Отстаняване на миома

  • 1 767
  • 9
Мили мами,
Оптах се да изровя неЩо по темата, но не успях
 Sad
По време на бременнотта ми откриха миома, на профилакти4ния преглед 6 месеца след раждането се оказа 4е ве4е са две(5на 6 см и 4 на 3 см от вътреШната страна на матката)Гинекологът ми препоръ4а операция и ме прати на консултация в университетска болница.Някои имали инфо как то4но се осъЩествява подобна операция?
Благодаря  предварително
Виж целия пост
# 1
Погледни тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10302
Виж целия пост
# 2
По време на моето секцио откриха и съответно изрязаха миома голяма почти колкото главата на бебето. Цялата операция  мина успешно и се възстанових много бързо.

Предполагам, че и на теб ще ти направят операция като за раждане със секцио. Няма нищо страшно, операцията е рутинна, но все пак не е лошо да проучиш в чии ръце ще се окажеш. Бързото възстановяване, освен от самата теб, зависи и от хирурга, който е рязал.  Sign Exclamation

Прочети инфо за секциото и ще добиеш представа за това, което ти предстои.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за инфото моми4ета,
Шани тожа го видях в4ера, но при мен няма да отстраняват матката , а миома, заЩото идеята е след това да последва бременност.
Pilence -74,  на мен съоЩо ми правиха секцио, но тук не се процедира двете операции да се правят наведнъж ooooh!
Благодаря  оЩе веднъж
Виж целия пост
# 4
Цитат на: sl
Благодаря за инфото моми4ета,
Шани тожа го видях в4ера, но при мен няма да отстраняват матката , а миома, заЩото идеята е след това да последва бременност.
...


sl - искрено се надявам да мине всичко благополучно при теб и да имаш и 2-ро детенце.  Praynig
Дано не съм те обидила неволно.  Embarassed
Желая ти късмет!  Close-mas:
Виж целия пост
# 5
Цитат на: sl

Pilence -74,  на мен съоЩо ми правиха секцио, но тук не се процедира двете операции да се правят наведнъж ooooh!
Благодаря  оЩе веднъж


Много странно Rolling Eyes  Защо да не са го направили при самото секцио?! От какъв зор ще те режат наново, като са могли да ти го спестят.  ooooh!  Шантава работа.
Виж целия пост
# 6
Имам 3 миоми и при секциото не ги махнаха, защото не са "на краче", а са в самата стена на матката, нещо от рода на "имтрамурално, субсерозно" ама не ги разбирам тези термини, така че може и да не са точно така! Казаха да ходя на профилактични прегледи и ако не нарастват и не правят проблеми, не е необходимо да се махат. Най-голямата ми беше 7 см. като я откриха, сега намаля на 5 см. след раждането. Според докторите бременността е най-доброто лекарство за миомите, има вероятност да се калцират и да не нарастват повече. Твоята защо искат да я махат, нараства ли?
Иначе аз забременях и родих без да ми създават проблеми, бих искала да родя още едно дете и тогава да режат каквото искат, преди това ми се струва рисковано.
Виж целия пост
# 7
Не всички миоми се махат при секцио - зависи каква е. Аз също имам миома, но ме бяхапредупредили, че няма да се маха при секциото. Ходих за второ мнение при друг специалист и тя изрично ми каза, че ако някой иска да махне такава миома да бягам далеч. Пиша това като илюстрация, че случаите са различни и преценката е индивидуална.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: nikol78
Имам 3 миоми и при секциото не ги махнаха, защото не са "на краче", а са в самата стена на матката, нещо от рода на "имтрамурално, субсерозно" ама не ги разбирам тези термини, така че може и да не са точно така! Казаха да ходя на профилактични прегледи и ако не нарастват и не правят проблеми, не е необходимо да се махат. Най-голямата ми беше 7 см. като я откриха, сега намаля на 5 см. след раждането. Според докторите бременността е най-доброто лекарство за миомите, има вероятност да се калцират и да не нарастват повече. Твоята защо искат да я махат, нараства ли?
Иначе аз забременях и родих без да ми създават проблеми, бих искала да родя още едно дете и тогава да режат каквото искат, преди това ми се струва рисковано.


Да, така се получава понякога. При първото ми секцио ми откриха миомен възел 2,8см.
По време на второто секцио беше намалял. А месец след него на профилактичен прегелд ми казаха, че е 1,8см вече и е калциран Sunglasses
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви мили мами
Шани, няма проблем, не си ме засегнала Close-mas:  Close-mas:
Просто съм много объркана, сигурно аз съм някакъв парадокс, защото преди да збременея намах ниЩо.
На една от ехографиите ми откриха миома 2 н 3см, а на контролната ехография преди седмица ве4е бяха 2.Много съм объркана , защото ми казаха, 4е при евентуална бременност неминуемо ще последва спонтанен аборт....
Благодаря ви за отговорите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия