досега да чукам на дърво - нямям проблеми. Пробвай да я почистиш основно и започни да й оставяш вратата отворена.
Виж целия пост
# 12
ами нещо против хлебарки? Cry
Виж целия пост
# 13
искам да кажа за лука нещо много интересно-четох го в последния брой на списание "Меню"- когато белите или режете лук,за да не ви люти на очите,изплезете си езика и той,понеже е влажен, поема тези летливи вещества,които парят,когато стигнат до очите ::звучи малко шантаво,ама наистина действа Blush
Виж целия пост
# 14
а ако носиш лещи, лукът не люти на очите Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия