Възможно ли е премахването на едното нощно хранене да оказва влияние...

  • 589
  • 5
 Здравейте мами! Искам да ви попитам възможно ли е премахването на едното нощно хранене това в 4 часа да окаже такова влияние, че вечер кърмата ми да не достига? Прочетох в библиотеката, че храненето между 3 и 8 са най-важни за производството на качествена кърма.
 А под кърмата ми не достига имам предвид поведението на бебчо - събужда се с мрънкане, достигащо до нервен плач, по време на кърменето в 6 и 9 вечерта суче като се дърпа от гърдата, пак захапва, ръмжи и мрънка, дърпа се ...  #Crazy абе просто е кошмарно. След такова кърмене, което продължава по половин час плаче и трудно се успокоява.
 Моля за съвет и благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Това повече прилича на кърмаческа стачка,или на колики,както го описваш.Погледни в библиотеката,има материали и на тези теми.
А кърменето в 4 часа как го махнахте?Бебо сам ли реши да не се събужда,или ти го залъгваш,докато дойде време за следващото хранене?Ако бебо просто спи и затова пропуска едно кърмене,не се притеснявй.Следи сигналите му и отговаряй на тях.Предлагай гърда винаги,когато е неспокоен-така хем ще си сигурна,че кърмата му стига,хем контактът с мама ще го успокоява.Не се притеснявай и късмет!
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. Кърмата ти винаги ще стига ако храниш на поискване, без значение от стрелките на часовника.
Много мами ще потвърдят, че това е "формулата на успеха".
А що се отнася до кърмата вечер - нормално и напълно естествено е да чувстваш гърдите си по-празни вечер. Но това съвсем не означава, че не можеш да задоволиш нуждите на бебчо. Все пак гърдите произвеждат и докато бебчо суче. Аз също преминах през тези тревоги, но се уверих, че това си е просто период.
Прочети за лактационните кризи. Нашите бебчета обичат да правят такива номерца Wink
Успех и търпение Hug
Виж целия пост
# 3
  Забравих да добавя, че давам редовно преди всяко хранене капки против колики и то такива, които доста ми ги похвалиха - Infacol английски. Мисля, че не са колики, защото плача не е както когато има, не свива крачета, а просто плаче нервно както когато е гладен - затова като добавим, че гърдите ми са видимо по-меки и малки по това време вечер си мисля, че не му стига кърмата.
  Иначе изчетох статиите за лактационната криза и стачките, но доколкото разбрах там процесът продължава по цял ден, а при нас през деня всичко е ОК и става така само с вечерното хранене.
  Може би просто трябва да увелича течностите следобед и да съм търпелива   Peace

 Така ли беше и при вас?

 А за нощното хранене - имам опит само от 2 нощи което съвпадна с вечерните изпълнения - дадох залъгалка и заспа скоро след това, след един час пак се събуди и дадох водичка - пак си заспа и така до 6 когато си го нахраних. Да ама снощи след като бях изпила доста солидно количество течности вечерта в 4 щях да се пръсна и му дадох да си ги цокне и двете  Embarassed и край с режима ни  Laughing
Виж целия пост
# 4
Както го описваш ми прилича по-скоро на нормалните вечерни номерца. Ако се пиртесняваш за количеството кърма тогава, то може на тези кърмения да предлагаш двете гърди по няколко пъти на хранене. Това с цел бебето да не губи интерес от намалялата струя. Докато суче от едната гърда, то предизвиква рефлекса на потичане, което е за двете гърди.

За кърменето през нощта бих те посъветвала да продължавате да се кърмите, ако бебето се събуди. Все още сте малки за отказването му. Препоръчва се чак след 6м. да се правят опити за отказване от нощното кърмене. Но до тогава може и самото бебе да си промени режима.
Виж целия пост
# 5
За бебе между 1 и 3 месеца поведението вечер да иска гърдата и после да се дърпа от нея е абсолютно нормално. И това няма връзка с количеството кърма - ако го храниш с биберон ще се държи по същия начин - няма да изпива млякото и след малко ще си иска пак шишето - ще по плюе пак и т.н. така, че всичко което се случва е просто период от израстването на бебето, през който то минава.
А за гърдите - да, нормално е да не изглеждат пълни вечер - и това няма връзка с това колко мляко има в тях. Просто урегулирането на кърмата започва да се усеща първо вечер, после от обяд и чак накрая изчезва сутрешното препълване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия