Май имам колит..:(

  • 2 835
  • 22
Здравейте..имам проблеми от 2 месеца със корема ми ..а май по-скоро със червата..дебелото.след като ям корема ми се издува и ме боли доста често ..и спрях да ям както ядях преди.Някои има ли си напредстава дали това е много сериозно?И какви са диетите..докато ида на лекар..тъй като живея в супер смотан град,в които ако ида на лекар най-много да не оживея ..Simple SmileМоля ви пишете по темата;)
Виж целия пост
# 1
Да, може да е колит, може и друго да е, най-добре е да отидеш при гастроентеролог. По принцип за обиране на газовете (ако от тях се получават болките) можеш да вземеш Дуспаталин или Еспумизан, а може даже и от бебешките капки - Еспумизан или Саб Симплекс, ако имаш у дома, но задължително прочети  листовката, не съм лекар, просто се поинтересувай от тези лекарства, всеки случай е отделен, само те насочвам. Даже и да получиш облекчение от някое от тези лекарства, пак не отлагай посещението при гастроентеролог, най-добре е да те види на място, по интернет не се лекувай. Успех!  Peace Сега видях, че са ти от 2 месеца болките, отивай на лекар!
Виж целия пост
# 2
не е нещо сериозно, в смисъл не се умира от това
подуването на корема най-вероятно се дължи на задържане на газове /метеоризъм/
на някои хора им влияе "Еспумизан", може и "Мезим форте"
не знам дали имаш проблеми с ходенето до тоалета, по принцип двете неща са свързани
и, ако имаш такъв проблем, то трябва да оправиш него, а подуването ще мине, тъй като е вторично
противно на широко разпространеното схващане да се набляга на плодове и зеленчуци, аз ще ти кажа пък да не прекаляваш с тези храни, тъй като благоприятстват подобни неприятни усещания, поне така знам от доктори
Виж целия пост
# 3
Meryt,
Моля те, ако не си лекар, не давай толкова категорично мнение. Аз също не съм, затова не съм категорична, но живея с гастроентеролог и от него зная, че винаги трянбва да се види за какво точно става въпрос, все пак ние като странични хора и още повече като неспециалисти, даже и не сме лекари, едва ли можем толкова категорично да даваме съвети. Извинявай, не искам да нарушавам добрия тон, зная, че искаш да помогнеш.
Виж целия пост
# 4
за кое съм категорична, не разбрах
чичо ми е професор гастроентеролог, хайде да не си мерим п.......
никъде не съм казала да не ходи на лекар
пък за тона - няма проблем, винаги съм насреща Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Еспумизан ..наистина дава облекчение..  love001 МЕрси! Hug На лекар ще ида след 10 дена..щото ся съм на море от 1ви ..и няма как да стане.Няма да бъде проблем?
Виж целия пост
# 6
Е да, що да си разваляш почивката заради някакъв си там колит ли беше или гастрит. Чакала си два месеца да ти мине, ще почакаш още 10 дена. Пирони да имате в коремите си - първо гъзето в морето, пък после на доктор. И когато докторът почне да се чуди к`во да те прави така "отлежала" става виновен и некомпетентен. Днес една "интелигентна" млада майка  доведе дете така обезводнено, че се чудя до утре ще го бъде ли. Държала го 2 седмици с диария и повръщане, а за капак и диета. И ако стане нещо (недай Боже) кой ще е виновен - "калпавите" доктори дето ще му треперят сега на главата и го наливат.
Ама ти не се притеснявай. Гледай си почивката. Те, "колежките", с чичовци и съпрузи лекари, вече ти поставиха и диагноза, и ти назначиха лечение. И аз си лягам вечер до даскалица, ама нали не съм седнал да ви поправям правописните грешки? Всеки ден виждам такива и направо им се чудя на акъла.
Слушай момиче, поне през GP-то мини да те види, че работата може и да не е толкова лесна.
Виж целия пост
# 7
Ученайка ми прави бариеви енеми, така че мисля че мога да се обадя и аз  bowuu. (Даго, не ми забелязвай ако се пише учинайка, нинам как е Whistling Embarassed). Аз мисля че едно море повече или по-малко нама значение, защото може да се окаже дълъг и сложен процес намирането на твоята диагноза. На мъжа ми я търсиха няколко месеца. Може да е диспепсия, може да е алергия към глутен, казеин нещо друго (придобита алергия - и това се случва), може да е проблем с жлъчката, синдром на раздразнителните черва (IBS), може да е хеликобактер пилори, може и колит някакъв да е, или дивертикулит, защо не Grinning, може хиляди неща ... Ще се разбере като отидеш на доктор и ти назначи изследванийца. За да си му полезна след тези 10 дена, започни отсега да си записваш, точно колко време след ядене се получава, има ли храни, които влошават положението, опитай се и да изключиш млечните произведения за няколко дена, също мазните храни и пърженото, виж дали това подобрява състоянието.
Виж целия пост
# 8
Аз каквото имах да казвам, вече го казах. Нищо лично към никого. Искрено се надявам проблемът с корема да се оправи бързо. Останете си със здраве.
Виж целия пост
# 9
....една "интелигентна" млада майка  доведе дете така обезводнено, че се чудя до утре ще го бъде ли. Държала го 2 седмици с диария и повръщане, а за капак и диета. И ако стане нещо (недай Боже) кой ще е виновен - "калпавите" доктори дето ще му треперят сега на главата и го наливат.
Чудя се дали не е опитала и хомеопатия?!  newsm78
Даго направо ме разби с тази история, не мога да се начудя на тъпотията на хората.
Виж целия пост
# 10
да, той и мен ме разби
това е форум за взаимопомощ, за споделяне кой каквото знае да го каже
така че, хайде без лични нападки и двусмислени изказвания newsm11
Виж целия пост
# 11
Взаимопомощ -ДА, но как и помагате като я съветвате да пие разни неща без да е била на лекар и без Вие самите да сте лекари. А примерът Ви го дадох за да разберете колко страшно може да бъде, когато се реагира неадекватно на едно заболяване или се пренебрегва неговата сериозност. Вярно, че майката беше от малцинството, но това не извинява състоянието на детето и и нейната безотговорност.

П.П. Разбрах, че днес детето е добре, но не благодарение на майка му.
Виж целия пост
# 12
а ти как й помагаш, като си изкарваш тук служебните проблеми ли?
какво общо имаме ние с майката, която е дошла при теб???!!!
хайде върни се на главната страница и прочети внимателно над темите какво пише - за какво иде реч в тоя форум
писах ти вече - като имаш нещо лично - на ЛС
хайде да не си изкарваме тук отрицателните емоции на хора, които не познаваме
Виж целия пост
# 13
И аз имам същия проблем.  какви изследвания се правят за Колит? Само с кръвни ли се разбира положението, и дали е колит или нещо друго?
Виж целия пост
# 14
Dago,
Много държа да си изясним позициите. Я прочети хубаво какво съм писала и тогава ме бутай в черни списъци. Поводът да се включа беше преди всичко, за да накарам момичето да отиде на лекар, както можеш да видиш от изключително предпазливото ми изказване, и от забележката ми към Meryt, която така категорично поставя диагнози по нета. Не зная дали си в болница или в доболничната помощ, но има както кофти родители и пациенти, така и кофти лекари. През целия зимен сезон всяко посещение при GP-то на децата протичаше по един и същи начин - капки за нос, антиалергично лекарство, сиропче за гърлото и ако вдигне температура - антибиотик. След като тези думи ги чух 4-5 пъти, просто спрях да ходя. А сега ще ти цитирам и една знаменита фраза: "Хайде сега да изпие този антибиотик детето, пък след това ще вземем секрет и ще пуснем антибиограма". Хайде, моля те, като лекар ми кажи, аз съм от простосмъртните, каква е логиката на това изказване и не трябва ли да се процедира малко в обратен ред: секрет-антибиограма-антибиотик (евентуално, в зависимост от резултата) Rolling Eyes? С всичко това искам да ти кажа, че калпави хора има навсякъде, и сред пациентите, и сред лекарите, а да не казвам колко сектира съм слушала по адрес на GP-тата за това, че изпращат пациенти в болница с непълни или никакви изследвания, или с бомбастични и неверни диагнози. Просто се подразних от това, че за всичко според теб са виновни пациентите. Съгласна съм, че не може да не се грижиш за здравето си, да не си обръщаш внимание и накрая да разчиташ, че чичко доктор с вълшебната пръчка ще те излекува, оздравяването според мен е изключително грижа на пациента, като лекаря подпомага процеса, но кажи ми как да разчитам на лекар при описания по-горе случай с антибиограмата?
Лека вечер на всички, бъдете здрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия