За епидуралната упойка

  • 1 576
  • 27
Изчетох повечето теми за нея, но това което ме интересува е, какво точно е усещането от поставянето и, все пак се поставя в гръбнака и най-малкото трепване, може да е фатално, поне така си мисля. В някои теми пише, че предварително се слага обезболяваща упойка на мястото, но знам че в болницата в която искам да раждам, не слагат, да настоявам ли за такава? Споделете опит, ще съм благодарна, защото съм голяма пъзла Embarassed, и най-вече много ме е страх за бебето  Praynig
Виж целия пост
# 1
Не може да не ти сложат местна упойка.
Усещането е от мравчици и после хлад по протежението на гръбнака. При всяко вкарване на обезболяващо се усеща отново този хлад.
Не се плаши, няма страшно!
Виж целия пост
# 2
здравей Милена,
аз раждах с епидурална и да ти кажа честно преди д ми я сложат не ме болеше, но след поставянето започна да ме боли. Вече мина почти година от раждането и ме наболява мястото където ми е поставяна (казват че винаги ще ме боли) Та ми мисълта ми е ако искаш помисли да не слагаш упойка въпреки че имаше една жена която раждаше с мен и като и сложиха упойката заспа, а преди това доста я болеше. Самото поставяне не е болезнено само дето е трудно да не мърдаш от контракциите и да се наведеш както трябва с този корем, но няма страшно дишаш дълбоко и всичко минава
Виж целия пост
# 3
Здравей,Милена.И мен много ме вълнува този въпрос.Във форума има много противоречиви мнения. ooooh!
Виж целия пост
# 4
Епидуралната упойка се слага в гръбнака, но там където вече няма гръбначен мозък. Може да възникне пробем ако се засегне някой нерв, но обикновено е временно и минава.
При самото поставяне се усеща боцкане с игла - не е по болезнено от инжекция и е за момент. При мен лично след като я сложиха не съм усещала иглата или как ми се влива упойката.
За бебето май няма от какво да се опасяваш, поне що се отнася до упойката. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Не мога и да си помисля да раждам без епидурална, искам малко от малко да съм по-спокойна, голям страх ме гони ежедневно, дали изобщо ще се добера до раждане. Аз съм с ендометриоза, исках да раждам секцио, за да ме огледат по време на операцията, но размислих, искам да "присъствам" на раждането, за мен това бебе е много важно, много изстрадано и чакано, не че при други обстоятелства не би било така, но просто ме е страх, искам всичко да е наред. Не ме притеснява и болката от раждането, колкото както казах това че се поставя в гръбнака и е важно да е от специалист, нали така?Да не трепна, подскоча  Embarassed
Виж целия пост
# 6
При мен болката от контракциите така се беше засилила, че когато дойде време за упойката не се изплаших и за момент от нея, а само си отдъхнах. Анестезиологът изчаква преминаването на контракцията и след това поставя упойката. При мен изчака цели 3 контракции, освен това ме държеше и акушерка, за да не помръдна случайно по време на поставянето. Истината е, че аз не усетих абсолютно нищо при убождането, а след това чувствах хлад по време на вливането й, но е приятно. След 15 минути наистина ми се доспа. След раждането не съм имала никакви оплаквания или странични ефекти от упойката.
Виж целия пост
# 7
Не усетих нищо при поставянето й, може би само леко боцване, но и аз бях в несвяст от болката от контракциите и може затова да е. А при вливането на течността се усеща като полазване на гърба и лек хлад. Даже е приятно.
При поставянето те държи акушерка за раменете, а гърба е извит максимално, като котка преди атака (ама как го обясних само Laughing). Не съм имала никакви негативни реакции от упойката.Само усещането от пролазване и хлад по гърба го получавах около два месеца след това няколко пъти на ден, но пак казвам не е неприятно усещане. Мисля че се получава докато се възстановят обвивките на гр. мозък от пробождането.
Виж целия пост
# 8
И моите контракции вече бяха толкова силни , че се молех да ми сложат упойката. Нищо не усетих, в сравнение с контракциите преди това. След това краката малко поизтръпват и лично при мен ги чувствах като кашкавалени докато отида от предродилна в родилна зала. След това болката понамалява , но неизчезва напълно , а контракциите са като при силен цикъл  Peace
Не се притеснявай , всичко хубаво и здраво бебче!  Hug
Виж целия пост
# 9
Аз не усетих нищо при поставянето на упойката,само лекия хлад ,стоплянето на постоянно студените ми дотогава крака и блаженството от това ,че нищо вече не ме боли!Така че спокойно,няма нищо страшно от самата упойка,аз дори мръднах за момент,анестезиолога ме помоли да се съсредоточа и да не трепвам повече,та дори и с това леко потрепване,нямам никакви последици(и слава богу,де).След това също нямаше странични ефекти,мястото не ме е боляло,усещах го известно време,но отмина.Аз съм от жените ,който твърдо препоръчват епидоралната упойка!Леко раждане и не се притеснявай,мисли позитивно!  bouquet
Виж целия пост
# 10
  Милена, не се притеснявай отсега/виждам в коя седмица си Wink/, виж в коя съм аз и още,честно казано,не съм се размислила по този въпрос  WinkПостарай се да се наслаждаваш на предстоящите месеци,дано да караш лека бременност-моята е такава и ако ме питаш,хич не бързам да свършва Grinning-състоянието и усещането,когато бебчо рита,е неповторимо!!!
  Искам да ти кажа,че и на мен ми откриха ендометриоза и 2 седмици по-късно забременях-всичко си върви нормално,изследванията ми са супер,така се и чувствам Peace.Забременяването и при мен беше много трудно-5 години чакаме това дете,така че те разбирам напълно!Отпусни се и леко бременеене HugКато наближи момента,тогава ще решиш за упойката-аз така съм решила да сторя!
Виж целия пост
# 11
Не мога и да си помисля да раждам без епидурална, искам малко от малко да съм по-спокойна, голям страх ме гони ежедневно, дали изобщо ще се добера до раждане. Аз съм с ендометриоза, исках да раждам секцио, за да ме огледат по време на операцията, но размислих, искам да "присъствам" на раждането, за мен това бебе е много важно, много изстрадано и чакано, не че при други обстоятелства не би било така, но просто ме е страх, искам всичко да е наред. Не ме притеснява и болката от раждането, колкото както казах това че се поставя в гръбнака и е важно да е от специалист, нали така?Да не трепна, подскоча  Embarassed

Аз раждах секцио с епидурална в Майчин дом-Варна при д-р Яков. Не усетих абсолютно нищо нито от боцването, нито от вливането. А едва ли си по-голяма пъзла от мен. Аз съм най-голямата  Mr. Green. Така че споко, това ще ти е най-малкия проблем. Лично при мен най-най-гадното беше самото чувство да не усещам нищо от гърдите надолу.Освен това и ми се повдигаше и ми беше много лошо. Ама не исках да ме приспиват.
Виж целия пост
# 12
Az rajdah bez upoika, i za tova neznam kak stojat neshtata s upoikite.
Виж целия пост
# 13
Аз също раждах с епидурална. Изобщо не ме боля при поставянето. Всъщност този хлад, който се усеща е от самата течност по тръбичката, а не че нещо ти става в гръбнака. Понеже има една тръбичка, по която се спуска течността, а ти лежиш на нея, затова се усеща този хлад.
Аз родих доста леко с тази упойка.
Виж целия пост
# 14
От всичко, което съм прочела и знам за епидуралнта, съм напълно убедена, че това е една благина, която не само че спестява мъките, но и доста ускорява получаването на пълно разкритие. Мисля, че няма риск от поставянето й, защото тя не се бие в самия гръбначен мозък, а в м/упрешленното пространство - дура, от където е и името й.
Аз също съм голяма бъзла, но не искам секцио, а нормално раждане с епидурална, само че ме гони съмнението, че моята док. не привърженик на упойката. Има ли майки, раждали при д-р Джонгова, на които им е поставена епидурална? Моля ви споделете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия