Нещо за боядисване на дреха у дома?

  • 21 188
  • 10
Знаете ли нещо, с което мога да боядисам дреха (тип тензухена)? Не ми се носи специално на боядисване, искам да и сложа един нюанс, оранжева е , искам нещо червеникаво да стане, да прикрия избеляло.
Да знаете някакъв трик, с какво да боядисам?


П.П. Бяха ми казали тук във форума чай от жасмин, но не го намирам никъде в магазините Sad
Виж целия пост
# 1
С люспи от лук за кафеникав или жъл цвят ,зависи колко дълго ги киснеш,но това съм го чувала не съм го пробвала Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
daffodil, аз едно време си боядисвах в пералнята - но 60 градуса, в последната вода се слага оцет. Боите се купуват - за памук, щом ще боядисваш тензух. Но ако в блузата има и изкуствена материя, може да се боядиса неравномерно - изкуственото не поема добре памучната боя.
След процедурата можеш да пуснеш 1 празна пералня за почистване. Не знам дали си струва само за 1 блуза. Аз боядисвах повече неща, такава беше модата.
Виж целия пост
# 3
С люспи от лук за кафеникав или жъл цвят ,зависи колко дълго ги киснеш,но това съм го чувала не съм го пробвала Rolling Eyes

И аз това щях да предложа.
Друго , за което се сещам е орехова шума - за кафеникаво.
Червено цвекло - за червеникаво.
Коприва.

Обаче не съм пробвала с нито едно да боядисвам дрехи.

По-добре си купи боя  Peace
Виж целия пост
# 4
Купи си боя за съответната материя и боядисвай смело PeaceНа самата боя има описание-как колко и т.н.

Аз преди няколко месеца си боядисах два 4ифта панталони от зеленикаво в 4ерно GrinningВсе още си ги нося с кеф Wink
Виж целия пост
# 5
Продават се бои за памук, всякакви цветове. По 1 лев струват при нас. Аз съм ползвала, но само черна.
Виж целия пост
# 6
Иренка, къде ги тия бои по левче? Искам и аз! Аз все на скъпи попадам, а имам сума избелели фанелки, които искам да си боядисам и нарисувам.
Виж целия пост
# 7
1. Първо... Ох къде има бои за памук или визкоза??   Моля адресче.МОЛЯЯЯ!!
2. Можеш да боядисаш тензухенко нещичко с боя за яйца, щом е малка дрешката..., но не е наситен цвета. Спазвай указанията за боядисване на яйца.. барабар с оцета накрая.  Предполагам , че с по- гореща вода ефекгъг ще е по силен.  Опитай.   Боички още се намират по магазините.Simple Smile))  става   Щовме за блузка.. поне 2 носения  имаш.- Без да са ти червени подмишниците   де...Simple Smile)
Виж целия пост
# 8
Мерси на всички, ако някой ми каже и от какъв тип магазин се купуват такива текстилни бои... Hug
Боя за яйца май е изключено да намеря по това време на годината  newsm78
Виж целия пост
# 9
Във всички магазини за художници, обикновено там продават и рамки, с което са по-известни. Знам такъв, но във Варна-има всякакви бои и никога няма да ползваш лук и пр.
Виж целия пост
# 10
    Боята за яйца не я изключвай като краен вариант, гледам че още ги продават, а текстилни бои съм въждала и във магазин за кинкалерия или в магазин за прежди
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия