Моля ви,кажете как да постъпя в тази ситуация?

  • 1 812
  • 19
Момичета,притеснена съм ужасно много.Бившият ми съпруг е в Испания от почти 4 г.От тогава не е виждал детето  и дори не е питал как е.Сега ми прати смс ,че ще се връща за 1 месец и иска да го види.Аз не искам да допусна това,защото детето дори няма спомен за него.То беше на 2 години,когато го видя за последно.Не мога да причиня това на детето си.Как да му кажа "Това е баща ти" и след това донора пак да си тръгне и след 4 години пак да се появи и аз какво пак да кажа "Ами ето го пак татко ти".Объркана съм.Единственото,в което съм сигурна е,че не искам да се среща с детето.Но не знам какво да измисля,за да не го допусна това.Пуснах тената и във Въпроси към адвокати,но там нямам отговори.Моля ви,дайте ми някакъв съвет Praynig
Виж целия пост
# 1
Ако бях на твое място не бих се противила на срещата им.... все пак той е баща на детето. Предполагам,че това ще разстрой детето,но мисля,че трябва да се познават все пак. Пробвай поне, пък за по нататъка ще решиш, като видиш как реагират на срещата и двамата, как се държи бащата, как го преживява детето....
Виж целия пост
# 2
Може да се съгласиш - вярно е! Но по същия начин можеш да изчезнеш с някакво извинение! В края на краищата всеки да си сърба каквото си е надробил. Аз не бих имала угризения  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ако бях на твое място не бих се противила на срещата им.... все пак той е баща на детето. Предполагам,че това ще разстрой детето,но мисля,че трябва да се познават все пак. Пробвай поне, пък за по нататъка ще решиш, като видиш как реагират на срещата и двамата, как се държи бащата, как го преживява детето....
Имам много причини да не искам тази среща.Просто ги спестих ,не искам да влизам в подробности .Писала съм ги в други теми и не искам пак да ви занимавам.Просто искам да знам,ако имате някакъв опит,дали има  законен начин да му забраня?!
Виж целия пост
# 4
Ако имате развод и в решението е упоменато, че бащата може да вижда детето в определени дни и часове, а той се появи не тогава, какво ти пречи да му откажеш. Иначе законно да търсиш правата си е дълга и широка - трябва да водиш дела и да доказваш, че е опасен за малкото. При положение, че Той не се е интересувал толкова време, аз не бих била съгласна също. Бих завела детето някъде, за да не може да го види.
Виж целия пост
# 5
Ами няма законен начин. Поне не бърз такъв.

Но наистина можеш да изчезнеш. Зависи за колко време се връща бившия, има ли къде да отидеш, той може ли лесно да те намери и прочие.

Все пак бих те посъветвала да го направиш само ако бившият е заплаха за физическото и психическо здраве на детето. Иначе според мен е по-добре детето поне да види баща си, така ще го познава, ще знае, че го има, пък дори и да го вижда на 4 години веднъж.
Виж целия пост
# 6
Ами все някой ден ще трябва да обясниш на детето нещо за баща му. Според мен твоя вариянт, след като човека е далече, е почти идеален:) Обясняваш на дечко, че ето този е татко му, но живее далече и затова не може да го вижда, казваш, че има татковци, които не могат да се грижат и да са всеки ден с децата си и той е от тях, но пък то си има мама и изреждаш всички роднини. Също обясняваш, че просто хората са различни и понякога не се разбират, затова се разделят и така е станало и с вас. Че просто е важно да го познава, за да знае кой е баща му и толкова. И че понякога, когато той идва в БГ веднъж на сто години може да му позволяваш да го вижда, ако то самото иска.
Ами в  общи линии аз това бих казала. Да ти кажа точно в момента пари давам, нашия БНД да е  в чужбина, щото това много улеснява обяснениятя, нашия е на 10 мин. път и тя непрестанно пита за него, влезнала е в някакъв любовен период към него и само за него пита.... а той пък се присеща за нея ведъж на месеца та, ако беше далече много щеше да ми е лесно:))
Виж целия пост
# 7
Ами все някой ден ще трябва да обясниш на детето нещо за баща му. Според мен твоя вариян,т след като човека е далече, е почти идеален:) Обясняваш на дечко, че ето този е татко му, но живее далече и затова не може да го вижда, казваш, че има татковци, които не могат да се грижат и да са всеки ден с децата си и той е от тях, но пък то си има мама и изреждаш всички роднини. Също обясняваш, че просто хората са различни и понякога не се разбират, затова се разделят и така е станало и с вас. Че просто е важно да го познава, за да знае кой е баща му и толкова. И че понякога, когато той идва в БГ веднъж на сто години може да му позволяваш да го вижда, ако то самото иска.
newsm10
Виж целия пост
# 8
Здравей Малвина.Разбирам притеснението ти и то е нормално.Детето ще го види в твое присъствие и то благодарение на добрата ти воля./ако се съгласиш му го напомни/.Няма лошо да знае кой е баща му.Виж как ще реагира детето и на момента прецени как да постъпиш за по-нататък.Детето така или иначе страда поради 1 или друга причина/виждам моето дете-2.8г как страда/Сигурно ти е задавало ? и си отговаряла някак си.Нека само да си направи извода че -да,баща му е,но на документи-не се грижи за него,не живее с него....Моята дъщеря ми казва че щом тати не е до нея когато и е лошо и не я гушка вечер  значи не я обича много а малко.Трудно ми е да го приема,но тя сама така си обеснява нещата.А е толкова малка.Не чуствай вина каквото и решение да вземеш за срещата.С теб съм духом Hug
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви ,момичета.Поговорих с детето ,че баща му иска да го види и т.н.Но то е категорично,че не иска да вижда този човек.Каза ми:"Мамо,не искам да се срещам с някакъв мъж,когото не познавам.Моля те,не ме карай.."Не си мислете,че съм му говорила страхотии за баща му.Обяснила съм му отдавна,че мама и татко не искаха да живеят заедно ит.н.Докато един ден то ми каза ,че Б. не му е баща.Бащите играели с децата си,грижели се когато са болни...Затова този човек не му е баща..На 6г.е ,но мисля че разбира всичко много добре,че си е разсъждавало и има мнение.Не смятам да му ровя повече в душицата.Просто му казах,че ако иска да се сртещне ,то нека да ми каже..

П.П.Същият този загрижен "татко" , за 3-тия рожден ден на детето прати смс със съдържание: за мен детето е само един хубав спомен и нищо повече.
Просто...какво да говорим...
Виж целия пост
# 10
Тогава му откажи да се срещат и да си гледа работата, спомените са за това да са в миналото, така му кажи, ама се ядосах #Cussing out #Cussing outБраво на детенцето ти, че така добре се е ориентирало в ситуацията. Не вярвам да тръгне за месец в БГ да създава дертове със съдилища и прочее, така че IGNOR и това е.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви ,момичета.Поговорих с детето ,че баща му иска да го види и т.н.Но то е категорично,че не иска да вижда този човек.Каза ми:"Мамо,не искам да се срещам с някакъв мъж,когото не познавам.Моля те,не ме карай.."Не си мислете,че съм му говорила страхотии за баща му.Обяснила съм му отдавна,че мама и татко не искаха да живеят заедно ит.н.Докато един ден то ми каза ,че Б. не му е баща.Бащите играели с децата си,грижели се когато са болни...Затова този човек не му е баща..На 6г.е ,но мисля че разбира всичко много добре,че си е разсъждавало и има мнение.Не смятам да му ровя повече в душицата.Просто му казах,че ако иска да се сртещне ,то нека да ми каже..

П.П.Същият този загрижен "татко" , за 3-тия рожден ден на детето прати смс със съдържание: за мен детето е само един хубав спомен и нищо повече.
Просто...какво да говорим...
Щом не иска - не го карай, не го насилвай да прави нещо което не иска. А и това съвпада и с твоите желания, нали  Wink
Моята дъщеря изговори подобни нещо преди седмица, че бащите били за това да са до децата си, да ги обичат, да си играят и да ги водят насам натам и следователно "баща й" не бил истински баща.
Мисля, че нашите дечица помъдряват и съзряват много по-бързо отколкото предполага ме  newsm78
Виж целия пост
# 12
Извинявай, Малвина, аз да питам  Embarassed плаща ли издръжка бащата?
Виж целия пост
# 13
Извинявай, Малвина, аз да питам  Embarassed плаща ли издръжка бащата?

Да плаща я,но по принуда.Ако не я плаща,ще има проблеми при влизане е страната..И понже се разведох с ДВ,едва когато си дойде в Бг разбра ,че има да плаща сума със задна дата.Бях наречена измамница,мръсница...и т.н.Била съм го измамила....Пълни абсурди... Close
Виж целия пост
# 14

П.П.Същият този загрижен "татко" , за 3-тия рожден ден на детето прати смс със съдържание: за мен детето е само един хубав спомен и нищо повече.
Просто...какво да говорим...
Той нормален ли е???
Какво се учудвам,повечето мъже са лишени от чуства.Те просто са егоисти.
Не разтройвай детето щом неиска.Незнам как ще отбиеш атаката на бащата.Няма ли законен начин-щом години не се е състоял режима на свиждане,да отпадне изобщо такъв?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия